Skrytá kamera natočila, co se může dít s vaším autem v autorizovaném servisu

O tom, co se může dít s vaším autem v servisu, když se právě nedíváte, se vypráví hrůzostrašné příběhy. Jak je ale vidno, realita může být ještě mnohem horší, než by kohokoli napadlo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Skrytá kamera natočila, co se může dít s vaším autem v autorizovaném servisu

7.5.2019 | Mirek Mazal

O tom, co se může dít s vaším autem v servisu, když se právě nedíváte, se vypráví hrůzostrašné příběhy. Jak je ale vidno, realita může být ještě mnohem horší, než by kohokoli napadlo.

Neoprávněné použití auta zákazníka se stává čím dál častějším, nebo alespoň čí dál častěji zdokumentovaným prohřeškem autoservisů. Majitel Fordu Karol Zwolinski by o tom mohl vyprávět. Chtěl si nechat v servisu vyměnit těsnění hlavy válců svého Focusu RS, neboť se vůz ocitl v hledáčku svolávací akce americké automobilky. Domluvený servis měl proběhnout v Illinois u zastoupení Hawk Ford of Oak Lawn.

I kvůli dřívějšímu průšvihu s Mustangem Karol umístil za čelní sklo skrytou palubní kameru. Použít nástroj Velkého bratra se ukázalo být prozíravým nápadem, jelikož vznikly důkazy o dalším neprofesionálním chování automechaniků. Opravované auto s manuální převodovkou k překvapení majitele posloužilo jako školící vůz pro výuku zacházení se třemi pedály a řadicí pákou.

Jeden ze zaměstnanců se na autě zákazníka pokusil demonstrovat používání spojky. Ukázka řazení proběhla asi tak, jako když žák poprvé usedne v autoškole do auta. Z nepochopitelného selhání pracovníka illinoiského servisu pak vzniklo video, které Karol vystavil na internetu jako odstrašující příklad.

V cizím Focusu RS seděli minimálně dva lidé, ten zkušenější bohužel na sedadle spolujezdce. Nováček usedl za volant a jako při každém podobném učení proběhlo i zde seznamování s řazením častým prokluzem spojkového mechanismu. Od začátečníka dostal zabrat, některé rozjezdy připomínaly klasickou první cvičnou jízdu budoucího řidiče, při které jako by se přítlačný kotouč s pružinami a lamelou pokoušel přežít neodvratnou smrt.

Zwolinski si auto vyzvedl po čtyřech dnech. Servisní technik Paul Stassin předal vůz bez mrknutí oka s vyjádřením, že nebyly objeveny žádné problémy. Nesrovnalosti okolo sedmnácti ujetých kilometrů byly podezřelé, proto přišla řada na prověření natočených materiálů. Pochybnosti se potvrdily a naštvaný majitel se rozhodl konat.

Kopie důkazů putovala k vedení dealerství, kde se nikdo nechtěl neuvěřitelnému jednání postavit čelem. Vedení Hawk Ford nereagovalo na pokusy o smírné řešení, proto se Karol rozhodl pustit video do světa.

Někteří američtí novináři kontaktovali autoservis a až po této mediální akci začali šéfové opravny konat. Poškozený zatím dostal pouze nabídku bezplatných služeb údržby. Něco jako vrácení peněz nemůže proběhnout, protože celá operace probíhala v rámci bezplatné svolávací akce. Nabízí se výměna spojky, je ale otázkou, jestli majitel bude mít v servis ještě takovou důvěru, aby na jakýkoli větší servisní zásah kývl.


Skrytá kamera natočila, co se může dít s vaším autem v autorizovaném servisu - 1 - Servisni technici jezdi s autem zakaznika 01Skrytá kamera natočila, co se může dít s vaším autem v autorizovaném servisu - 2 - Servisni technici jezdi s autem zakaznika 02Skrytá kamera natočila, co se může dít s vaším autem v autorizovaném servisu - 3 - Servisni technici jezdi s autem zakaznika 03Skrytá kamera natočila, co se může dít s vaším autem v autorizovaném servisu - 4 - Servisni technici jezdi s autem zakaznika 04Skrytá kamera natočila, co se může dít s vaším autem v autorizovaném servisu - 5 - Servisni technici jezdi s autem zakaznika 05Skrytá kamera natočila, co se může dít s vaším autem v autorizovaném servisu - 6 - Servisni technici jezdi s autem zakaznika 06Skrytá kamera natočila, co se může dít s vaším autem v autorizovaném servisu - 7 - Servisni technici jezdi s autem zakaznika 07Skrytá kamera natočila, co se může dít s vaším autem v autorizovaném servisu - 8 - Servisni technici jezdi s autem zakaznika 08
Z auta v servisu se může stát výukový nástroj pro nezkušené řidiče

Skrytá kamera natočila, co se může dít s vaším autem v autorizovaném servisu - 9 - Ford Focus RS 2015 novy prvni unik 01Skrytá kamera natočila, co se může dít s vaším autem v autorizovaném servisu - 10 - Ford Focus RS 2015 novy prvni unik 02Skrytá kamera natočila, co se může dít s vaším autem v autorizovaném servisu - 11 - Ford Focus RS 2015 novy prvni unik 03Skrytá kamera natočila, co se může dít s vaším autem v autorizovaném servisu - 12 - Ford Focus RS 2015 novy prvni unik 04Skrytá kamera natočila, co se může dít s vaším autem v autorizovaném servisu - 13 - Ford Focus RS 2015 novy prvni unik 05Skrytá kamera natočila, co se může dít s vaším autem v autorizovaném servisu - 14 - Ford Focus RS 2015 novy prvni unik 06
Ford Focus RS není nejvhodnější cvičné vozidlo, cizí kus už vůbec ne

Zdroj: Karol Zwolinski@Youtube

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše