- -

BMW už začalo odhalovat novou řadu 8, poprvé ji ukáže za pár dnů v Itálii

Jednou z hvězd letošního Concorso d'Eleganza Villa d'Este bude velké kupé BMW. Zjeví se tam jako koncept, sériové verze se dočkáme příští rok.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BMW už začalo odhalovat novou řadu 8, poprvé ji ukáže za pár dnů v Itálii

11.5.2017 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Jednou z hvězd letošního Concorso d'Eleganza Villa d'Este bude velké kupé BMW. Zjeví se tam jako koncept, sériové verze se dočkáme příští rok.

Mnichovská automobilka to dnes rozjela. Od rána jsme si totiž mohli představit druhý facelift řady 1 i lehčí modernizaci řad 2 a 3, nyní si pro změnu můžeme posvítit na chystané BMW řady 8. O jeho návratu jsme se zmiňovali vcelku nedávno u příležitosti ukončení výroby americké verze šestkového kupé, na jehož místo nová osmička nastoupí. Značka totiž chystá nemalé zemětřesení.

To ostatně potvrdil i šéf automobilky Harald Krüger. „Omlazujeme celé naše produktové portfolio, zároveň dojde k posílení sportovní části nabídky. Dle naší strategie se budeme soustředit na luxusní segment, neboť právě s ním se pojí nemalé zisky,“ řekl šéf BMW. Kupé řady 8, kterého se dočkáme v roce 2018, má proto stát od 150 tisíc Eur, tedy od zhruba čtyř milionů korun, nahoru.

Stejně jako velká část nabídky značky bude i novinka stát na modulární platformě CLAR, v tomto případě ovšem můžeme počítat s výrazným zapojením karbonových vláken, jejichž užití vyváží zmiňovaná nemalá cena. Ta bude růst s ohledem na pohonné jednotky pod kapotou, základní BMW 825 totiž dostane do vínku dvoulitrový čtyřválec. Vrcholné provedení ovšem čeká dvanáctiválec.

Se stejnými agregáty bude spojena také otevřená varianta, kterou můžeme očekávat v roce 2019 a jenž pro změnu zaskočí za BMW 6 Cabrio. Šestková řada se tak smrskne pouze na Gran Coupe, se kterým ale do budoucna počítat máme - suplovat totiž bude i BMW 5 GT, které cílí na stejnou skupinu zákazníků. Mimo to má dorazit ještě konkurent pro Porsche 911, jeho název ale není znám.

V rámci novinek značky ale ani to neznamená konečnou, ostatně BMW již před časem prozradilo, že do dvou let přivede na svět 40 nových vozů. Mezi ně přitom bude patři i8 Roadster, jehož se taktéž dočkáme příští rok. V roce 2019 pak dorazí elektrické Mini, o dvanáct měsíců později elektrické BMW X3 a v roce 2021 produkční BMW iNext.

Tím ale ještě nekončíme, na skok se totiž vrátíme k řadě 8. O jejím sériovém provedení jsme již hovořili, konceptu se ovšem dočkáme ještě letos, a to dokonce za pár dní u příležitosti akce Concorso d'Eleganza Villa d'Este. Co přitom čekat, to naznačuje první oficiální ilustrace, která je do značné míry v souladu se stávajícím designovým jazykem značky.

BMW už začalo odhalovat novou řadu 8, poprvé ji ukáže za pár dnů v Itálii - 1 - BMW 8 Series Concept 2017 teaser
Koncept BMW řady 8 se ukázal na první ilustraci...

BMW už začalo odhalovat novou řadu 8, poprvé ji ukáže za pár dnů v Itálii - 2 - BMW 8 2018 prvni render
...posloužit ale můžeme i tou neoficiální...

BMW už začalo odhalovat novou řadu 8, poprvé ji ukáže za pár dnů v Itálii - 3 - BMW 8 2018 spy lepsi 01BMW už začalo odhalovat novou řadu 8, poprvé ji ukáže za pár dnů v Itálii - 4 - BMW 8 2018 spy lepsi 02BMW už začalo odhalovat novou řadu 8, poprvé ji ukáže za pár dnů v Itálii - 5 - BMW 8 2018 spy lepsi 03
...či špionážními snímky prototypu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše