Reklama

Amatér vytáhl na okruh moderní SUV, z cesty šel jeden sporťák za druhým (video)

Máte pocit, že SUV musí být pomalé auto schopné uspokojit leda ego svého majitele? Jde-li o Macan, nemusí to tak být, i když to není vrcholná verze.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Amatér vytáhl na okruh moderní SUV, z cesty šel jeden sporťák za druhým (video)

31.8.2017 | Petr Prokopec | 22 příspěvků

Máte pocit, že SUV musí být pomalé auto schopné uspokojit leda ego svého majitele? Jde-li o Macan, nemusí to tak být, i když to není vrcholná verze.

Porsche Macan má řada lidí zafixované jen jako přepracované Audi Q5. Podle nich je to jen prémiové SUV dobré leda pro jízdu pro silnici, nepříliš schopné ani v terénu ani při ostré jízdě. Mělo by tedy vlastně jít jen o módní doplněk, který v Zuffenhausenu stvořili jen proto, že přivede neskutečné množství zákazníků a firemní kasu naplní až po okraj. Realita však nemůže být vzdálenější, i když zmínka o registracích samozřejmě pravdivá je.

Macan ale, navzdory výše zmíněnému, je opravdu schopným strojem. Ostatně ve verzi Turbo dával zabrat BMW M2, což je hodně povedené sportovní kupé. Pokud přitom zvládne na okruhu výrazně těžšímu SUV ujet jen o píď, nemusí to nutně znamenat, že je v Mnichově něco špatně. Spíše to jen dokazuje, že Macan opravdu není jen přepracovaným Audi, ale že je to Porsche se vším všudy.

To dále dokazuje nové video, které ukazuje jízdu německého SUV ve verzi S po okruhu New Jersey Motorsports Park. Ten má na délku 3,62 kilometru, přičemž Porsche Macan S jej zvládne obkroužit za 1 minutu a 39 sekund. Již to je samo o sobě dobrý výsledek, ještě impozantnější je, jak se mu daří předjíždět ostatní účastníky okruhového dne, a to v kombinaci s faktem, že majitel je ryzí amatér.

Je to zjevně nadaný řidič, po okruhu se ale zpočátku tak nějak „plácá”. Na sedadle spolujezdce má ovšem instruktora, který mu postupně ukáže, jak trať ideálním způsobem projet. A on jej následuje. Okolo 7. minuty videa níže se tak výšlap mateřské školky začne měnit v zajímavou jízdu a Macanu padá za oběť jeden sporťák za druhým. Německé SUV tak postupně vyklepne Porsche Cayman S, Cayman R i 911. Dále si majitel může na opasek připnout skalpy v podobě Chevroletu Corvette, Lotusu Elise či několika BMW.

Pravda, jeho vůz dostal řadu příplatkových prvků (třeba v podobě paketu Sport Chrono, sportovního výfuku či pružin H&R), to ale na výsledku nic nemění - i takhle rychlá umí být moderní SUV. Ať se nám to líbí nebo ne. Škoda jen venkovního umístění mikrofonu, které na záznamu nechává spoustu ruchů, ale na to si postupně zvyknete, uvidíte...

Amatér vytáhl na okruh moderní SUV, z cesty šel jeden sporťák za druhým (video) - 1 - Porsche Macan TrackDay 2017 videoscreen 01Amatér vytáhl na okruh moderní SUV, z cesty šel jeden sporťák za druhým (video) - 2 - Porsche Macan TrackDay 2017 videoscreen 02Amatér vytáhl na okruh moderní SUV, z cesty šel jeden sporťák za druhým (video) - 3 - Porsche Macan TrackDay 2017 videoscreen 03Amatér vytáhl na okruh moderní SUV, z cesty šel jeden sporťák za druhým (video) - 4 - Porsche Macan TrackDay 2017 videoscreen 04Amatér vytáhl na okruh moderní SUV, z cesty šel jeden sporťák za druhým (video) - 5 - Porsche Macan TrackDay 2017 videoscreen 05Amatér vytáhl na okruh moderní SUV, z cesty šel jeden sporťák za druhým (video) - 6 - Porsche Macan TrackDay 2017 videoscreen 06Amatér vytáhl na okruh moderní SUV, z cesty šel jeden sporťák za druhým (video) - 7 - Porsche Macan TrackDay 2017 videoscreen 07Amatér vytáhl na okruh moderní SUV, z cesty šel jeden sporťák za druhým (video) - 8 - Porsche Macan TrackDay 2017 videoscreen 08
Porsche Macan S se s amatérem za volantem na okruhu v New Jersey vypořádalo s řadou sporťáků, i když jeho zpočátku nepůsobí zpočátku zrovna sebejistě

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 22 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše