Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Facelift Ferrari 458 možná sebere vozu neladná přední světla (ilustrace)
3.1.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Italská novinka letos dorazí s přeplňovaným osmiválce. Ten pozmění nejen jízdní dynamiku, ale i vzhled, neboť motor bude potřebovat více vzduchu.
Zatímco takový koncern VW Group se rozhodl zkrátit životní cyklus svých modelů na pouhých pět let, v italském Maranellu mají trochu jinou strategii. Každé čtyři roky dochází k přepracování toho či onoho modelu, a to pěkně od podlahy až po střechu. Výsledek sice vypadá jen jako facelift, který se zaměřil na jiná světla či difuzor, nicméně pod kapotou najdeme tolik změn, že by to pomalu stačilo na označení „zcela nový model“.
Tento způsob modernizace se přitom nezměnil ani po odchodu Lucy di Montezemola, kdy jako první vlaštovka dorazí přepracované Ferrari 458 Italia. To nejspíše z názvu vypustí poctu své domovině, kterou nahradí písmenem M či T. První přitom značí modernizaci, druhý pak příchod přeplňování, což rozhodně není žádná novinka. To pak ostatně platí i o plánovaném zmenšení objemu osmiválcového motoru.
Nově tedy máme očekávat 3,5litrový nebo 3,8litrový agregát, jemuž turbo dopomůže k výkonu pohybujícím se okolo 670 koní. Přenos na zadní kola bude mít nadále na starosti automatická převodovka, oproti stávajícímu provedení však můžeme očekávat mnohem lepší čas při akceleraci z klidu na stovku. Nejvyšší rychlost se ale nejspíše bude i nadále pohybovat okolo 325 km/h.
Příchod přeplňování ovšem nezmění pouze jízdní dynamiku, ale také vzhled, neboť novinka bude potřebovat více čerstvého vzduchu. Jeho přísun mají zajistit masivní otvory před a nad zadními koly, mimo to ale bude změnám podroben také čelní nárazník a světlomety. Je však otázkou, zda výsledek bude vypadat tak, jak nám jej maluje Stefano Slizza z Car Passion. Ten se nechal inspirovat zejména modelem F60 America, ale protože obdobnou čelní maskou disponuje i faceliftovaná California, mohlo by nakonec jít o podobu od reality nepříliš vzdálenou. A nutno dodat - ne zrovna odpuzující, hlavně díky ladnějším předním světlometům. Jistotu budeme mít v příštích měsících, přičemž je otázkou, zda novinka dorazí do Ženevy, New Yorku, Šanghaje nebo Frankfurtu.
Neoficiální ilustrace faceliftovaného Ferrari 458 byla inspirována předními partiemi modelu F60 America
Zdroj: Car Passion
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Otylé nové Audi RS6 při testech prohrálo boj s vlastní hmotností a skončilo ve svodidlech
včera
Vetřelec vs. Predátor: Nový Mercedes C vedle toho starého ukazuje, že i rozpačité jde ještě hodně pokazit
včera
„Bugatti pro chudé” má absolutní rekord silničních aut z dalších dvou okruhů, i když za volantem seděli amatéři
28.4.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Šéf automobilky, která loni prodělala 75 miliard na hrstce prodaných aut, si vyplatil víc než 8miliardovou odměnu
před 7 hodinami
Výrobce vysavačů přidal svému autu tryskové motory, slibuje akceleraci na stovku pod 1 sekundu
před 8 hodinami
„Mohlo by se stát,” krčí rameny šéf ostrých Porsche v reakci na otázku, zda ikonická GT3 v Evropě přijde o motor bez turba
před 10 hodinami
Zaměstnanci Stellantisu si stěžují na „krvácení z nosu, migrény, zvracení a dokonce zažívací potíže” poté, co se museli vrátit do kanceláří na pět dnů v týdnu
před 11 hodinami
Číňané zastanou všechno. Ukázali svou „kopii” nového Audi A7, které samo Audi už ani nenabízí
dnes
Živá témata na fóru
- Rychlodotazy 04.30. 23:22 - Sajmik
- Onboard videa 04.30. 21:48 - řidičBOB
- VZKAZY 04.30. 20:30 - M.Z.
- S větrem ve vlasech.... 04.30. 19:12 - jerry
- Fiat a vše kolem nich 04.30. 15:12 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 04.30. 12:59 - jerry
- 255/30R19 UHP-UUHP-semi - které? 04.30. 05:37 - pavproch
- Bát se ještě "neprémiových" gum? 04.29. 10:24 - pavproch
