Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
BMW 3.0 CLS Hommage bude duchovní nástupce „Batmobilu“, tohle je první fotka
13.5.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nový koncept dostane do vínku výrazné zadní křídlo, záplavu karbonových vláken a interiér oholený na kost, který má přispět k nízké hmotnosti.
Historie německé automobilky je plná modelů, ke kterým můžeme bez ostychu vzhlížet. Jen namátkou lze přitom zmínit BMW 328 nebo M1. Oba tyto vozy se v posledních letech dočkaly moderních verzí, i když ty vznikly pouze jako jednorázové koncepty. Stejný osud pak nejspíše čeká i duchovního nástupce legendárního „Batmobilu“, jinak také BMW 3.0 CSL ze 70. let minulého století.
Také nový koncept se stejně jako jeho předchůdci představí na akci Concorso d’Eleganza Villa d’Este, která začíná již příští týden. První upoutávka přitom ukazuje střešní spoiler a mohutné zadní křídlo, na které navazují světlomety a vytažené blatníky. Povšimnout si můžeme také zapuštěných boků či bezrámových dveří, více ovšem z prvního snímku nevyčteme.
Tiskové prohlášení pak zmiňuje rozsáhlé užití karbonových vláken a interiér, který počítá jen s nezbytně nutnými prvky v rámci snižování hmotnosti. O pohonném ústrojí však již nepadla jediná zmínka, na řadový 3,2litrový atmosférický šestiválec ale můžeme zapomenout. Spíše se dá očekávat přítomnost přeplňovaného třílitru či hybridního ústrojí.
Na více informací si musíme počkat do 22. května, kdy bude koncept BMW 3.0 CSL Hommage oficiálně odhalen. Je ovšem možné, že v mezičase pošle automobilka do světa ještě nějakou tu upoutávku. A nereálný by nemusel být ani únik méně kvalitních fotek a prvních informací. Dalších pár dnů byste tedy od internetu neměli odcházet.
BMW představí na Concorso d'Eleganza Villa d'Este duchovního nástupce legenedárního „Batmobilu“











Původní BMW 3.0 CSL bylo k dispozici nejen v civilní verzi...





...ale rovněž v té závodní v barvách Martini

















Tímto stylem se nechalo inspirovat i nové BMW Z4 GTLM
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Cristiano Ronaldo ukázal svou sbírku superaut, je to miliardové hračkářství té nejvyšší úrovně
před 3 hodinami
Je vtipné sledovat, jak generace Z po letech „elektrické výchovy” najednou objevuje nenapodobitelné kouzlo dieselů
včera
Renault navezl do země 100 nových aut jen proto, aby naštval lidi pohledem na něco, co si stejně nemohou koupit
4.8.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Nový šéf Porsche chce za každou cenu poznat vlastní prodejní fiasko, odklepl výrobu dalšího nikým nechtěného auta
před 2 hodinami
Cristiano Ronaldo ukázal svou sbírku superaut, je to miliardové hračkářství té nejvyšší úrovně
před 3 hodinami
Tohle překvapivě hodně ojeté sběratelské Ferrari může být vaše i za jednu korunu, nejspíš ale bude stát jednu ledvinu. Anebo dvě
před 4 hodinami
Šéf Audi prozradil, na co je nejvíc pyšný u nové vlajkové lodi, je to přímo jeho zásluha. O úpadku značky to říká vše
před 6 hodinami
Start-stop pryč, mild-hybrid pryč. Z dalšího auta mizí regulacemi vydupané hlouposti, které vás za každou ušetřenou korunu o dvě připraví
před 7 hodinami
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
