Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout

Jen máloco zkomplikuje život majitele auta tak moc, jako oprava v ceně podstatné části hodnoty celého vozu. Tady je 10 nejdražších oprav, které za poslední rok kryla jedna pojišťovna.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout

15.8.2018 | Mirek Mazal

Jen máloco zkomplikuje život majitele auta tak moc, jako oprava v ceně podstatné části hodnoty celého vozu. Tady je 10 nejdražších oprav, které za poslední rok kryla jedna pojišťovna.

Pokud auto vypoví službu, obvykle vás nemine návštěva autoservisu a rána pro úspory odložené na něco zajímavějšího. Některé částky jsou snesitelnější než jiné, ale asi každý by nejraději neplatil nic a jen spokojeně jezdil. Pravda, výdaje za servis patří k vlastnictví auta stejně samozřejmě náklady na palivo, ale neplánované poruchy dovedou pořádně zkomplikovat život.

Nepříjemných překvapení vás umí zbavit záruka výrobce, která platí pro všechna nová auta. Existuje možnost jejího prodloužení, nebo zaplacení dodatečného pojištění nákladů na opravy do určitého stáří a počtu najetých kilometrů ojetého vozu. U nás tato služba příliš rozšířená není, ve Velké Británii ji ale nabízí hned několik významných pojišťoven, mezi které patří i Warranty Wise. A právě ta se podělila o statisticky nejdražší opravy fakturované na její adresu za poslední rok.

Je to zajímavé čtení samo o sobě, ukazuje ale ještě jinou věc - na jaké typy ojetých aut bude lepší si dát při koupi obzvlášť velký pozor nebo se jim raději zcela vyhnout. Jde o součástí, které se na starších autech mohou porouchat prakticky kdykoli, opravy u některých vozů, jako jsou někdejší sportovní či luxusní hvězdy, ale vyjdou na vážně vysoké částky. Tady je ona desítka.

10. Audi TT

Porucha: Motor
Cena opravy: 5 084 GBP (149 000 Kč)

Velké závady na motoru jsou vždy drahé a oprava srdce kompaktního německého sportovce stačila na desáté místo tohoto žebříčku. Majitel musel děkovat bohu, že má zaplacené pojištění, jinak by za opravu motoru musel dát skoro 150 tisíc korun.


Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout - 1 - Audi TT 2015 nova sada 09Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout - 2 - Nejdrazsi mechanicke opravy za rok 2017 lepsi 01

9. Mercedes-Benz třídy C

Porucha: Senzory
Cena opravy: 5 134 GBP (151 000 Kč)

Elektronické funkce jsou příjemné ulehčení života za volantem, ale jen do té doby, než se začnou kazit. „Fyzické” selhání senzorů na Mercedesu třídy C, tedy ještě relativně skromném modelu, stála britskou pojišťovnu přes 150 tisíc korun. Jistě hraje svoji roli prestižní značka, kde ceny za hodinu práce vychází draze.

Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout - 3 - Mercedes-Benz C-Class W205 oficialni sada 19Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout - 4 - Nejdrazsi mechanicke opravy za rok 2017 lepsi 02

8. Porsche Cayenne

Porucha: Únik oleje
Cena opravy: 5 494 GBP (161 000 Kč)

Ještě o deset tisíc korun více proti senzorům Mercedesu stálo řešení příčin úniku oleje z motoru v autorizovaném zastoupení Porsche. Přesnou příčinu neznáme, ale bude to znovu pravděpodobně vážná závada na motoru, která částku na faktuře vyhnala tak vysoko.

Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout - 5 - Porsche Cayenne GTS 2015 prvni foto 03Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout - 6 - Nejdrazsi mechanicke opravy za rok 2017 lepsi 03

7. Ferrari 599

Porucha: Převodovka
Cena opravy: 5 745 GBP (169 000 Kč)

Vedle motorů jsou další komplikovanou mechanickou součástí převodovky. A v čím dražších autech jsou, tím budou jejich opravy nákladnější. Troufneme si říci, že oprava převodovky Ferrari skoro za 170 tisíc ještě není likvidační položka. U 559 šlo ještě oficiálně objednat manuální převodovku, snad tento vzácný počin není důvodem zkázy.

Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout - 7 - ferrari 599 gtb s manualem 682k 01Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout - 8 - Nejdrazsi mechanicke opravy za rok 2017 lepsi 04

6. Lamborghini Aventador

Porucha: Spojka
Cena opravy: 5 954 GBP (175 000 Kč)

Společnost drahých pacientů rozšiřuje také Aventador. Dodnes nejdražšímu sériově vyráběnému modelu automobilky nevydržela spojka automatické převodovky a musela na opravu. Její znovuzrození nebylo levné, ale v rámci cen... čehokoli na Lamborghini je to opět ještě snesitelná suma.

Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout - 9 - Lamborghini Aventador Roadster nova sada 13Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout - 10 - Nejdrazsi mechanicke opravy za rok 2017 lepsi 05

5. Maybach 62S

Porucha: Brzdy
Cena opravy: 6 110 GBP (179 000 Kč)

Nepojízdné auto naštve, ale nefunkční brzdy jsou jiná kapitola. Maybach 62S je má řešené opravdu hodně komplikovaně, takže oprava porouchané technicky vyšla adekvátně draze.

Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout - 11 - weikinger maybach milion km 02Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout - 12 - Nejdrazsi mechanicke opravy za rok 2017 lepsi 06

4. Dodge Journey

Porucha: Převodovka
Cena opravy: 6 262 GBP (184 000 Kč)

Příbuzný Fiatu Freemont je ve společnosti Ferrari, Bentley a Lamborghini chudým příbuzným, přesto jeho rozbitá převodová skříň znamenala velmi drahou opravu. V rámci nejdražších počinů tohoto druhu skončil o jedno místo pod bednou s účtenkou přesahující 180 tisíc korun.

Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout - 13 - 2014 dodge journey crossroad 01Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout - 14 - Nejdrazsi mechanicke opravy za rok 2017 lepsi 07

3. Nissan GT-R

Porucha: Převodovka
Cena opravy: 6 271 GBP (184 000 Kč)

Převodovka potřetí - selhal dvouspojkový automat japonského supersportu. Oprava řazení Godzilly vyšla finančně nastejno jako spravení stejného dílu u běžného SUV Dodge Journey. Je to zvláštní, ale samozřejmě mohlo jít o zcela jiné problémy.

Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout - 15 - Test Nissan GT-R 01Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout - 16 - Nejdrazsi mechanicke opravy za rok 2017 lepsi 08

2. Land Rover Discovery 4

Porucha: Motor
Cena opravy: 8 527 GBP (250 000 Kč)

Skokem překonáváme metu 200 tisíc a ještě o čtvrtinu více museli Angličané zaplatit za svého zákazníka po opravě motoru Land Roveru. Čtvrt milionu je dost, za tolik peněz by měl být motor jako nový.

Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout - 17 - Land Rover Discovery 4 2013 01Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout - 18 - Nejdrazsi mechanicke opravy za rok 2017 lepsi 09

1. McLaren MP4-12C

Porucha: Převodovka
Cena opravy: 10 000 GBP (294 000 Kč)

Číslo jedna tohoto seznamu znamená nejhorší výsledek. V McLarenu si naúčtovali za díly s prací celkem 294 000 Kč, za to by byl nový malý automobil. Opět byla v hlavní roli dvouspojková převodovka, častá závada moderních aut obecně, kterou bychom vám pro případ nejopatrnější volby ojetiny nedoporučili obecně.

Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout - 19 - McLaren MP4-12C High Sport prvni lepsi 15Nejdražší mechanické opravy aut roku ukazují, jakým ojetinám se raději vyhnout - 20 - Nejdrazsi mechanicke opravy za rok 2017 lepsi 10

Zdroj: Warranty Wise

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama