Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Chevrolet téměř jistě pracuje na konceptu Corvette s motorem uprostřed (video)
18.3.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Upoutávka na show Americarna ukazuje koncept, který by mohl být Corvette CERV V s motorem uprostřed. S přistiženou testovací mulou tušíme, která bije.
Ačkoliv se s příchodem sériové Corvette s motorem uprostřed počítat moc nedá, jak ostatně uvedl i šéfinženýr Corvette C7 Tadge Juechter, alespoň koncept by se objevit mohl. Dost možná se můžeme těšit na něco jako CERV V - třetí „výzkumné vozidlo” se objevilo v roce 1990 a koncem 90. let existovaly CERV-IV a CERV IV-B.
Samozřejmě se můžeme mýlit, ale probíhajícímu vývoji dost napovídá i přistižená testovací mula, která měla motor umístěný uprostřed dost pravděpodobně. A nové krátké video související s show Americarna možná přineslo další indicii směrem ke konceptu Corvette s motorem uprostřed. Jeden z dílů totiž hovoří o zákulisí designového studia GM a právě na ten je ono video upoutávkou.
Když kamera přijde k designérce Christine Park, vidíme na nástěnce u jejího počítače oranžový stroj, který má na nose dvě vlaječky loga Corvette a svou přídí by jako velmi futuristická Corvette fungovat mohl. Také ale má dost velké nasávací otvory po bocích, příliš velké na to, aby „jen” chladily převodovku a diferenciál. A příď vypadá, že se do ní osmiválec určitě nevejde.
Je samozřejmě otázka, zda by Chevrolet nechal něco takového volně viditelné pro návštěvníky, tím spíše, jsou-li návštěvníci novináři, pokud by to skutečně něco znamenalo. Dost možná to tedy je jen nápad Christiny Park, který se nedostane dál než na její nástěnku. Ale ani fakt, že takový koncept skutečně uvidíme jako CERV V, neumíme vyloučit.
Kromě toho je na monitoru designérky vidět zajímavý stroj, který je označen jako „sporťák Chevroletu”. Nelze úplně vyloučit jeho příbuznost s novým Camarem, dost určitě to ale není produkční verze, protože její design již musí být hotový. Může to také být například návrh konkurenta pro Toyotu GT86, zabředneme-li do spekulací.



Chevrolet možná Americarně ukázal i to, co neměl...
Zdroj: GM Authority
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nové na MotoForum.cz
- Zbude jedno místo pro Salače? 15:04
- Update Noah Dettwiler 14:44
- Ducati Monster 2026: s dvouválcovým motorem V2 08:00
- Aktuálně ze Sepangu včera 11:54
- V Moto2 trumfoval Jake Dixon / Filip Salač out včera 11:06
Nejnovější články
Italové narvali motor V6 s manuálem do dalšího lehkého kupé, s až 750 koňmi je to retro raketa k pohledání
před 7 hodinami
Prezident GM lituje brzkého konce spalovací vlajkové lodi firmy, nemá pro ni rozumnou náhradu
před 8 hodinami
Tesla 8 let po odhalení nového Roadsteru říká, že letos už určitě, rozhodně, stoprocentně dorazí, akorát koupit ho nepůjde
před 10 hodinami
Muž si koupil v roce 1975 nové Porsche 911 Turbo. Jezdí s ním dodnes, kdy může, po 50 letech má najeto už 1,33 milionu km
před 11 hodinami
Toyota už sepsala parte současné Supře. Skončí brzy, nic jiného místo ní nenabídne
dnes
Živá témata na fóru
- Toyota GT 86 / Subaru BRZ 10.27. 19:29 - Snowman000
- Dříve M135i, nyní ///M2 10.27. 12:11 - Vrooom
- Fiat a vše kolem nich 10.27. 10:36 - pavproch
- Onboard videa 10.26. 19:15 - brnenska.odchytova
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 10.26. 17:40 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 10.26. 13:40 - pavproch
- Servisní manuál a další literatura na Corvette C5 10.25. 20:46 - Jenyk
- IT poradna 10.25. 17:25 - pavproch
