Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
30 rybářů si myslelo, že led přes varování udrží jejich auta, do jednoho se mýlili
7.1.2020 | Mirek Mazal
Rybáři si mysleli, že jsou chytřejší než všechna vydaná doporučení a zákazy a na led navzdory jim vjeli auty. Své horké hlavy si pak mohli zchladit mezi ledovými krami.
Záchranné složky na Ruském ostrově v Přímořském kraji byly před desátou ranní zalarmovány kvůli vysokému množství potápějících se automobilů. V tu chvíli klesalo ke dnu neskutečných 30 rybářských vozů, které bylo potřeba co nejrychleji vyprostit z vody po prasknutí ledového krunýře u pobřeží několik kilometrů jižně od Vladivostoku.
Majitelé vozidel nerespektovali výstrahu o snížené pevnosti ledové vrstvy nad asi dvěma metry studené vody. Rybáři byli líní dojít několik metrů pěšky, dokonce auta postavili těsně vedle sebe a o pár chvil později mohli jen litovat. Některá auta byla ponořena až po střechu, šťastnější majitelé vytáhli své vozy prostřednictvím tažných lan nebo odjely vlastními silami bez větších poškození.
O případu informovalo ruské ministerstvo pro mimořádné situace. Mluvčí státního úřadu vyloučil zranění osob, po lehkovážném incidentu zůstala jen hmotná škoda u desítek naprosto zbytečně vytopených aut.
Tragikomická událost z Dálného východu připomíná každoroční zkracování vzdálenosti českých řidičů přes zamrzlé Lipno. Každou zimu se propadne minimálně jedno auto, přesto si nezodpovědní jedinci nedají pokoj a zkouší štěstí. I v těchto případech si často myslí, že jsou chytřejší než všichni ostatní a nedbají ani varování policejních hlídek.










Lovci ryb zaparkovali na ledě tak hloupě, že zátěž vydržet nemohl, ani kdyby mermomocí chtěl




Pod vodu zajelo neskutečných 30 aut
Zdroj: Ria Novosti, Autochannel@Youtube, Япония Трейд@Youtube
Bleskovky
Zákazník nechal u dealera za moderní marnost protiúčtem legendární model. Od lidí schytal takovou bídu, že už se tím Honda radši nechlubí
včera
Nejlegračnější na novém integrovaném WC v autě je nakonec značka, která si ho patentovala
21.4.2026
Ferrari ukázalo, jak skutečně funguje přelomový interiér jeho poslední novinky. V Golfu by to byla moc fajnová věcička
20.4.2026
Nové na MotoForum.cz
- Harley-Davidson RIDE: americká značka se připravuje na svoji novou éru 20.4.2026
- Bulega stále neporažen 19.4.2026
- WSSP v Assenu kořistí Oettla 19.4.2026
- Bulega vítězem SprintRace 19.4.2026
- Kdo jiný než Bulega 18.4.2026
Nejnovější články
Nejnovější VW je takový designový bizár, že už ho vážně zjevně nedokáže brát ani jeho autor
včera
Doba obřích displejů v autech končí, říká expert, vyhrají ti, kteří je zmenší nebo úplně vyhodí
včera
Elektrický Fiat 500 je jako ojetina už po pár letech neskutečně levný, stojí zatím ale obvyklá osina v zadnici
včera
Plug-in hybridy jsou další krutou pastí na naivní kupce aut, tento připravil slavného majitele o 900 tisíc Kč za 7 měsíců
včera
Nové malé Hyundai by mohlo být zajímavé lidové auto, kdyby ale nestálo víc než násobně větší a použitelnější vozy
včera
Živá témata na fóru
- Cyklistické vlákno 04.23. 05:33 - pavproch
- Onboard videa 04.22. 22:41 - abgx1
- Policejní kontroly a měření 04.22. 20:25 - řidičBOB
- Kdo má přednost? 04.22. 19:10 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 04.22. 14:08 - pavproch
- Ojete sportaky - zajimave nabidky 04.21. 19:26 - vasco
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 04.21. 16:22 - pavproch
- OBD diag pro moje autovraky 04.21. 10:41 - pavproch
