Reklama

Hyundai FE ukazuje budoucnost designu i techniky korejských SUV (+ video)

Studie SUV s palivovým článkem je předzvěstí chystaného modelu a demonstrátor čtvrté generace systému využívajícího pro pohon vodík.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Hyundai FE ukazuje budoucnost designu i techniky korejských SUV (+ video)

7.3.2017 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Studie SUV s palivovým článkem je předzvěstí chystaného modelu a demonstrátor čtvrté generace systému využívajícího pro pohon vodík.

Ženevský autosalon je v plném proudu a o svou chvilku slávy nechce přijít ani korejský koncern Hyundai. Studií FE Fuel Cell naznačuje, co se momentálně děje v jeho vývojových a výzkumných centrech. FE anebo též „Future Eco“ říká, že část kapacit bylo vyhrazeno zcela novému stylu, který automobilka hodlá využít při návrhu nového SUV a v hledáčku má též alternativní pohon.

Ve srovnání se současným modelem ix35 Fuel Cell, který byl podroben intenzivnímu testování v běžném provozu, je nová jednotka o dvacet procent lehčí, o deset procent efektivnější, a protože nádrže jsou nyní schopné pojmout o třicet procent vodíku navíc, podařilo se prodloužit dojezd auta až na 800 kilometrů.

Hyundai FE Fuel Cell je rovněž signálem, že se u korejské značky máme připravit na výraznou změnu designu anebo alespoň na odlišné tvary modelů s jinými než klasickými spalovacími motory. Návrháři se údajně inspirovali přírodou a vodou, jestli ale právě tohle budete vidět v tvarech studie, záleží jen na vás.

Nám přijde zajímavější interiér, který navzdory radikálnímu odklonu od současných vozů se stylizovaným H na přídi nevypadá zase tak futuristicky, aby nemohl být součástí příští generace aut. To samé se nejspíše nedá říci o elektro-koloběžce ukryté v zavazadlovém prostoru či přenosných akumulátorech určených pro nabíjení třeba mobilních telefonů posádky mimo auto, ale kdoví. Možná Hyundai překvapí, a pokud ano, měli bychom to vědět už v roce 2018, kdy by se vodíkové SUV mělo dostat do výroby.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.

Hyundai FE ukazuje budoucnost designu i techniky korejských SUV (+ video) - 1 - Hyundai FE Fuel Cell koncept Zeneva 2017 01Hyundai FE ukazuje budoucnost designu i techniky korejských SUV (+ video) - 2 - Hyundai FE Fuel Cell koncept Zeneva 2017 02Hyundai FE ukazuje budoucnost designu i techniky korejských SUV (+ video) - 3 - Hyundai FE Fuel Cell koncept Zeneva 2017 03Hyundai FE ukazuje budoucnost designu i techniky korejských SUV (+ video) - 4 - Hyundai FE Fuel Cell koncept Zeneva 2017 04Hyundai FE ukazuje budoucnost designu i techniky korejských SUV (+ video) - 5 - Hyundai FE Fuel Cell koncept Zeneva 2017 05Hyundai FE ukazuje budoucnost designu i techniky korejských SUV (+ video) - 6 - Hyundai FE Fuel Cell koncept Zeneva 2017 06Hyundai FE ukazuje budoucnost designu i techniky korejských SUV (+ video) - 7 - Hyundai FE Fuel Cell koncept Zeneva 2017 07Hyundai FE ukazuje budoucnost designu i techniky korejských SUV (+ video) - 8 - Hyundai FE Fuel Cell koncept Zeneva 2017 08Hyundai FE ukazuje budoucnost designu i techniky korejských SUV (+ video) - 9 - Hyundai FE Fuel Cell koncept Zeneva 2017 09Hyundai FE ukazuje budoucnost designu i techniky korejských SUV (+ video) - 10 - Hyundai FE Fuel Cell koncept Zeneva 2017 10Hyundai FE ukazuje budoucnost designu i techniky korejských SUV (+ video) - 11 - Hyundai FE Fuel Cell koncept Zeneva 2017 11Hyundai FE ukazuje budoucnost designu i techniky korejských SUV (+ video) - 12 - Hyundai FE Fuel Cell koncept Zeneva 2017 12Hyundai FE ukazuje budoucnost designu i techniky korejských SUV (+ video) - 13 - Hyundai FE Fuel Cell koncept Zeneva 2017 13Hyundai FE ukazuje budoucnost designu i techniky korejských SUV (+ video) - 14 - Hyundai FE Fuel Cell koncept Zeneva 2017 14
Ženevská studie by nám měla naznačit, jak bude vypadat sériový vodíkový crossover značky Hyundai v roce 2018

Miro Mihálik

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše