Delta E-4 Coupe: další elektrický pokus jede až 242 km/h

V dnešní době se nezdá být reálné vyrobit smysluplné elektrické auto, tím spíše pak sportovní. Přesto se o to mnozí pokoušejí, třeba britská firma Delta Motorsport.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Delta E-4 Coupe: další elektrický pokus jede až 242 km/h

13.5.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

V dnešní době se nezdá být reálné vyrobit smysluplné elektrické auto, tím spíše pak sportovní. Přesto se o to mnozí pokoušejí, třeba britská firma Delta Motorsport.

Kupé E-4 od Delty vypadá poněkud zvláštně, o to tu ale vůbec nejde. Britský výtvor (a je více britský, než byste na první pohled řekli, celý projekt subvencuje tamní vláda) je totiž zajímavý především svým pohonem, který společně tvoří dvojice elektromotorů s celkovým výkonem 240 koní. Každý z motorů váží jen 23 kilogramů a hmotnost je vůbec téma, které tento vůz obchází. Aby ji výrobce udržel „v normě” i přes nevyhnutelné použití těžkých akumulátorů, musel dále sáhnout k použití karbonového šasí, které je se svou hmotností 85 kilogramů prý o 66 procent lehčí než srovnatelné ocelové řešení, přičemž si ponechává stejnou pevnost a tedy i odolnost proti nárazu. Co si jistě neponechává je stejná cena, o tom už se ale výrobce nezmiňuje.

Takto zkonstruovaný vůz prý zrychlí z klidu na 96 km/h (60 mph) za méně než pět sekund a dosáhne rychlosti až 242 km/h. Výrobce bohužel neuvádí ani přesnější hmotnost, ani informace o kapacitě akumulátorů, slibuje však dojezd 200 mil (322 km) na jedno nabití. Dá se očekávat, že půjde o velmi nadsazený údaj, nemůžeme jej ale se znalostí dosud dostupných informací nikterak rozporovat.

Delta dále uvádí, že jde o skutečně sportovní vůz s nízkým posazem za volantem a celkově nízkým těžištěm (akumulátory se nacházejí pod podlahou), který se snaží udržet těžiště tak nízko, jak to jen jde. Přesto se jeho možnosti chystá předvést na šedesátimílové ekorallye, která se pojede letos 11. listopadu z Brightonu do Londýna. Zvláštní, ale my přece víme, jak se věci ve skutečnosti mají...

Další detaily vám rádi přineseme, jakmile vejdou ve známost.


Delta E-4 Coupe: další elektrický pokus jede až 242 km/h - 1 - Delta E-4 Coupe 01Delta E-4 Coupe: další elektrický pokus jede až 242 km/h - 2 - Delta E-4 Coupe 02Delta E-4 Coupe: další elektrický pokus jede až 242 km/h - 3 - Delta E-4 Coupe 03Delta E-4 Coupe: další elektrický pokus jede až 242 km/h - 4 - Delta E-4 Coupe 04
Delta E-4 Coupe

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama