Audi Q8 natočeno v ostré akci na Ringu, motor i pneumatiky ječí jak o život (video)

Největší SUV z Ingolstadtu bude zjevně připraveno podávat na silnici výkony, které byste od něj na pohled nečekali. Spekuluje se i o ostré verzi RS Q8.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi Q8 natočeno v ostré akci na Ringu, motor i pneumatiky ječí jak o život (video)

14.4.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Největší SUV z Ingolstadtu bude zjevně připraveno podávat na silnici výkony, které byste od něj na pohled nečekali. Spekuluje se i o ostré verzi RS Q8.

O příchodu Q8 se mluví už od chvíle, kdy si Audi toto označení zaregistrovalo. Trvalo však dlouhá léta, než stylové SUV opravdu přišlo alespoň ve formě konceptu. V sériové podobě dorazí až v příštím roce, aby se tak ale mohlo stát, Audi jeho prototypy testuje jako o život.

Nedávno byl tento model nachytán za polárním kruhem, nyní pro změnu řádí na Nordschleife. Z nových záběrů jde vidět, že testovací jezdci vozu šlapou pořádně na krk za výrazného akustického projevu vozu. Prim tu hrají obuté pneumatiky, i přes ně je ale slyšet motor, kterému se na Ringu též nedostává odpočinku.

O jaký agregát jde, nemáme tušení, spolehnout se lze snad jen na to, že je benzinový. Ve vrcholném provedení by Audi Q8 mělo nabídnout přeplňovaný benzinový čtyřlitr V8, který značka vyvinula společně s Porsche. Pod kapotou modelu Panamera Turbo tato jednotka dává k dobru 550 koní, stejný potenciál by pak mohlo nabídnout i SUV. Očekávat bychom tak mohli zrychlení z klidu na stovku lehce nad čtyři sekundy a maximálku 250 km/h.

Na potvrzení těchto dat je ovšem ještě dostatek času, po tu samou dobu se pak jen můžeme dohadovat, zda daná varianta dorazí pod označením RS Q8. Jistotou je ovšem příchod provedení SQ8, které převezme ústrojí modelu SQ7. Tedy čtyřlitrový diesel, který kromě dvou klasických turbodmychadel užívá také elektrický kompresor.

Audi Q8 natočeno v ostré akci na Ringu, motor i pneumatiky ječí jak o život (video) - 1 - Audi Q8 2018 Ring spy videoscreen 01Audi Q8 natočeno v ostré akci na Ringu, motor i pneumatiky ječí jak o život (video) - 2 - Audi Q8 2018 Ring spy videoscreen 02Audi Q8 natočeno v ostré akci na Ringu, motor i pneumatiky ječí jak o život (video) - 3 - Audi Q8 2018 Ring spy videoscreen 03Audi Q8 natočeno v ostré akci na Ringu, motor i pneumatiky ječí jak o život (video) - 4 - Audi Q8 2018 Ring spy videoscreen 04Audi Q8 natočeno v ostré akci na Ringu, motor i pneumatiky ječí jak o život (video) - 5 - Audi Q8 2018 Ring spy videoscreen 05Audi Q8 natočeno v ostré akci na Ringu, motor i pneumatiky ječí jak o život (video) - 6 - Audi Q8 2018 Ring spy videoscreen 06Audi Q8 natočeno v ostré akci na Ringu, motor i pneumatiky ječí jak o život (video) - 7 - Audi Q8 2018 Ring spy videoscreen 07Audi Q8 natočeno v ostré akci na Ringu, motor i pneumatiky ječí jak o život (video) - 8 - Audi Q8 2018 Ring spy videoscreen 08Audi Q8 natočeno v ostré akci na Ringu, motor i pneumatiky ječí jak o život (video) - 9 - Audi Q8 2018 Ring spy videoscreen 09Audi Q8 natočeno v ostré akci na Ringu, motor i pneumatiky ječí jak o život (video) - 10 - Audi Q8 2018 Ring spy videoscreen 10
Pneumatiky prototypu Audi Q8 dostávají na Ringu na frak, jsou tu hlavním zdrojem zvuku

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama