Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Audi Q3 S s 300 koňmi je skutečností, máme první záběry prototypu
6.7.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Pokud jste nevěřili, že Audi postaví sportovní verzi svého zatím nejmenšího SUV, mýlili jste se. Přímo automobilka totiž prototyp takového vozu představila na prezentaci nové Q3.
Uběhl jen týden od chvíle, kdy jsme spekulovali na téma ostrého Audi Q3 S a celá věc již stačila nabrat reálné rozměry. Přímo automobilka totiž na novinářské prezentaci nové Q3 ve švýcarském Curychu představila prototyp jejího sportovního provedení, který je vybaven přesně tou technikou, o které byla řeč na konci června. Jisté tedy je, že Q3 S bude vybavena motorem 2,5 R5 turbo známým z modelu RS3, který je v jejím případě naladěn na skromnější výkon okolo 300 koní. Ten pak míří přes sedmistupňový automat S tronic (DSG) na všechna čtyři kola.
Stále nevěříte? Pak vězte, že kolegové ze švédského magazínu Sportbilen si s vozem dokonce krátce sjeli a ze své projížďky pořídili krátké video. Můžete se tak podívat, jak prototyp Q3 S vypadá, ověřit si, že pod kapotou je opravdu pětiválcové turbo, spatřit vůz za jízdy a poslechnout jeho zvuk. Co více si přát?
Samozřejmě, existence prototypu ještě neznamená, že Audi vůz skutečně bude vyrábět, ale je to více než pravděpodobné. Ostatně, sportovní verze SUV by nebyla ničím až tak převratným, BMW již něco takového vyrábí a přímo konkurenční X1 se má své verze „M” též dočkat.
Závěrem dodejme už jen tolik, že zatím není jasné, jak se vůz bude jmenovat a Q3 S je pouze naše domněnka. Někteří kolegové hovoří i o označení Q3 RS, ale nemyslíme si, že by použití tohoto jména bylo reálné. Audi tato písmena propůjčuje jen opravdu ostrým modelům a na to není Q3 s 300 koňmi ani dost silná, natož pak cokoli dalšího.





Pár screenshotů z přiloženého videa
A samotné video, které řekne více než tisíc slov
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Už se ví, kdo dal skoro miliardu za první vyrobený kus nejošklivějšího Ferrari dějin, je to vrchol ironie
včera
Není špatné reklamy? První exemplář otřesného Ferrari Luce se v aukci prodal bezmála za 1 miliardu korun
17.8.2026
Fanoušci Wankelů by teď měli slavit výročí historického vítězství v Le Mans, místo toho truchlí nad smutnou ztrátou
14.8.2026
Nejnovější články
ADAC rozprášil další mýtus o efektivitě elektromobilů, podívejte se, kolik energie se ztrácí při pouhém dobíjení
před 2 hodinami
Tesla na hroutícím se trhu s elektromobily až komickým způsobem ukazuje konkurenci, kdo je tu král
včera
Nejste už unaveni z vyhrávání? Pro automobilové firmy pracuje v Německu nejmíň lidí od roku 2005, mizí po kvantech rok co rok
včera
Němci zjistili, že jejich dotace na elektromobily pro „chudé rodiny” jsou často „českou cestou” využívány pro nákupy drahých Porsche
včera
Mercedes pochopil, že problematický pohon, kontroverzní design a ošizené interiéry mu zákazníky nevrátí, tohle auto pořád dává smysl
včera
Živá témata na fóru
- Policejní kontroly a měření 08.19. 08:30 - řidičBOB
- IT poradna 08.19. 05:52 - pavproch
- Co právě teď posloucháte? 08.19. 05:49 - pavproch
- Hacker 08.18. 19:49 - admin
- Řidiči, co to mají v ruce... 08.18. 16:35 - řidičBOB
- Porsche - vse o sportovnich modelech 08.18. 13:03 - Vrooom
- S větrem ve vlasech.... 08.17. 15:14 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 08.17. 14:42 - delphin
