Diktátor Turkmenistánu si dal závod proti profesionálnímu jezdci. Kdo asi vyhrál?

Tenhle závod je stejně zvrácený jako samotný autoritativní režim země, v níž se odehrál. Asi neměl nechat nikoho na pochybách, že daná pravidla jsou platná v každém okamžiku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

10.6.2018 | Mirek Mazal | Přidat příspěvek

/

Diktátor, pardon prezident Gurbanguli Berdymuhamedov stojící v čele Turkmenistánu je znám krutým řízením země. Přizpůsobuje zákony vlastním zájmům, nemá legitimní opozici a ústava mu dovoluje autokrativně zasahovat do všech oblastí lidského žití. Obyvatelé nemají mnoho možností mu odporovat a jen tiše přihlíží zvrácenému systému jednoho muže.

Politický režim České republiky má v mnohém k dokonalosti daleko, ale zatím nemusíme být svědky stavby monumentů Miloše Zemana z bílého mramoru, jak zcela běžně probíhá v Turkmenistánu. Hlava státu se ukazuje v drahých vozech, přitom sám rozkázal zabavit všechna černá auta, která si chudší lidé nenechali přelakovat na jiný odstín. Berdymuhamedov nesnese odpor a vyžaduje stoprocentní podřízenost všude, kde se ukáže. A platí to i za volantem.

Státní tisková agentura přinesla zprávu, že se prezident účastnil závod v rallye. Za účasti nejvyššího vladaře země se konala rychlostní zkouška jako součást klasifikace na mezinárodní automobilovou soutěž Amul-Khazar 2018. Kontrolované noviny otiskly vážně úsměvnou zprávu, že: „Během kvalifikační fáze sportovní auto pod vedením prezidenta snadno a rychle překonalo překážky na trati. Na daném úseku tratě hlava státu uplatnila prvky extrémní řízení s využitím manévrovacích schopností auta. Projevilo se tak mistrovství prezidenta země pravidelně zapojeného do různých sportů včetně automobilismu.“

Další řádky zpravodajské agentury se nesly v podobně oslavném duchu. Prezident Turkmenistánu byl prý k neporažení, ukázal maximální možné řidičské schopnosti a kontrolované drifty. Po projetí cílem se mu dostalo obrovského potlesku nuceně nadšených diváků. Podle rozhodčích vůdce zajel dráhu za 10 minut 10,45 sekund, jeho protivník z řad profesionálních jezdců za 10 minut 22,42 sekund.

Vše dopadlo podle nastavených pořádků, ani v písku během automobilových závodů se nesmí zapomínat, kdo je v Turkmenistánu pánem. Divadlo zachycuje propagandistické video se zrychlenými záběry a „přirozeně” jásajícími davy. Tragikomedie v přímém přenosu ukazuje absurdní postavení Berdymuhamedova v Turkmenistánu - v tomto směru by i Kim Čong-un by mohl závidět...

Diktátor Turkmenistánu si dal závod proti profesionálnímu jezdci. Kdo asi vyhrál? - 1 - Turmensky prezident vyhral rallye zavod 01Diktátor Turkmenistánu si dal závod proti profesionálnímu jezdci. Kdo asi vyhrál? - 2 - Turmensky prezident vyhral rallye zavod 02Diktátor Turkmenistánu si dal závod proti profesionálnímu jezdci. Kdo asi vyhrál? - 3 - Turmensky prezident vyhral rallye zavod 03Diktátor Turkmenistánu si dal závod proti profesionálnímu jezdci. Kdo asi vyhrál? - 4 - Turmensky prezident vyhral rallye zavod 04Diktátor Turkmenistánu si dal závod proti profesionálnímu jezdci. Kdo asi vyhrál? - 5 - Turmensky prezident vyhral rallye zavod 05Diktátor Turkmenistánu si dal závod proti profesionálnímu jezdci. Kdo asi vyhrál? - 6 - Turmensky prezident vyhral rallye zavod 06Diktátor Turkmenistánu si dal závod proti profesionálnímu jezdci. Kdo asi vyhrál? - 7 - Turmensky prezident vyhral rallye zavod 07Diktátor Turkmenistánu si dal závod proti profesionálnímu jezdci. Kdo asi vyhrál? - 8 - Turmensky prezident vyhral rallye zavod 08Diktátor Turkmenistánu si dal závod proti profesionálnímu jezdci. Kdo asi vyhrál? - 9 - Turmensky prezident vyhral rallye zavod 09Diktátor Turkmenistánu si dal závod proti profesionálnímu jezdci. Kdo asi vyhrál? - 10 - Turmensky prezident vyhral rallye zavod 10Diktátor Turkmenistánu si dal závod proti profesionálnímu jezdci. Kdo asi vyhrál? - 11 - Turmensky prezident vyhral rallye zavod 11Diktátor Turkmenistánu si dal závod proti profesionálnímu jezdci. Kdo asi vyhrál? - 12 - Turmensky prezident vyhral rallye zavod 12
Zrychlené video se zvukem z filmu o autech je špatný vtip. Diktátor samozřejmě musel vyhrát, jinak by si jeho sok už nikdy nezajezdil

Zdroj: Хроника Туркменистана@Youtube