Reklama

Francouzi tvrdí, že znají podobu nové Dacie Duster. Má být takhle nenápaditá

Nejde o spekulace, ilustrace podoby nového Dusteru mají vycházet z popisů těch, kteří vůz už viděli. A ve své podobě se v mnohém shodují.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Francouzi tvrdí, že znají podobu nové Dacie Duster. Má být takhle nenápaditá

14.7.2017 | Petr Miler | 16 příspěvků

Nejde o spekulace, ilustrace podoby nového Dusteru mají vycházet z popisů těch, kteří vůz už viděli. A ve své podobě se v mnohém shodují.

Vyrábí se to osm let a prodává se to stále lépe, co to je? I takhle se lze dopídit odpovědi „Dacia Duster”. Z levného rumunského SUV se postupem času stal fenomén a i když je na trhu opravdu od roku 2009, také letos trhá prodejní rekordy. Není tedy divu, že Rumuni s novou generací na trh nepospíchají a oproti původním očekáváním odložili její premiéru nejméně o rok. Teď už ale víme, že nás dlouho napínat nebudou.

Je nejspíše otázkou nanejvýš týdnů, než se novinka ukáže světu alespoň na prvních fotkách. Odhalení je skutečně na spadnutí a může přijít každým dnem, nakonec nedávné spekulace hovořily o premiéře už koncem června. K té nakonec nedošlo, a tak i si nyní, v polovině července, můžeme podobu klíčové novinky Dacie jen malovat.

Nejsou to ale pouze marné pokusy vystihnout neznámé, naopak. S novými ilustracemi přišly nezávisle na sobě francouzské magazíny Auto Plus a L'Argus, tvrdíc svorně jedno: „Tohle je nový Duster tak, jak nám jej popsali lidé, kteří jej už mohli vidět”. Magazíny přitom došly k velmi podobným výsledkům a revoluci nenaznačuje ani jeden z nich.

Pokud bude novinka vypadat opravdu takto, bude nový Duster vizuálně nejen blízký tomu, jak známe dnešní Dacie, bude i obecně dosti nenápaditý. Vsadil by hlavně vpředu na nižší a protáhlejší světla a to by bylo v podstatě všechno. Základní tvary by zůstaly velmi podobné, pouze trochu protáhlejší, záď pak ideově prakticky totožná. Jestli by se vám něco takového zamlouvalo, řekněte sami.

Pochopitelně, dokud vůz neuvidíme ve skutečnosti, těmto ilustracím můžeme a nemusíme věřit. Dosavadní špionážní fotky naznačovaly trochu jiný vzhled, ale kamufláž byla silná a jistě záměrně matoucí. Na poslední amatérské ilustraci můžeme vidět podobu vozu namalovanou právě podle fotek špiónů, ve Francii by ale měli vědět víc - Dacia patří Renaultu a většina vývoje vozu bude nepochybně probíhat hlavně pod jeho střechou...

Francouzi tvrdí, že znají podobu nové Dacie Duster. Má být takhle nenápaditá - 1 - Dacia Duster 2018 ilustrace nove 01Francouzi tvrdí, že znají podobu nové Dacie Duster. Má být takhle nenápaditá - 2 - Dacia Duster 2018 ilustrace nove 02
Takto nový Duster - prý realisticky - vystihuje magazín Auto Plus

Francouzi tvrdí, že znají podobu nové Dacie Duster. Má být takhle nenápaditá - 3 - Dacia Duster 2018 ilustrace nove 03
L'Argus to vidí prakticky stejně

Francouzi tvrdí, že znají podobu nové Dacie Duster. Má být takhle nenápaditá - 4 - Dacia Duster 2018 ilustrace nove 04
Amatérský ilustrátor Stelian Ratoi střílí od boku podle špionážních fotek...

Francouzi tvrdí, že znají podobu nové Dacie Duster. Má být takhle nenápaditá - 5 - Dacia Duster 2018 prvni spy foto 01Francouzi tvrdí, že znají podobu nové Dacie Duster. Má být takhle nenápaditá - 6 - Dacia Duster 2018 prvni spy foto 02Francouzi tvrdí, že znají podobu nové Dacie Duster. Má být takhle nenápaditá - 7 - Dacia Duster 2018 prvni spy foto 03Francouzi tvrdí, že znají podobu nové Dacie Duster. Má být takhle nenápaditá - 8 - Dacia Duster 2018 prvni spy foto 04Francouzi tvrdí, že znají podobu nové Dacie Duster. Má být takhle nenápaditá - 9 - Dacia Duster 2018 prvni spy foto 05Francouzi tvrdí, že znají podobu nové Dacie Duster. Má být takhle nenápaditá - 10 - Dacia Duster 2018 prvni spy foto 06Francouzi tvrdí, že znají podobu nové Dacie Duster. Má být takhle nenápaditá - 11 - Dacia Duster 2018 prvni spy foto 07Francouzi tvrdí, že znají podobu nové Dacie Duster. Má být takhle nenápaditá - 12 - Dacia Duster 2018 prvni spy foto 08Francouzi tvrdí, že znají podobu nové Dacie Duster. Má být takhle nenápaditá - 13 - Dacia Duster 2018 prvni spy foto 09Francouzi tvrdí, že znají podobu nové Dacie Duster. Má být takhle nenápaditá - 14 - Dacia Duster 2018 prvni spy foto 10Francouzi tvrdí, že znají podobu nové Dacie Duster. Má být takhle nenápaditá - 15 - Dacia Duster 2018 prvni spy foto 12Francouzi tvrdí, že znají podobu nové Dacie Duster. Má být takhle nenápaditá - 16 - Dacia Duster 2018 prvni spy foto 13
...a ty opravdu takový vůz zachycovaly. Jenže kamufláž může záměrně mást

Zdroje: Auto Plus, L'Argus. Stelian Ratoi, Quattroruote

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 16 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše