- -

Alfa Romeo Giulia QV konečně předvedla svou dynamiku okolo 300 km/h (videa)

Italský sedan s 510 koňmi to teoreticky umí rozjet až na 307 km/h, v reálu je ale zjevně obtížné se dostat až k takové metě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Alfa Romeo Giulia QV konečně předvedla svou dynamiku okolo 300 km/h (videa)

7.10.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Italský sedan s 510 koňmi to teoreticky umí rozjet až na 307 km/h, v reálu je ale zjevně obtížné se dostat až k takové metě.

Alfa Romeo Giulia QV byla představena již loni v červnu a od té doby přišla také řada dalších variant i zahájení prodeje. Přesto italský sedan na českých silnicích vidět není. Možná patříte mezi šťastlivce, kteří jej již zahlédli, naše lahev šampaňského, jejíž otevření máme pro tuhle příležitost v plánu, zůstává ovšem zatím neotevřena. Občas ale Julii někdo někde protáhne a my se můžeme podívat alespoň na videa.

Ta nejnovější se zaměřují na dynamiku verze Quadrifoglio Verde v oblasti maximální rychlosti, která má dle technických parametrů dosahovat 307 km/h. Reálně se ovšem pokoření magické třístovky nedočkáme, místo toho se ručička tachometru zastaví o pár kilometrů v hodině níže. Na druhou stranu ale musíme uznat, že Giulia QV nemá problém s tím, aby daného tempa dosáhla, a to opakovaně.

Zásluhu na tom nese především 2,9litrový šestiválec twin-turbo s kořeny u Ferrari, který produkuje 510 koní a 600 Nm točivého momentu. S tímto výkonem má sedan zvládat pokořit nejen třístovku, ale zároveň zrychlit z klidu na stovku za 3,9 sekundy. Řeč je přitom o hodnotách spojených se šestistupňovým manuálem, platit by ovšem měly i pro osmistupňový automat.

Navzdory tomuto souladu se obě varianty liší časy, jichž dosáhly na Nordschleife. Vůz s ručně řazenou převodovkou potřebuje o sedm sekund více než varianta s automatem. Ta Zelené peklo dokázala objet za 7 minut a 32 sekund. Tedy nejen rychleji než konkurence, ale také rychleji než mnohem potentnější sporťáky. Dnes se ale podívejme na to, co vůz předvádí na Autobahnu...

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše