Dacia už začala lákat na nový Duster. Tím nejbizarnějším způsobem, co jsme viděli

Vystřelí Rumuni Duster na Měsíc? Skoro to tak vypadá. Motivace je otázkou, upoutat naši pozornost se jim ale každopádně podařilo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Dacia už začala lákat na nový Duster. Tím nejbizarnějším způsobem, co jsme viděli

29.8.2017 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Vystřelí Rumuni Duster na Měsíc? Skoro to tak vypadá. Motivace je otázkou, upoutat naši pozornost se jim ale každopádně podařilo.

Jednou z nejočekávanějších automobilových novinek letošního roku je nová Dacia Duster. Od druhé generace rumunského SUV je očekáván ještě větší úspěch, než jakého dosáhla ta první, která se dokonce stala nejprodávanějším modelem celé aliance Renault-Nissan. Není tedy třeba dodávat, že na bedrech nové Dacie Duster leží nemalý tlak, který ale velmi pravděpodobně ustojí - automobilka se totiž řídila heslem „Neopravuj, co není rozbité“ a zároveň přidala trochu toho „koření“.

Sedmimístné provedení sice nedorazí, ovšem i to pětimístné by mělo uvnitř nabídnout více místa. Nový Duster by měl být delší včetně vzdálenosti mezi nápravami. Původně se očekávalo, že dostane novější modulární architekturu CMF, nakonec ale zůstane u předchozí platformy B0. Ta projde evolucí, stejně jako vzhled či pohonné jednotky. To by mělo ceny Dusteru udržet při zemi stejně jako v případě dosluhujícího provedení, které v Česku startuje na 259 900 Kč.

V základu ani nový Duster nebude nabízet zrovna bohatou výbavu, nicméně právě v interiéru by mělo dojít k největším změnám. K dispozici totiž budou modernější multimediální systémy zahrnující i lepší konektivitu, sáhnout budete moci po více prvcích individuálního rázu. Za vše ale bude třeba připlácet, koneckonců u vrcholné edice Outdoor se dnes můžete vyšplhat až k půl milionu korun. V takové chvíli ale můžete počítat s „plnou polní“, turbodieselem a pohonem všech kol.

Více informací bychom se o nové Dacii Duster měli dozvědět již zítra, tedy 30. srpna. Slavnostní odhalení je pak naplánováno na 12. září na první novinářský den autosalonu ve Frankfurtu. Momentálně tak jen přihodíme poněkud bizarní upoutávku, která nás k tomu všemu přivedla.

V té se současné provedení ocitne pod startující raketou a otázkou: „Na co to Duster k čertu myslí?” Co to znamená, upřímně řečeno netušíme. Vystřelí Dacia svůj Duster do vesmíru? Nebo chce naznačit, že ten nový bude z jiného těsta tak moc, že ten starý rázem nepatří na povrch zemský? Nebo ještě něco jiného? Uvidíme zítra...

Dacia už začala lákat na nový Duster. Tím nejbizarnějším způsobem, co jsme viděli - 1 - Dacia Duster 2018 bizarni upoutavka video 01Dacia už začala lákat na nový Duster. Tím nejbizarnějším způsobem, co jsme viděli - 2 - Dacia Duster 2018 bizarni upoutavka video 02Dacia už začala lákat na nový Duster. Tím nejbizarnějším způsobem, co jsme viděli - 3 - Dacia Duster 2018 bizarni upoutavka video 03
Dacia láká na nový Duster neobvykle. Ten starý totiž přistavila pod startující vesmírnou raketu. Co přesně to asi znamená?

Dacia už začala lákat na nový Duster. Tím nejbizarnějším způsobem, co jsme viděli - 4 - Dacia Duster 2018 ilustrace nove 01Dacia už začala lákat na nový Duster. Tím nejbizarnějším způsobem, co jsme viděli - 5 - Dacia Duster 2018 ilustrace nove 02
Novou generaci vozu jsme zatím mohli vidět jen s maskováním, i tak ale bylo zřejmé, že dramatickou proměnou neprojde. Takto výslednou podobu nakreslili novináři, kteří nový Duster údajně viděli už před premiérou

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše