Bývalému pilotovi F1 začal hořet pod rukama vzácný McLaren, nebylo to poprvé

Podobné příhody se stávají, pokud ale k takové věci dojde potřetí u modelu, který naprostá většina z nás nikdy nespatří na vlastní oči, je to na pováženou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Bývalému pilotovi F1 začal hořet pod rukama vzácný McLaren, nebylo to poprvé

1.7.2019 | Mirek Mazal

Podobné příhody se stávají, pokud ale k takové věci dojde potřetí u modelu, který naprostá většina z nás nikdy nespatří na vlastní oči, je to na pováženou.

Během víkendové Velké ceny Rakouska předvedl Gerhard Berger exhibiční jízdu v jednom z nejvzácnějších moderních McLarenů. Bývalý pilot Formule 1 svým představením akorát přidělal starosti britské automobilce, protože přímo před zraky diváků model Senna zachvátily plameny.

Bývalý závodník si všiml hořícího motorového prostoru a zajel s autem na stranu. Duchapřítomní traťoví maršálové uhasili oheň speciální pěnou, zatímco řidič se spolujezdcem opustili výheň bez úhony. „Oheň započal během předváděcí jízdy s pilotem Formule 1 Gerhardem Bergerem za volantem. Komisaři na místě požár rychle uhasili. Řidič i spolujezdec byli schopni rychle vystoupit a jsou v pořádku,“ uvedl Bergerův mediální zástupce na jeho profilech na sociálních sítích.

Ohořelé auto zamíří zpět do továrny ve Wokingu a McLaren se může znovu pokusit vyřešit hádanku, proč vrcholné verze supersportu trápí nepředvídatelné požáry. Zatím jsou evidovány tři podobné případy. První se nestačil divit Salomondrin, poté následoval další incident v USA a teď se řeší vzplanutí na Red Bull Ringu.


Bývalému pilotovi F1 začal hořet pod rukama vzácný McLaren, nebylo to poprvé - 1 - McLaren Senna pozar za jizdy foto 01Bývalému pilotovi F1 začal hořet pod rukama vzácný McLaren, nebylo to poprvé - 2 - McLaren Senna pozar za jizdy foto 02Bývalému pilotovi F1 začal hořet pod rukama vzácný McLaren, nebylo to poprvé - 3 - McLaren Senna pozar za jizdy foto 03Bývalému pilotovi F1 začal hořet pod rukama vzácný McLaren, nebylo to poprvé - 4 - McLaren Senna pozar za jizdy foto 04Bývalému pilotovi F1 začal hořet pod rukama vzácný McLaren, nebylo to poprvé - 5 - McLaren Senna pozar za jizdy foto 05Bývalému pilotovi F1 začal hořet pod rukama vzácný McLaren, nebylo to poprvé - 6 - McLaren Senna pozar za jizdy foto 06
Požár zadní části dalšího McLarenu Senna vyvolává obavy, vypadá to na konstrukční problém

Zdroj: gercollector@Instagram, loam26@Instagram, pietergoud@Instagram

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama