Tady je další důkaz, že jeden z velkých nešvarů českých silnic lze skutečně řešit

 | 96 příspěvků | 19.6.2018 Mirek Mazal
Reagovat

Nepřihlášený

hned bych ho vybrzdil, až.. | 19.6.2018 12:48reagovat
avatar

hned bych ho vybrzdil, až do nuly

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: hned bych ho vybrzdil, až.. | 19.6.2018 13:43reagovat
avatar

Hned bych to do tebe napálil a užil by sis :)

Sláva za DVR do aut

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Hned bych to do tebe napál.. | 19.6.2018 14:01reagovat
avatar

bych ti napálil a dvr rozšlapal

Nepřihlášený nemám volbu

A přitom by stačilo zlegal.. | 19.6.2018 14:21reagovat
avatar

A přitom by stačilo zlegalizovat přezdjíždění pravým pruhem a tyto starosti bychom neměli. Pár vět v zákoně, půl hodina práce, několik desítek zvednutých rukou, krapejtek podpisů. Ať si levoproudaři v tom pruhu klidně shnijí.

Nepřihlášený

Reakce na: hned bych ho vybrzdil, až.. | 19.6.2018 14:34reagovat
avatar

ty jsi taky k.okot

Nepřihlášený Radek

Málokdy se mi stane že dál.. | 19.6.2018 14:45reagovat
avatar

Málokdy se mi stane že dálnice je volná jako na fotce. Vpravo jsou kamiony, jakmile se mezi ně zařadím nemám šanci dostat se zpátky. Zpomalím na osmdesát a 20 km s tím nic nenadělám.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Jenže ty co jsou bržděni,.. | 19.6.2018 14:52reagovat
avatar

Jenže ty co jsou bržděni, jsou ve většině řidiči nedodržující nejvyšší povolenou rychlost!!! Jak by mě jinak mohl předjíždět a já jeho brzdit, když mám na tachometru na dálnici 130 km/hod.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Ota

nešvar českých silnic? pro.. | 19.6.2018 15:03reagovat
avatar

nešvar českých silnic? proč to sebemrskačství? To je nešvar ve všech evropských státech ., nejenom u nás .. to je spíš na psychodiagnostiku, poroč se tak řidič chová? je mu v tom prostředním pruhu pocitově líp?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Láďa

Vždyť takhle jezdí i polic.. | 19.6.2018 15:13reagovat
avatar

Vždyť takhle jezdí i policie. Stačí se projet po nové cestě mezi Opavou a Ostravou. A to vůbec nemluvím o dvouproudovce mezi Opavou a Komárovem, kde mimo obec 80% řidičů jezdí v levém pruhu.

Nepřihlášený N.

Reakce na: Jenže ty co jsou bržděni,.. | 19.6.2018 15:14reagovat
avatar

Zaprvé nemáš certifikovaný tachometr a za druhé, i kdybys měl, tak do toho, kolik kdo jede, ti vůbec nic není, to řeší výhradně policie. Zkrátka se jezdí vpravo, tak jezdi vpravo a hotovo, nic na tom není.

Nepřihlášený kacalina

V neděli jsem jela z Brna.. | 19.6.2018 15:18reagovat
avatar

V neděli jsem jela z Brna do Prahy a pokud to večer šlo a nebyl provoz, také jsem jela v prostředním pruhu. Důvod? V pravém pruhu se nedá jet, protože je tak hrbolatý, že jsem měla strach, že se mi auto po pár kilometrech rozpadne na součástky. Podotýkám, že mám nové auto, nikoli vrak. Takže jaký pak nešvar, je to sice porušení předpisů, ale nejde to jinak. A mimochodem koho to bílé auto na fotografii ohrožuje, auto za ním mohlo v pohodě předjíždět.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Josef

Ježdění po dálnici si od d.. | 19.6.2018 15:20reagovat
avatar

Ježdění po dálnici si od doby, co mám elektromobil, užívám. Jezdím zpravidla do 110 km/h a nemám problém se ani v hustém provozu zařadit mezi kamiony a zase se vyřadit, protože díky velkému zrychlení auta se dovedu vmáčknout i mezi skoro souvislou řadu aut v levém pruhu.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Dusty

Reakce na: Jenže ty co jsou bržděni,.. | 19.6.2018 15:21reagovat
avatar

A Vy máte přesně cejchovaný tachometr, že když jedete podle něj 130, tak to odpovídá reálu? To bych chtěl vidět. Ano, většina z nich jede rychleji, ale taky můžou jet 130 dle GPS, což na tachometru dělá dle mé zkušenosti cca 138. A když Vás takto dojedu a Vy neuhnete, kdo porušuje předpisy? A i kdybych jel třeba 150, tak od toho je tu PČR. Pokud se Vám to nelíbí, vstupte do jejich řad a můžete všechny tyto "rychlíky" vychovávat celou směnu.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

S cejchovanejma chytrolína.. | 19.6.2018 15:34reagovat
avatar

S cejchovanejma chytrolínama se tu koukám roztrhl pytel. Strčte si vaše cejchování do nejtemnější zádele. Na silnici platí dodržovat bezpečnou vzdálnost. A nejsvětější pravidlo které ctí málo kdo, že nejdůležitější je dojet z bodu A do bodu B. Jestli někoho trápí jak rychle, tak to je problematika závodních okruhů. Na běžné silnici se máte povinnost přispůsobit povaze a stavu a to nejen vozovky, ale i provozu. Jak můžete někoho dojet, když máte mít odstup dvě vteřiny spíš víc. Mi chcete tvrdit, že ve 130 jedete klidně 3 metry za autem? Na vaši rychlost nemáte žádné právo, to je jen možnost. I kdyby jel před váma někdo osmdesát, tak je vaší povinností dodržet pravidla silničního provozu a přispůsobit svoji jízdu. Nějaké vynucování si přednosti je mimo mísu. Si nechte vyšetřit mozek Lobotomicky. Stejně je vám na ..... A pak se není divit, že je tolik případů vybržďování. Je to jen reakce na agresivitu vás vynucovačů.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený iw

Reakce na: S cejchovanejma chytrolína.. | 19.6.2018 15:40reagovat
avatar

seš dobrej matroš, takový rád potkávám, říká se tomu pasivní agresivita. za sebe jezdím tak, abych bezpečně dojel a nedostal se zbytečně s někým do sporu, nikomu nepřekážím, do nikoho se nenavážím.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Dusty

Reakce na: S cejchovanejma chytrolína.. | 19.6.2018 15:56reagovat
avatar

Vyšetřit se nech Ty. Napsal jsem snad, že někoho dojedu na 3 metry? Jasně, že nemám právo si vynucovat přednost. To beru a nevynucuju si ji (většinou). Pokud dojedu kamion, který jede 90, tak si zpomalim, stejně tak, jako když dojedu někoho, kdo jede 120. Když je to ale takový dement jako Vy, který si jede v levém, protože na to přece má svaté právo a neuhne, ani když má před sebou kilometr místa, tak se trochu přiblížím a bliknutím dálkových mu oznámím svůj úmysl předjet. A i když třeba neuhne, tak ho ze silnice nevytlačím. A i pokud později splní svou povynnost zařadit se do pravého pruhu, tak prostě sešlápnu plyn a pokračuji si dál svou cestou. Bez jakýchkoliv problémů. A pokud se "schová" do menší mezery, tak kvůli němu i překročím maximální povolenou rychlost, aby nemusel brzdit. Vše je totiž jen o ohleduplnosti a ne každý, kdo jede rychleji než Vy, je hovado, co myslí pouze na sebe...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Zajda

Reakce na: S cejchovanejma chytrolína.. | 19.6.2018 16:02reagovat
avatar

Zaznamenal jsi vůbec, že tématem je blokování předjížděcího pruhu mimo město? To že se někdo necítí nebo technicky nemůže držet tempo na jednopruhové cestě a tvoří se za ním vláček se dá pochopit. Právě proto jsou na silnicích rozšíření o předjížděcí pruhy a na dálnicích dva a více pruhů, aby rychlejší mohli bezpečně předjíždět a pomalejší jet svým tempem. Jednoduše - pokud nepředjíždíš, máš být mimo město v pravém pruhu, v žádném jiném. Samozvaní ochránci lidového pořádku, co konstantně jedou v levém svých tachometrových 128 km/h (takže reálně třeba 119), přesvědčeni že na to mají svaté právo, jsou největší zkázou pro plynulost jízdy, když se to za nima začne štosovat a pak po 5 min kdy konečně třeba uhnou zase rozjíždět. A lepení do toho vůbec netahej, to je úplně jiný problém a kapitola sama pro sebe.

Nepřihlášený Zdenda

Tak u nás je to maličko ko.. | 19.6.2018 16:20reagovat
avatar

Tak u nás je to maličko komplikovanější. Z fotky jsem hned poznal, že není z naší rádoby dálnice. Já jezdím většinou v levém pruhu, když vidím za sebou, že mě dojíždí nějaká ta dvoustovka, certifikovaná na 150km/hod. tak mu prostě včas uhnu do pravého. Větším nešvarem se mi zdá být řidič tzv.vedoucí stáda, jedoucí necelých 130, který za sebou v levém vleče tlupu rychlejších , kteří ho nemohou mnohdy i 50km předjet.

Nepřihlášený

Reakce na: S cejchovanejma chytrolína.. | 19.6.2018 16:22reagovat
avatar

Super, takže jeden nemá právo porušit předpisy tím, že jede rychleji, ale druhý tupec už má právo porušit předpisy tím, že jede v levém pruhu. Na základě čeho si Vy vynucujete právo jezdit trvale v levém pruhu??

Nepřihlášený rany

Reakce na: S cejchovanejma chytrolína.. | 19.6.2018 16:27reagovat
avatar

Kdyby se každý měl chovat podle tvého příspěvku, tak by vlastně nemělo cenu vůbec někam jezdit, protože bych dojel traktor, od kterého mám dodržovat podle tebe bezpečný odstup a měl bych za ním jet až dokud neodbočí do pole - takhle jsi totiž svůj "postižený" příspěvek napsal.

Nechápu, kde se v lidech bere ta bohorovnost, že právě oni mají pravdu, ač melou naprosté ptákoviny. Když člověk přijede ze zahraničí, tak první co je, že musí hlavu přepnout na český režim. Jedu na mašině v Itálii, Rakousku, Sardinii atd atp a řidiči v podstatě všichni uhnou a na křižovatkách nechávají místo mezi pruhy a hlavně si vyhoví a dávají pozor. U nás má dobrá třetina v autech radost, že může překážet a honit si ego naprosto nesmyslným ježděním a zastavováním u dělíci čáry a pokud možno ještě najížděním na druhé. Loni za celou sezonu co jsem byl mimo republiku, tak jen jednou mne řidič auta omezil. Za první 3 hodiny v ČR 3 x omezení, že jsem sotva ubrzdil a jednou vyloženě ohrožení života. Chápu, že jsou i agresivní motorkáři, ale při troše přemýšlení o tom, kdo dnes převážně kupuje mašiny....jsou to už dávno vyblázněný chlapy nad 40 nebo 50, co chtějí relax a ne adrenalin. Nechápu tu neustálou n4sr4n0st v ČR, kdy má každý potřebu dokazovat druhému, že on jediný ví, co se na silnici a vůbec v životě může. Kam zmizela ochota vyhovět a pomoci a kam zmizela dobrá vůle a vůbec slušnost (no když je sprosťák hlava státu a kolem sebe má další sprosťáky a 1/2 republiky ho obdivuje jak je lidový a jak to umí ostatním natřít, tak se vlastně není čemu divit).

Nepřihlášený Clark

Reakce na: V neděli jsem jela z Brna.. | 19.6.2018 16:33reagovat
avatar

Máte pravdu, na D1 jsou úseky kde i já odmítám jezdit vpravo i když mě to jinak problém nedělá. Pravý pruh na D1 likviduje vozidla zcela spolehlivě, to potvrdí každý kdo tam jezdí pravidelně. Třeba autobusy Praha-Brno nasazené výhradně na tuto trasu mají poloviční životnost a násobně větší opravy než kdekoliv jinde.Ať to nejdříve dají do pořádku a do té doby neprudí lidi že si nechtějí dobrovolně ničit auta.

Nepřihlášený Nikdo

Reakce na: Ježdění po dálnici si od d.. | 19.6.2018 16:35reagovat
avatar

To se pak machruje o dojezdu, když kokoti na elektriku raději jedou do 110, aby vůbec někam dojeli. A pak to ještě podají, že jsou vlastně borci.

Nepřihlášený PETR

O co se tady hádáte, ten k.. | 19.6.2018 16:45reagovat
avatar

O co se tady hádáte, ten kdo neuhne rychlejšímu autu z levého pruhu je nezodpovědny hovado, absolutně nemá právo někoho zdržovat.

Nepřihlášený Anna

Reakce na: Jenže ty co jsou bržděni,.. | 19.6.2018 17:08reagovat
avatar

No a co? To neni pointa. Co je komu do toho kolik jede ten druhy. At jsi jede vic než je povolena rychlost. To že ho pak chyti je jeho problem, ale nechapu co je do toho těm ostatnim jako vy. Vy máte jezdit v pravo a neřešit proč někdo jezdí rychleji. Co kdyby někdo pospíchal s díťětem do nemocnice?? Taky budete řešit proč někdo jede rychleji??

Nepřihlášený Karel

Reakce na: hned bych ho vybrzdil, až.. | 19.6.2018 17:15reagovat
avatar

Ty jsi ale ejakulát!

Nepřihlášený Zajda

Reakce na: Málokdy se mi stane že dál.. | 19.6.2018 17:21reagovat
avatar

Uvědomuješ si jak říkáš že 20 km s tím nic nenaděláš, že stejně to mají ti co jedou 20 km za někým kdo blokuje pruh při tachometrových ani ne 130?

Taky se mi stane že po pouštění rychlejšího chvíli musím počkat v pravém. Ale pokud používáš zrcátka a blinkr, tak se ti ani ve Fabii 1.0 MPI 44kW nestane, že bys tam uvízl na desítky km. Uvíznout tak dlouho za zatvrzelým levoproudařem naopak nic výjimečného není.

Nepřihlášený kh

Jaký je váš názor na násle.. | 19.6.2018 17:45reagovat
avatar

Jaký je váš názor na následující situaci:

Jedu 135 minimálně (na tachometru mám 140 a nějaké drobné), na dvoupruhé dálnici v levém pruhu.

V pravém jsou kamiony jedou si svých 100.

Je mezi nimi mezera tak 100m.

Za mnou Audi. Vidím, že se blíží svižně - takže tak 170 minimálně.

Co teď?

A) Mám zpomalit na 100 vecpat se tam a pracně zase zrychlovat?

Nebo má Audi počkat těch 20 vteřin, než předjedu kamiony a zařadím se do pravého?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený František Králíček

Reakce na: A Vy máte přesně cejchovan.. | 19.6.2018 17:56reagovat
avatar

Nechte si ty přiblblé názory a výplody vašich rádoby chytrých hlav. Jezděte jak se má a nebudou autohavárie, protože zákon o provozu na pozemních komunkacích je sepsán tak, že kdyby se vše dodržovalo, nemůže k autohavariím docházet. Myslete hlavama, jenom blb tomu může oponovat, jenom blb a blbů, agresivních blbů, jezdí po našich komunikacích stále víc a víc. Já bych si pro sebe představoval automobil s ocelovou radlicí vpředu a vzadu, no a na kapotě kulomet ráže 20mm. Tak bych se na silnici cítil bezpečně.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Karel Koudelka

Reakce na: Nechte si ty přiblblé názo.. | 19.6.2018 17:59reagovat
avatar

Vřele souhlasím s panem Fr. Králíčkem!!!

Nepřihlášený Zdeněk Sirový

Reakce na: Nechte si ty přiblblé názo.. | 19.6.2018 18:07reagovat
avatar

Také souhlasím s panem Králíčkem a policie by měla být v provozu všude a silně přitvrdit, aby byla k něčemu ta plicie co má pomáhat a chránit. Před agresivními blby. Platíme si ji tak ať pracuje ve prospěch nás slušných řidičů, kteří nechtějí zahynout na silnici vinou těch agresivní ch blbů.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Zajda

Reakce na: Jaký je váš názor na násle.. | 19.6.2018 18:07reagovat
avatar

Prostě to vyřeš tak abys zavazel co nejméně a přitom nemusel dělat nějaké extrémní manévry. Je to jednoduché, chce to jen trochu přemýšlení, plánování a ohleduplnosti. Když to načasuješ dobře, zařadíš se doprava, necháš se předjet a stejnou rychlostí se zas zařadíš doleva k dalšímu předjíždění. Většinou ten scénář bývá poněkud jiný než jsi popsal a i kilometrový rozestup je většině lidí málo málo aby to stálo za to se zařazovat doprava.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Quebe

Reakce na: Jaký je váš názor na násle.. | 19.6.2018 18:09reagovat
avatar

Záleží, jak by to vyšlo - pokud by mne Audi dojíždělo hned u prvního kamionu, uhnu mu a stihnu se vrátit bez zpomalení na předjetí druhého kamionu. V jiném případě bych se na něj vyprdnul.

Nepřihlášený Zajda

Reakce na: Také souhlasím s panem Král.. | 19.6.2018 18:11reagovat
avatar

Ještě přijdou nějaká další alterega pokývat na souhlas? Je pro tebe SirovýKouelkoKrálíčku hodnotnější pravidlo o maximální povolené rychlosti, zatímco pravidlo o jízdě v levém pruhu pouze při předjíždění můžou všichni ignorovat?

Nepřihlášený Quebe

Reakce na: Prostě to vyřeš tak abys z.. | 19.6.2018 18:15reagovat
avatar

Víš, ono to chce trochu plánování a ohleduplnosti i od onoho letce. Jenže spíše se setkávám přístupem, že dotyčný si jede 170+ tempomat a očekává, že se z něj všichni poserou, aby nemusel ani sundat nohu z plynu.

Když to valím já, snažím se jet tak, aby to ostatní neomezovalo.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Jaký je váš názor na násle.. | 19.6.2018 18:24reagovat
avatar

kh: nestává se mi moc často, že mě někdo předjíždí, ale jak už psal kolega. Překážet co nejméně, většinou to řeším zrychlením a následně zpomalením na moji cestovní rychlost. Pokud se k rychlostem 200+ nechceš přibližovat, případně na to nemáš auto. Pak zcela určitě dokonči předjíždění (v případě souvislé kolony). Rychlejší počká.

Clark: Pokud bezpečně a bez omezení uhneš rychlejšímu na těch pár sekund do pravého, pak za mě ok. Dělám to taky tak.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Freki

Reakce na: kh: nestává se mi moc čast.. | 19.6.2018 18:26reagovat
avatar

Clark: Pro doplnění, jen na úsecích, které jsou opravdu vysoce rizikové pro auto i bezpečnost.

Nepřihlášený Zajda

Reakce na: Víš, ono to chce trochu pl.. | 19.6.2018 18:32reagovat
avatar

No vidíš, já jezdím na dálnici zásadně tak, abych i když jedu těch 170 se nepřiblížil k dojížděnému autu blíž jak na 2 sekundy, v oblouku se sníženým rozhledem raděj mnohem víc.

Takže pak čekám o to dýl než se ten předemnou probudí než kdybych se na něj lepil. Ale nechci se zabít. Jednoduše realita je taková, že militantní levoproudaři nejsou smyšleným jevem ale otravnou realitou a někteří se doprava nezařadí, dokud nemusí sjet z dálnice.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Quebe

Reakce na: No vidíš, já jezdím na dál.. | 19.6.2018 18:37reagovat
avatar

No, tak nějak to má vypadat, nevyvolávat žádný stres a v klidu si počkat, když je třeba. Rozhodně ne tak, že dotyčný prudkým brzděním na poslední chvíli přiletí autu 5m za zadek (i když ho vidí na půl kilometru), začne zuřivě blikat a jako co...

Jinak já vždycky chvíli dotyčného pozoruju a když usoudím, že je levoproudař, prostě ho vezmu ve větší mezeře zprava. Co jiného taky.

Nepřihlášený

jedna vec je kdyz nekdo bl.. | 19.6.2018 18:59reagovat
avatar

jedna vec je kdyz nekdo blokuje prostredni pruh a jede pomalu druha vec kdyz jede maximalni rychlosti nebo dokonce o drobet vissi v takovem pripade ma OPRAVNENY dojem, ze NIKOHO NEOMEZUJE NEBLOKUJE! To je proste fakt... Druha vec je ze pravy pruh muze byt NEVHODNY K JIZDE ci se kazdejch 5 km meni jen na dva pruhy taky picovina jezdit sem tam na prazdny dalnici

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Ctenar

Reakce na: Jenže ty co jsou bržděni,.. | 19.6.2018 19:03reagovat
avatar

Vas ale nemusi ABSOLUTNE zajimat, proc on jede rychleji, nez mu narizuje zakon. Proste jedete pomaleji nez on a tak MUSITE jet napravo. Nesmite omezit ani ohrozit a pokud budete v levem pruhuv rychlosti 130km/h, zatimco pravy je prazdy a tak nemate v tom levem co delat, tak omezujete. Porusujete ten zakon taky.

Vubec to neni vase starost. Nejse strazce zakona. Ani samozvany. Takze to, co tu pisete neni argument

Nepřihlášený

Shrnmeto proc lidi jezdi v.. | 19.6.2018 19:03reagovat
avatar

Shrnmeto proc lidi jezdi v levem pruhu:

1. v pravem se jet neda protoze je hrbolaty 80%

2. v pravem se jet neda protoze tam jsou kamiony a tak jedou maximalni rychlosti v levem 15%

3. nevšimli si že za nima jede auto co je chce předjet páč se zrovna posledních 2 secund nedívali do zrcátka 4%

4. dělají to schválně 1%

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Zajda

Reakce na: jedna vec je kdyz nekdo bl.. | 19.6.2018 19:05reagovat
avatar

Prostě se máš řadit vpravo, i kdyby z tebou vůbec nikdo nebyl. Je to stejně platné pravidlo, jako to o nejvyšší dovolené rychlosti. Takže si vybíráš která pravidla máš dodržovat, která ne, a která si budeš vynucovat od ostatních?

Nepřihlášený autor

Reakce na: S cejchovanejma chytrolína.. | 19.6.2018 19:08reagovat
avatar

Na silnici taky plati predpis, ze se jezdi v pravo a vlevo se bud predjizdi, nebo objizdi. Takze Vas nemusi vubec zajimat, proc jedu 150 na 110. Naopak by me zajimalo, proc mluvite o porusovani predpisu rychlejsi jizdou, nez umoznuje zakon, ale sam je porusujete jizdou v levem pruhu a bez duvodu, kdyz pravy je prazdny. Proste predjedu, zaradim se. Konec. Nic vic a nic min.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Zajda

Reakce na: Shrnmeto proc lidi jezdi v.. | 19.6.2018 19:12reagovat
avatar

Já bych viděl rozložení následovně:

1% se vyhýbá rozbitému úseku pravého pruhu

80% si myslí že když jedou tachometrových 130, tak nikam uhýbat nemusí, takže to prostě vyignorují.

80% se pořádně neumí pohybovat v pruzích, sledovat zrcátka a nemají odhad, tak se bojí nějaký manévr podnikat.

Poslední 2 skupiny se překrývají...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Quebe

Reakce na: Na silnici taky plati pred.. | 19.6.2018 19:16reagovat
avatar

Mně obecně argument, že nikoho nemusí zajímat, proč jedu rychleji, jako nešťastný. Zrovna tak to pak totiž může použít levoproudař a říci, že Vás zase nemusí zajímat, proč on jede v levém pruhu.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Já bych viděl rozložení nás.. | 19.6.2018 19:17reagovat
avatar

Amen.

Hlavne ty zrcatka to proste je prepich, kterej se na dalnici/rychlostce nenosi. Jedu si v levym, predjizdim a z niceho nic pred moje auto najede jine z leveho a ja jedu na svodidla, nebo dupu na brzdu, protoze ten pred nim jede pomalu a on prece nebude cekat. A ani nepodradi. To radsi bude tahat tu petku ze 2000 ot/min. Kdyz na nej zatroubim, macha rukama jakoze ja jsem ten idiot, ze jsem si dovolil byt v tom pruhu viditelnej uz nejakou dobu a on to dal do pravyho 10m ode me.

Druhej pripad je ten, ze jede min, nez muze, zacnu predjizdet a to on proste neprekousne, tak zrychli a podjede me. Ja s tempomatem porad stejne rychlej ho stejne za parset metru dozenu.

Nepřihlášený

Reakce na: Mně obecně argument, že ni.. | 19.6.2018 19:22reagovat
avatar

Naopak to nas zajimat musi. Zatimco jeho, proc jedu 160 na 130, vubec nemusi vzrusovat. Tak to proste je. Je samozrejme malo kdy (jestli treba nekdy), ale ja mohu jet tak rychle proto, ze jedu s nekym do porodnice, za nekym do nemocnice, pospicham na letsite, protoze jsem uvizl v kolone a ted to vychazi tak tak. Je to treba 1 pripad z 10 000, ale je to mozne. Zatimco neexistuje duvod, proc by nekdo mel jet v levem pruhu. A nebavime se o tom, ze je treba vymleta krajnice atd. To je stejne pripadu, jako tech s rodenim v aute. Bavime se o tom, ze predemnou nic, vedle me nic, ale ja si to produciruju v pruhu, ktery je primarne urcen na predjeti. A zakon jasne rika, ze ridic, pokud to vozovka umoznuje, se ma drzet v pravo.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Karel

Reakce na: Jenže ty co jsou bržděni,.. | 19.6.2018 19:28reagovat
avatar

Naprosto souhlasím.

Nepřihlášený Quebe

Reakce na: Naopak to nas zajimat musi.. | 19.6.2018 19:32reagovat
avatar

To nemusí být nutně pravda, že Vašich 160 na 130 nikoho nemusí vzrušovat. Pokud neberete na lidi, jedoucí v limitu, ohledy, budete je v pravém pruhu zavírat za kamiony, stěžovat jim vjezd do levého pruhu (pokud nechtějí porušit zákon a omezit vás) apod. To pak už omezující pro okolí je a zajímat se o to musí, jelikož takový letec, zvláště v hustším provozu, je rušivým elementem, způsobujícím situace, které by nenastaly, kdyby neporušoval povolenou rychlost.

Samozřejmě, že lze jet rychle tak, že tohle nenastává, nicméně všímám si, že tohle si uvědomuje nebo na to bere ohled naprosté minimum rychlíků. Naopak mám pocit, že u takových panuje ničím neopodstatněný názor, že rychlejší má vždy přednost před pomalejším, který mu musí na svůj úkor uhnout.

Nepřihlášený

Je třeba ale rozlišovat dál.. | 19.6.2018 19:40reagovat
avatar

Je třeba ale rozlišovat dálnici se třemi jízdními pruhy v jednom směru jízdy a dálnici se dvěma JP a JP pro pomalá vozidla. JP pro pomalá vozidla musí řidič použít, pokud nevyvine minimální rychlost jízdy, předepsanou pro dálnici anebo pokud brzdí rychlejší vozidlo a levý JP je také plný, takže ho ti rychlejší nemají kudy předjet. Takže předjíždění zprava vozidel, jejichž řidiči nemají správný odhad vzdálenosti a nechtějí pravý průběžný JP opustit, je přestupek a navíc nebezpečný, protože ten méně schopný řidič může náhle vjet vpravo.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Karel

Reakce na: hned bych ho vybrzdil, až.. | 19.6.2018 20:16reagovat
avatar

Tak jsem si to v neděli jel svých (semtam) 140 po D1 a v ve většině úseků co nebyla omezená rychlost na 80 (nepočítám těch několik opravených a plně průjezdných kilometrů) se ani v levém pruhu nedá jet. Takže když už stát vybírá na "jako dálnice", tak se potom všichni co tu koukají na krásnou fotku dálnice z jůesej a nadávají, nemůžou divit, že se prostě v prvým pruhu nedá jezdit. Samozřejmě taky nemám rád, když se předjíždějí 10 km 2 kamiony s kilometrovým rozdílem v rychlosti, ale to je na jinou debatu.

Nepřihlášený jouda

Reakce na: Jaký je váš názor na násle.. | 19.6.2018 20:17reagovat
avatar

Ten rychlejší je šťastnej, že si může znova vystartovat na 200 a ukázat lidem kolem, jakou má káru.

Nepřihlášený Jooker

Reakce na: No vidíš, já jezdím na dál.. | 19.6.2018 20:17reagovat
avatar

S tim odstupem 2 sec tomu neverim. Sam mam v aute radar a na dalnici jezdim dle nej tak 0.8 - 1.2 sec. A to je obrovska vzdalenost. A to si troufam tvrdit, ze vetsina ridicu jezdi i ve 130 tak do 0.6 sec. Mimochodem, kdyz jsem se naposled snazil dodrzovat 2 sekundy v levem pruhu, tak mne problikavaly rychlejsi auta ( myslely si asi, ze ja brzdim provoz), dalsi mne podjel a zavrsil to tyrak, ktery mi vjel do mezery svymi 90 km/h, coz pri adaptivnim tempomatu a ridicem pul sekundy za mnou si vola po nehode. Tudiz uz to nedelam.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Zajda

Reakce na: S tim odstupem 2 sec tomu.. | 19.6.2018 21:27reagovat
avatar

Věř nebo nevěř, já to tak dělám, protože mám dost představivosti uvědomit si, že za sekundu, pokud mám výhled jen na nárazník auta před sebou, nečekaný průser nevyřeším.

Když se na mě někdo vehementně tlačí, tak ho při první příležitosti pustím i za cenu že mě nachvíli zavřou v pravém. Lepší než aby mi visel na nárazníku a já musel zvětšovat odstup ještě víc.

Pak ho zas předjedu.

Proto taky nesnáším roli spolujezdce na dálnici s většinou řidičů. Typicky alespoň co 10 minut prudké brždění kvůli lepení na nárazník a řetězové reakci 10 aut před náma. Zbytečně zbrklé měnění pruhů. Já si dávám záležet aby spolujezdcům nelomcovala hlava dopředu, dozadu ani do stran a mohli si na delší cestě třeba vklidu zdřímnout.

Pohledem zákona jsem však pořád jen odporný pirát, překračující rychlost. Pokud zrovna nejedeme v Německu.

Nepřihlášený Zajda

Reakce na: S tim odstupem 2 sec tomu.. | 19.6.2018 21:37reagovat
avatar

https://www.youtube.com/watch?v=x7rOfhdG9pw

Takto jezdí kulturní člověk na dálnici

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Petr Černý

Reakce na: Je třeba ale rozlišovat dál.. | 19.6.2018 21:54reagovat
avatar

Jedno z pravidel v zákoně je, že při změně jízdního pruhu nesmím ohrozit ty kteří už v tom pruhu jedou. A je jedno, zda přejíždím do levého, či do pravého. Od toho jsou na autech zrcátka, aby řidič viděl, zda může manévr bezpečně provést, či nikoliv.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Mirek

Rychlost a zas jen rychlos.. | 19.6.2018 21:57reagovat
avatar

Rychlost a zas jen rychlost, to je to z ceho ziji mesta a proto kupuji radary aby se obohatili ale ze maj silnice v hroznem stavu to je nezajima, daji tam ceduli 50 a meri a oprava? kde ze na tom by se nevydelalo. Mnoho ridicu sleduje tachometr a ma problem s ostatnima prestupkama ale jak vime ty nikdo nepokutuje. Co je lepsi mit oci stale na tachometru nebo na silnici? Besip rika ze radary jsou dobra vec aspon se ridici nauci jezdit ale na jedno se zapomina, na BEZPECNOST ta nikoho vlastne nezajima, druhorada vec. Nechapu jak na BESIPU ohou sedet takovy idiioti a kdyz je v TV slyším¨, hned bych jim rozkopal drzky.

Nepřihlášený Dusty

Reakce na: Víš, ono to chce trochu pl.. | 19.6.2018 22:01reagovat
avatar

Naprosto souhlasím. Trocha ohleduplnosti, trocha předvídání, zlepšit odhady vzdáleností a bude všeobecná spokojenost... Jen ten tempomatový syndrom mi přijde spíš u rychlosti 140-145, protože to přece ještě PČR nechává bez pokuty...

Nepřihlášený Petr Černý

Reakce na: Jedno z pravidel v zákoně.. | 19.6.2018 22:02reagovat
avatar

Navíc, předjíždění zprava není principielně zakázáno, aby se na to kdokoliv mohl spoléhat, že vpravo nikdo nikdy nemůže předjíždět Zákon zakazuje výhradně jen předjíždění zprava vozidel jedoucích v průběžném PRAVÉM pruhu, když už vedle něj napravo žádný další jízdní pruh není. (Odstavný pruh není k jízdě určen)

Nepřihlášený laďa kroulik

Abych byl upřímnej, tak po.. | 19.6.2018 23:10reagovat
avatar

Abych byl upřímnej, tak pokud silnice nese označení dálnice, musí na ní bejt možný za normálních povětrnostních podmínek jet dálniční rychlostí - to znamená MINIMÁLNĚ na hranici limitu 130km/h. Tam, kde to stav a povaha vozovky neumožňuje nebo dokonce neumožňuje ani rychlost platnou pro ne-dálnice, se nedá mluvit od dálnici respektive o pozemní komunikaci vůbec. Ergo kladivo - POKUD SI PLATÍM DÁLNIČNÍ ZNÁMKU, MÁM PRÁVO NA SILNICI OZNAČENÝ JAKO DÁLNICE JET DÁLNIČNÍ RYCHLOSTÍ TAM, KDE MI TO JEJÍ POVRCH UMOŽŇUJE. Samozřejmě mimo omezení daný stavebním stavem, dopravní situací atd - ale tam, kde žádný omezení není, jsem povinnej použít ten pruh, kterej mi nehrozí rozsypáním auta na prvočinitele respektive překousnutím si jazyka a je přitom co nejdále vpravo v mým směru jízdy. A je mi úplně u prdele, že tohle splňuje zrovna ten pruh, kterej je zároveň nakreslenej jako střední nebo dokonce levej na pásu, po kterým se pohybuju - JÁ MÁM PRÁVO JET RYCHLOSTÍ POVOLENOU NA DÁLNICI A TO MŮŽU UPLATNIT JEN TAM, KDE MI TO STAV A POVAHA VOZOVKY UMOŽŇUJE. Pokud mi povaha pruhů více vpravo neumožňuje dosahovat dálniční rychlosti, pak se tam nejedná o dálnici - a já bych na jejich použití ani neměl bejt povinnej si na sklo vylepovat dálniční známku ...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Zajda

Reakce na: Abych byl upřímnej, tak po.. | 19.6.2018 23:57reagovat
avatar

Musím se smát jak se všem v tom pravém pruhu rozsypávají auta. Že se ti nerozpadne ještě než stačíš přejet do levého :) Ten tvůj právní výklad je skvělý, určitě by se uplatnil ve správním řízení.

Nepřihlášený Jenda

Reakce na: nešvar českých silnic? pro.. | 20.6.2018 06:49reagovat
avatar

Tak já tam jezdím proto, že pokud se vyskytne překážka na silnici, tak mohu uhnout doleva nebo i doprava - což v pravém většinou rozbitém pruhu nejde.

Nepřihlášený Freki

O víkendu jsem musel do Mo.. | 20.6.2018 08:00reagovat
avatar

O víkendu jsem musel do Mordoru (Ostrava). A tam jsou středoproudaři na dálnici naprosto běžní. Většinou stříbrná Okta v kombi.

Ale před pár minutami se mi stal další častý nešvar. Vyjíždím z vedlejší a po chodníku jede cyklistka. Zatroubim. Ale ona suverénně jede na přechod. Tak ji tam pošlu předek auta. A ona na mě začne řvát, že je na přechodu. Tak jsem vyběhl z auta a začnu řvát, že přechod je pro chodce, nikoliv cyklisty. Padlo ode mne pár vulgárních slov, a že pokud chce přednost musí kolo vést. Pak jsem ji poslal do míst kde slunce nesvítí. A odjel. A teď co vy na to?? (možná jsem to nemusel eskalovat, ale fakt mě to vytáčí).

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Přátelé co s tím chce děla.. | 20.6.2018 08:44reagovat
avatar

Přátelé co s tím chce dělat naše vyjebaná policie když jedu Brno až Pohořelice za policejním autem které opravdu jelo tuto trasu celou v levém pruhu a to rychlostí na přelomu 130 km/h max. To je konec, co pak tady v tom našem státě chceme řešit??

Nepřihlášený Hatatitla

Reakce na: Vyšetřit se nech Ty. Napsa.. | 20.6.2018 09:20reagovat
avatar

S tebo mohu jen souhlasit. nemám rád rychlíky, ale ani ty slimáky. To co jsi člověče napsal je přesně to co mi příjde OK.

Nepřihlášený

Reakce na: Abych byl upřímnej, tak po.. | 20.6.2018 11:54reagovat
avatar

"JÁ MÁM PRÁVO JET RYCHLOSTÍ POVOLENOU NA DÁLNICI A TO MŮŽU UPLATNIT JEN TAM, KDE MI TO STAV A POVAHA VOZOVKY UMOŽŇUJE. Pokud mi povaha pruhů více vpravo neumožňuje dosahovat dálniční rychlosti, pak se tam nejedná o dálnici"

...tos vyčetl kde? :D ...hoď sem nějakej paragraf zákona, kde je tahle definice ;)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: O víkendu jsem musel do Mo.. | 20.6.2018 11:57reagovat
avatar

Stejná zkušenost. Vždycky jen klakson a jedu dál. Cyklistovi na přechodu nasrat.

Nepřihlášený Quebe

Reakce na: https://www.youtube.com/wa.. | 20.6.2018 12:23reagovat
avatar

No ale teda z toho levého pruhu se mu taky nechce i když má volno.

Nepřihlášený

naučte se předjíždět zprav.. | 20.6.2018 15:30reagovat
avatar

naučte se předjíždět zprava a furt nebrečte

Nepřihlášený švenda jaromír

Tento policií přehlížený n.. | 20.6.2018 16:27reagovat
avatar

Tento policií přehlížený nešvar netrápí jen nás. Nedávno jsme psali, jak si s ním dokážou poradit ve Velké Británii, další ukázku správného postupu má za sebou seržant Stephen Wheeles z Indiany v USA. Na sociální síti zveřejnil výsledek zákroku proti řidiči bezdůvodně jedoucímu v levém jízdním pruhu.

A který pruh by asi tak jinde měl ten ANGLIČAN, odjakživa jezdící vlevo - používat - vy kokok-.-.-koti pisálci???!!!

Nepřihlášený Ufff

Reakce na: Nechte si ty přiblblé názo.. | 21.6.2018 09:17reagovat
avatar

Žádný zákon není sepsán tak, aby 100% vyřešil tu problematiku, které se týká. To platí i o silničním zákoně (dříve vyhlášce). Důvody jsou nejméně dva. Prvním je ten, že proste není v lidských silách předjímat a pokrýt všechny možné i nemožné situace na silnici. A druhým je to, že jej psali lidé a to lidé z různých příčin chybující, s různou motivací, atd.

To je k jedné části Vaší lži.

K druhé části o nulové nehodovosti, za pominutí "nedokonalosti" zákona, opět nemáte pravdu. Automobily řídí lidé a lidé dělají chyby, jsou v různé kondici (zdravotní, duševní, fyzické, ...). A řešením vedoucím k nulové nehodovosti určitě není a nebude autonomní doprava, tedy odstranění člověka z místa řidiče a jeho nahrazení sebelepším počítačem.

Nepřihlášený lwo

Nejenom v Evropě, ale i v.. | 21.6.2018 11:57reagovat
avatar

Nejenom v Evropě, ale i v USA. Lidé jezdí v prostředním pruhu, protože se cítí bezpečněji - údajně že mohou uhnout na kteroukoli stranu. Taky se mi stalo, že (díky tempomatu) jsem jel před 100 mil v jednom chumlu s 8 stejnými auty...

Nepřihlášený

Tady je zase uplakánků. Op.. | 21.6.2018 19:59reagovat
avatar

Tady je zase uplakánků. Opravdu rozbitých pravých úseků na D1, kde to skáče, jsou dokonce díry a strašně to člověka sere, zase tolik není. Dokud dojedu člověka v těchto místech (jezdím většinou 140 km/h tempomatem, občas ale i rychleji), je mi u řitě, že mě chvíli blokuje a nejde předjet. Když dojedu z vyšší rychlosti kohokoli, kdo jede 110 km/h v levém, protože předjíždí pár kamionů, vždy v klidu v dostatečné vzdálenosti počkám. A toto chování vidím u většiny rychleji jedoucích řidičů, protože jedeme rychleji. To znamená, že ten čas zase v klidu doženeme. Ano, pár kreténů se najde, co se hned lepí na prdel a problikávají, i když člověk nemá kam uhnout. Ale nejvíc se setkávám s lidmi, co jedou jen tak v prostředním na nově opravených trojproudých úsecích dálnice, aniž by v pravém byla auta. Ty podjíždím zprava, většina si pak uvědomí, že jsou piče a zařadí se kam patří. No největší problém jsou ukřivděné kundy se sračkou autem v levém, kteří mají v pravém mezi auty mezery minimálně 100 m, za mnou žádné auto, jedou si max 120 a neuhnou a neuhnou. Těchto kreténů je nejvíc, je to vidět i zde v diskuzi. Nechápou, že moderní auta jsou dost rychlá. A tak, kdyby na ty tři sekundy uhly do pravého, nemusí vůbec zpomalovat, místa budou mít na tento manévr a vrácení se zpět 3 prdele a já je okamžitě předjedu. Ne, tito duševní chudáci se zataženou ruční brzdou v mozku budou prostě pár km v levém, protože prostě kdyby se na chvilku dostali do toho svého pruhu pro chudý, tak by tam asi už zůstali na věky věků. A nepomáhá ani když mám bezpečnou vzdálenost po delší dobu, pak mě to přestane bavit, tak se přiblížím, aby pochopili, že fakt mi to umí jet rychleji, pak po nějakém čase ještě prokliknu a co oni? Nic, jen pak sem přijdou do diskuze a brečí, že rychlá jízda je nejtěžší zločin, nikdo nemá právo jet rychleji, pravý pruh je na zničení auta a nedá se do těch 100 metrových děr dostat. Tyhle kundy bych nahnal do Německa na dálnice, aby se probrali. A pak je zastřelil na krajnici.

Nepřihlášený Simon Siegel

Při zjištění vybržďování z.. | 22.6.2018 07:51reagovat
avatar

Při zjištění vybržďování zabavit auto. A byl by klid.

Nepřihlášený

líbí se mi ty pohoršení ry.. | 22.6.2018 13:59reagovat
avatar

líbí se mi ty pohoršení rychlící co se tu ohání tím že jestli si překračují rychlost je jen jejich věc ... v tom případě jízda jen v levém pruhu je taky jen ostatních věc a je vám do nich ...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Freki

Reakce na: líbí se mi ty pohoršení ry.. | 25.6.2018 10:49reagovat
avatar

Na jednu stranu můžete mít i pravdu. Na druhou stranu je to bezpečnosti. Tímto donutíte ony rychlejší řidiče ješte navíc podjíždět, agresivně měnit pruhy, atd.

Ono by asi jen stačilo, kdyby se PaCh tímto více zabývali. V Rakousku, Švýcarsku a dalších zemích jsou pokuty za nedodržení bezpečné vzdálenosti (v AUT 70eur), špatný jízdní pruh skoro stejně časté jako měření rychlosti. Když vynechám úsekové měření (a bude jen otázkou času, kdy bude pokutována vzdálenost i tomto prostředkem.

Nepřihlášený Otto

Reakce na: Jaký je váš názor na násle.. | 3.7.2018 23:10reagovat
avatar

Já to dělám tak, že na chvíli zrychlím cca na rychlost auta za mnou nebo o něco vyšší (zde cca 170), abych dokončil předjíždění a auto za mnou mohl pustit.

Nepřihlášený

Vynucovači maximální rychl.. | 31.7.2018 12:45reagovat
avatar

Vynucovači maximální rychlosti by si měli uvědomit jednu podstatnou věc, a to, že rychleji jedoucí auto nikoho z nich neomezuje ani neohrožuje ! To oni svou zabedněností a úmyslem vychovávat ostatní ( i tím, že dodržují max. povolenou rychlost) vytváří nebezpečné překážky v provozu, které ostatní omezují a někdy i ohrožují !!!!!

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Vynucovači maximální rychl.. | 31.7.2018 12:49reagovat
avatar

Ty budeš majitel škodovky podle těch tvých názorů.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Ty budeš majitel škodovky.. | 31.7.2018 13:33reagovat
avatar

oba jste vedle, jak ta jedle....Další diagnóza na českém i-netu - posuzovači (všeho s všech) =...ty budeš...on se ukájí... Dle mého názoru bude u vás nutná návštěva příslušného odborníka.

Nepřihlášený Jiřík

Reakce na: seš dobrej matroš, takový.. | 1.8.2018 10:39reagovat
avatar

Kvůli takovým chytrákům jako Ty,by měl být dániční provoz omezen na 110,pravý pruh pro kamiony na 90.Bylo by méně nehod,nižší exhlace a idioti by si nehonili ego.Jde o dopravu,ne o závodní dráhu

Nepřihlášený Laďa Kroulík

Reakce na: "JÁ MÁM PRÁVO JET RYCHLOST.. | 15.8.2018 13:29reagovat
avatar

To PRÁVO vychází z definice PLATBY ZA SLUŽBU = POPLATKU ZA DÁLNIČNÍ ZNÁMKU. Protože stát komercionalizuje jízdu po určitým druhu komunikace tím, že ji extra zpoplatňuje (mimo obvyklý zdanění například formou daně z motorovejch paliv), zároveň tím přebírá odpovědnost i za schopnost těch komunikací takovej provoz umožnit. Dálniční známku si nekupuju z dobročinný radosti za to, že státu přispěju 1500,- ročně, ale za to, že se budu moct přesouvat z místa na místo vyšším tempem, než jiný BEZ DALŠÍCH PŘÍPLATKŮ užívaný silnice umožňujou. Je to základní obchodní vztah, kterej je definovanej už samotným základem práva prodeje a koupě. Tudíž pokud jsem zaplatil a mám o tom důkaz = dálniční známku, stát je povinen mi umožnit využívat danej typ komunikace k zákonem definovanýmu účelu, POKUD TOMU SAMOZŘEJMĚ NEBRÁNÍ NEOČEKÁVANÝ OKOLNOSTI - zhoršení stavu povrchu silnice vinou stárnutí a opotřebení ale neočekávanou okolností NENÍ, majitel = stát s tím musí počítat a pokud stav neumožňuje užívání definovaným způsobem, má se prodejce služby zachovat tak, aby buď umožnil další užívání zákonným způsobem (obzvlášť když ty zákony sám tvoří a odsouhlasuje), nebo nemůže za užívání neodpovídající komunikace vyžadovat platbu. To, že si policajti vykládají právo po svým je potom jiná věc, ale s uvedenou definicí počítá i mezinárodní právo ve spoustě dalších případů - prostě kdo prodává nějakou službu, musí počítat s jejím vymáháním.

Nepřihlášený PRO

Reakce na: Jenže ty co jsou bržděni,.. | 17.9.2018 06:52reagovat
avatar

mluvíte mi z duše. To že auta nedosahující 180 km/h jsou pak nuceny se vléct za kamiony 80-90 km/h je taky vybržďování plynulého provozu. Kdyby jeli max 130 km/h nikdy se nedojedou. Bohužel víme jak jezdí poslanci a tak se řeší jen, že závažnější přestupek je jet 130 km/h v levém pruhu a to je vážně k smíchu.

Nepřihlášený karla

Na naší D1 je velký rozdíl.. | 15.10.2018 17:59reagovat
avatar

Na naší D1 je velký rozdíl jet v pravém pruhu kde skáčete jako koza na sáňkách a v levém, který je o poznání rovnější a kde se vám po jízdě netřese ještě hodinu celé tělo, ale pouze vám drkotají nějaký čas zuby z té úchvatné placené jízdy na naší silniční chloubě. Tím neospravedlňuji jízdu v levém pruhu a bránění v předjíždění, ale na D1 občas levý používám bez nutnosti předjíždět, neboť by mi z toho pravého fakt cvaklo.

Nepřihlášený Martin Pacovský

Já bych v tomto konkrétním.. | 2.1.2019 21:39reagovat
avatar

Já bych v tomto konkrétním případě za mnohem větší nebezpečí považoval nedodržení bezpečné vzdálenosti, než jízdu v prostředním pruhu. V pravém pruhu na D1 se často nedá jet.

Nepřihlášený Martin

Až na to, že v USA se jezd.. | 8.1.2019 08:42reagovat
avatar

Až na to, že v USA se jezdí ve všech pruzích a je jedno jestli ve městě nebo za městem ! Bohužel u nás jen ve městě. Měli by to schválit i za městem ! Ale jsme v Čechystánu a navíc, čím posranější země, tím posranější zákony !

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše