Reklama

Ferrari 812 Superfast nafoceno naživo přímo v továrně. Vypadá lépe, nebo ne?

Přepracovaná F12 berlinetta je po technické stránce úchvatné auto, po té vizuální ale každého neohromilo. Tady je šance posoudit její atraktivitu znovu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ferrari 812 Superfast nafoceno naživo přímo v továrně. Vypadá lépe, nebo ne?

19.2.2017 | Petr Miler | 7 příspěvků

Přepracovaná F12 berlinetta je po technické stránce úchvatné auto, po té vizuální ale každého neohromilo. Tady je šance posoudit její atraktivitu znovu.

Jednou z největších automobilových novinek tohoto týdne bylo bezesporu Ferrari 812 Superfast. Modernizovaný model F12 po technické stránce bere dech - jde dokonce dál než limitovaná F12tdf a pod kapotou hostí 800koňový, atmosféricky plněný dvanáctiválec se zdvihovým objemem zvýšeným na 6,5 litru. Má jít navíc o poslední model automobilky vybavený ryzím V12 bez přeplňování či pomoci elektromotoru, takže to jeho přitažlivost jen umocňuje, nicméně... Znáte nějaké Ferrari, které by po technické stránce nebylo zajímavé?

Automobilka proslulá svou technickou excelencí se v tomto směru drží tradic, kde už to ale dělá méně, je design. Soudě podle vašich reakcí vás - krom podivného, byť zřejmě výmluvného jména - vzhled novinky dvakrát neuchvátil, neboť se ještě méně než předchozí novinky drží klasických elegantních tvarů a sází na výrazné, nápadně svalnaté linie, kterým vozy se vzpínajícím se koníkem ve znaku historicky prostě neprosluly.

Možná vám to není cizí, ale pokud ano, je třeba mít na paměti, že studiové fotky Ferrari jsou podobně tradičně dost nepřesvědčivé, diplomaticky řečeno. Už pár dnů po premiéře se ale vůz podařilo nafotit na poněkud uvolněnějších záběrech a byť nejsou z ulice, 812 Superfast staví do trochu jiného světla.

Pochází přímo z továrny automobilky v Maranellu a zachycují vůz v jiné, žluté barvě a také jiných pohledů. Hlavně tu ale chybí ona poněkud pochybná studiová stylizace, takže pokud vás novinka na první pokus nezaujala, je to nyní lepší? A nebo v ní ještě více spatřujete onu poněkud vynuceně působící svalnatost? Posuďte sami a povězte nám v diskuzi...

Ferrari 812 Superfast nafoceno naživo přímo v továrně. Vypadá lépe, nebo ne? - 1 - Ferrari 812 Superfast zive prvni 01Ferrari 812 Superfast nafoceno naživo přímo v továrně. Vypadá lépe, nebo ne? - 2 - Ferrari 812 Superfast zive prvni 02Ferrari 812 Superfast nafoceno naživo přímo v továrně. Vypadá lépe, nebo ne? - 3 - Ferrari 812 Superfast zive prvni 03Ferrari 812 Superfast nafoceno naživo přímo v továrně. Vypadá lépe, nebo ne? - 4 - Ferrari 812 Superfast zive prvni 04Ferrari 812 Superfast nafoceno naživo přímo v továrně. Vypadá lépe, nebo ne? - 5 - Ferrari 812 Superfast zive prvni 05Ferrari 812 Superfast nafoceno naživo přímo v továrně. Vypadá lépe, nebo ne? - 6 - Ferrari 812 Superfast zive prvni 06Ferrari 812 Superfast nafoceno naživo přímo v továrně. Vypadá lépe, nebo ne? - 7 - Ferrari 812 Superfast zive prvni 06a
První živé fotky 812 Superfast začaly internetem kolovat hned pár dnů po premiéře. A jsou zjevně z továrny

Ferrari 812 Superfast nafoceno naživo přímo v továrně. Vypadá lépe, nebo ne? - 8 - Ferrari 812 Superfast zive prvni 07
Automobilka v mezičase ukázala i první obrázek nového 6,5litrového motoru

Zdroj: Prodriver CZ

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše