Reklama

Bohatý šejk si koupil nové Bugatti v hodně zvláštní specifikaci. Prozradila ho „SPZ”

Tenhle člověk má všechno, třeba i celou „Svatou trojici” hypersportů. Aby si tedy nekoupil také obě moderní Bugatti, v případě toho nového byl ale se specifikací možná až moc odvážný.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Bohatý šejk si koupil nové Bugatti v hodně zvláštní specifikaci. Prozradila ho „SPZ”

15.7.2018 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Tenhle člověk má všechno, třeba i celou „Svatou trojici” hypersportů. Aby si tedy nekoupil také obě moderní Bugatti, v případě toho nového byl ale se specifikací možná až moc odvážný.

V březnu roku 2014 Bugatti představilo čtvrtý vůz ze série Legends. Značka z Molsheimu tímto způsobem odkazovala na svou slavnou minulost, v případě hnědě lakovaného vozu pak na bratra zakladatele společnost, Rembrandta Bugatti. Ten se podobně jako jeho jmenovec van Rijn stal známým malířem a sochařem, což se projevilo i na stylizaci tohoto hypersportu. Kromě unikátního laku tak dorazila kabina čalouněná kůží v odstínu Cognac, středový tunel pak ozdobila rytina tančícího slona, za níž stojí právě Rembrandt. Jeho podpis pak byl navíc laserem vygravírován na víčko nádrže.

Toto provedení bylo pro řadu lidí jedním z nejkrásnějších vůbec, pořídit si jej ovšem mohli pouze tři lidé. Každý z nich pak musel zaplatit více než 3 miliony dolarů (cca 66,4 mil. Kč), což rozhodně není malá suma. K jejímu ospravedlnění by ale jistě mohl stačit již výčet unikátních prvků výše. A pokud nikoliv, můžeme přihodit do placu skutečnost, že edice Legends vyházela z provedení Grand Sport Vitesse, pod kapotou tedy disponovala 1 200 koňmi a stovku dávala za 2,6 s.

Jedním z oněch tří majitelů této výjimečné edice se stal i katarský šejk Khalifa bin Hamad al Thani, který má pro exotická auta nemalou slabost. O tom ostatně svědčí pohled na jeho sbírku, do které patří kupříkladu „Svatá trojice“, tedy Ferrari LaFerrari, McLaren P1 a Porsche 918 Spyder. Každé ze šejkových vozů navíc zdobí personalizovaná značka, u italského hypersportu tu tedy máme písmena KHK (šejk se tak sám často pojmenovává), ten německý dostal do vínku šest šestek - snad aby byl víc než ďábel...

Nás ovšem nejvíce zajímá zmiňované Bugatti, které šejk rovnou ozdobil svým jménem, na značce je tedy nápis Khalifa. Veyron Grand Sport Vitesse Rembrandt ji ale již nenosí, přičemž je otázkou, zda byl prodán či pouze zamířil do bezedných katarských skladů. Předpokládáme to druhé, nyní je na každý pád s danou značkou spojen Chiron, jehož specifikace je hodně zvláštní.

Jak je patrné z fotek, šejk svůj nový přírůstek nechal nalakovat šedou barvou, se kterou částečně kontrastují černá kola. Za nimi prosvítají „šmoulově” lakované kotouče, ve stejné barvě je pak vyveden spodek vnějších zpětných zrcátek. Vršek je pak již v černé, ve stejném odstínu byla vyvedena i boční „podkova“. To je ale v rámci exteriéru vše, v případě interiéru můžeme zmínit modré kožené čalounění.

Z našeho úhlu pohledu tak šejk nevolil úplně ideálně, byť po stránce mechanické Chiron samozřejmě svého předchůdce překonává. Pod kapotou totiž svou práci odvádí 1 500 koní, sprint na stovku tak zabere méně než 2,5 sekundy. Jelikož však míst, kde opojnou dynamiku Bugatti můžete vyzkoušet naplno, mnoho není, byli bychom klidně raději viděni v pomalejším, ale hezčím voze. Ovšem to je názor někoho, kdo si Bugatti stejně těžko kdy koupí a proti šejkově gustu...

Bohatý šejk si koupil nové Bugatti v hodně zvláštní specifikaci. Prozradila ho „SPZ” - 1 - Bugatti Chiron Khalifa 2018 prvni foto 01Bohatý šejk si koupil nové Bugatti v hodně zvláštní specifikaci. Prozradila ho „SPZ” - 2 - Bugatti Chiron Khalifa 2018 prvni foto 02Bohatý šejk si koupil nové Bugatti v hodně zvláštní specifikaci. Prozradila ho „SPZ” - 3 - Bugatti Chiron Khalifa 2018 prvni foto 03Bohatý šejk si koupil nové Bugatti v hodně zvláštní specifikaci. Prozradila ho „SPZ” - 4 - Bugatti Chiron Khalifa 2018 prvni foto 04Bohatý šejk si koupil nové Bugatti v hodně zvláštní specifikaci. Prozradila ho „SPZ” - 5 - Bugatti Chiron Khalifa 2018 prvni foto 05Bohatý šejk si koupil nové Bugatti v hodně zvláštní specifikaci. Prozradila ho „SPZ” - 6 - Bugatti Chiron Khalifa 2018 prvni foto 06Bohatý šejk si koupil nové Bugatti v hodně zvláštní specifikaci. Prozradila ho „SPZ” - 7 - Bugatti Chiron Khalifa 2018 prvni foto 07
Katarský šejk Khalifa si pořídil Bugatti Chiron, jenž ozdobil registrační značkou...

Bohatý šejk si koupil nové Bugatti v hodně zvláštní specifikaci. Prozradila ho „SPZ” - 8 - Bugatti Chiron Khalifa 2018 prvni foto 08Bohatý šejk si koupil nové Bugatti v hodně zvláštní specifikaci. Prozradila ho „SPZ” - 9 - Bugatti Chiron Khalifa 2018 prvni foto 09Bohatý šejk si koupil nové Bugatti v hodně zvláštní specifikaci. Prozradila ho „SPZ” - 10 - Bugatti Chiron Khalifa 2018 prvni foto 10Bohatý šejk si koupil nové Bugatti v hodně zvláštní specifikaci. Prozradila ho „SPZ” - 11 - Bugatti Chiron Khalifa 2018 prvni foto 11Bohatý šejk si koupil nové Bugatti v hodně zvláštní specifikaci. Prozradila ho „SPZ” - 12 - Bugatti Chiron Khalifa 2018 prvni foto 13Bohatý šejk si koupil nové Bugatti v hodně zvláštní specifikaci. Prozradila ho „SPZ” - 13 - Bugatti Chiron Khalifa 2018 prvni foto 12
...jíž dříve nosil vzácný Veyron. Co myslíte, udělal se specifikací dobře?

Zdroj: Auto Junk

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše