Reklama

Audi S5 vs. AMG C43 Coupe vs. Camaro SS ve sprintu: a Vorsprung nikde (video)

Dva německé přeplňované šestiválce vlezly do jednoho ringu s americkým osmiválcem. Papírově má navrch, je to ale tak i ve skutečnosti?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi S5 vs. AMG C43 Coupe vs. Camaro SS ve sprintu: a Vorsprung nikde (video)

20.9.2016 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Dva německé přeplňované šestiválce vlezly do jednoho ringu s americkým osmiválcem. Papírově má navrch, je to ale tak i ve skutečnosti?

V poslední době je u sportovních automobilů kladen stále větší důraz na časy ze Severní smyčky. Je však otázkou, nakolik jim můžeme věřit, neboť pro danou záležitost neexistuje žádná oficiální metodika měření. Mnohé značky si tak k lepším hodnotám napomáhají třeba zalepením spár karoserie, instalací menší palivové nádrže či speciálních pneumatik nebo dalšími fígly v mezích možného.

Stejně se můžeme dívat třeba na data, jenž mají dokumentovat kupříkladu zrychlení z klidu na stovku či čtvrtmíly, tedy 400 metrů. Zvláště pokud se jimi chlubí automobilky. O poznání nezávislejší výsledky jsou ovšem již spojeny se srovnávacími testy různých magazínů, byť samozřejmě ani v tomto ohledu nemůže nikdo zaručit, že se skutečně jedná o zcela sériové vozy.

Pletichy ale již ponechme stranou, místo toho se pojďme soustředit na závod ve sprintu na 400 metrů mezi novým Audi S5 Coupé a Mercedesem-AMG C43 Coupe. Tedy dvěma německými modely, jenž ke svému pohonu používají přeplňovaný třílitrový šestiválec. Ten u čtyř kruhů přitom produkuje koní 354, zatímco třícípá hvězda se chlubí 367koňovým stádem.

Jelikož také udávaná jízdní dynamika favorizuje Mercedes, mohlo by se zdát, že máme rázem daného vítěze. Nicméně je tu ještě černý kůň (při pohledu na karoserii doslova) v podobě Chevroletu Camaro SS. Ten si do souboje přivezl 6,2litrový osmiválec, jenž dává k dobru 453 koní, na stovce je pak stejně rychle jako Mercedes. Poté ovšem získává navrch.

Jak ale vše dopadne? To vám nebudeme prozrazovat, i když vítěze nejspíše již zvládnete odhadnout. Na dalších příčkách by to ovšem již nemuselo být tak jednoznačné, byť při pohledu na výkon a oficiálně udávanou jízdní dynamiku je vše jasné. Realita je ale věcí zcela jinou a rozhodovat mohly i ony neoficiální fígle.

Došlo na ně? Podívejte se na to sami - prvního a třetího dělily v cíli necelé čtyři desetiny sekundy a naplněním fráze „Vorsprung durch Technik” se tento souboj rozhodně nestal...

Audi S5 vs. AMG C43 Coupe vs. Camaro SS ve sprintu: a Vorsprung nikde (video) - 1 - Audi S5 vs Mercedes-AMG C43 Coupe vs Chevrolet Camaro SS drag video 01Audi S5 vs. AMG C43 Coupe vs. Camaro SS ve sprintu: a Vorsprung nikde (video) - 2 - Audi S5 vs Mercedes-AMG C43 Coupe vs Chevrolet Camaro SS drag video 02Audi S5 vs. AMG C43 Coupe vs. Camaro SS ve sprintu: a Vorsprung nikde (video) - 3 - Audi S5 vs Mercedes-AMG C43 Coupe vs Chevrolet Camaro SS drag video 03Audi S5 vs. AMG C43 Coupe vs. Camaro SS ve sprintu: a Vorsprung nikde (video) - 4 - Audi S5 vs Mercedes-AMG C43 Coupe vs Chevrolet Camaro SS drag video 04Audi S5 vs. AMG C43 Coupe vs. Camaro SS ve sprintu: a Vorsprung nikde (video) - 5 - Audi S5 vs Mercedes-AMG C43 Coupe vs Chevrolet Camaro SS drag video 05Audi S5 vs. AMG C43 Coupe vs. Camaro SS ve sprintu: a Vorsprung nikde (video) - 6 - Audi S5 vs Mercedes-AMG C43 Coupe vs Chevrolet Camaro SS drag video 06Audi S5 vs. AMG C43 Coupe vs. Camaro SS ve sprintu: a Vorsprung nikde (video) - 7 - Audi S5 vs Mercedes-AMG C43 Coupe vs Chevrolet Camaro SS drag video 07
Podceňovat americké svaly by se vám nemuselo vyplatit - v podstatě „primitivní” Camaro poráží německé konkurenty i s jejich turby, čtyřkolkami a automaty

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše