„Pitva” akumulátoru Tesly Model S je docela fascinující podívaná (video)

Že Tesla používá neobvyklé a ne zcela obvykle konstruované akumulátory, víme. Ale jak to vypadá v jejich nitru? Ne na obrázku, ale ve skutečnosti?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

„Pitva” akumulátoru Tesly Model S je docela fascinující podívaná (video)

1.3.2017 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Že Tesla používá neobvyklé a ne zcela obvykle konstruované akumulátory, víme. Ale jak to vypadá v jejich nitru? Ne na obrázku, ale ve skutečnosti?

Přemýšleli jste někdy o tom, jak to vypadá uvnitř akumulátoru Tesly Model S? Nikoliv na ilustracích, ale ve skutečnosti, když někdo rozebere opravdovou baterii? Obrázky níže dají odpověď a nabízí vskutku pozoruhodný pohled.

Baterie Modelu S, která je ve voze umístěna v podlaze pro co nejnižší těžiště auta, se skládá z několika balíků po 444 článcích, který každý dává 24 voltů. Jsou zapojeny tak, že celkové výstupní napětí je 400 voltů stejnosměrného proudu a s takovým napětím není radno si zahrávat. Proto je potřeba při rozebírání být opravdu opatrný.

Než se ale mechanici dostanou na balíky článků, musí vyšroubovat hromadu šroubků a vypáčit horní kryt, který je kromě snad stovek šroubků připevněný také velmi kvalitním lepidlem. A je potřeba z baterie dostat chladivo, označované na videu jako „Teslí polévka”.

Tahle baterie pochází z havarované Tesly Model S a je kompletně v pořádku. Mechanici ji rozebírají, protože ji plánují použít pro své vlastní projekty. Kameraman ukazuje např. staré Porsche 911, které bylo přestavěno na elektrický pohon. Jestli to je vhodné využití historické 911, necháme na vás, na tomhle videu je zajímavá zejména rozborka oné baterie.


„Pitva” akumulátoru Tesly Model S je docela fascinující podívaná (video) - 1 - tesla model s baterie rozebirani 01„Pitva” akumulátoru Tesly Model S je docela fascinující podívaná (video) - 2 - tesla model s baterie rozebirani 02„Pitva” akumulátoru Tesly Model S je docela fascinující podívaná (video) - 3 - tesla model s baterie rozebirani 03„Pitva” akumulátoru Tesly Model S je docela fascinující podívaná (video) - 4 - tesla model s baterie rozebirani 04„Pitva” akumulátoru Tesly Model S je docela fascinující podívaná (video) - 5 - tesla model s baterie rozebirani 05„Pitva” akumulátoru Tesly Model S je docela fascinující podívaná (video) - 6 - tesla model s baterie rozebirani 06„Pitva” akumulátoru Tesly Model S je docela fascinující podívaná (video) - 7 - tesla model s baterie rozebirani 07„Pitva” akumulátoru Tesly Model S je docela fascinující podívaná (video) - 8 - tesla model s baterie rozebirani 08„Pitva” akumulátoru Tesly Model S je docela fascinující podívaná (video) - 9 - tesla model s baterie rozebirani 09
Takhle vypadají jednotlivé balíky článků v Tesle Model S

Zdroj: [https://www.youtube.com/channel/UCcMfCkN1juSa49DJFYltOTw jehugarcia@YouTube]

Marek Bednář

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama