Reklama

Hyundai Kona nafoceno bez maskování, má vážně podivnou příď

Nikoli dva, ale tři páry předních světel má nové malé SUV Hyundai. Jestli se bude líbit, netušíme, špatně svítit ale nejspíše nebude.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Hyundai Kona nafoceno bez maskování, má vážně podivnou příď

9.5.2017 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Nikoli dva, ale tři páry předních světel má nové malé SUV Hyundai. Jestli se bude líbit, netušíme, špatně svítit ale nejspíše nebude.

Také Hyundai chystá nové SUV, ostatně zákazníci dnes pomalu po ničem jiném netouží. Na cestě je toho více, ze všeho nejdříve se ale Korejci pokusí potenciální klientelu okouzlit modelem Kona, který jsme si již mohli prohlédnout nejen na špionážních fotkách, ale rovněž na několika oficiálních snímcích.

Hyundai přitom uvedlo, že novinka je nadmíru důležitá, neboť společně s ní dorazí také nový designový směr značky. Ten bude odvážnější než dosud, což vlastně není až tak překvapivé - Kona má totiž zaujmout hlavně mladistvou klientelu, které konzervativní tvary mnoho neříkají. Je však otázkou, zda pro ni především čelní partie korejského crossoveru již nebudou příliš.

Oficiální upoutávky příď sice odhalovaly, důraz byl kladen hlavně na světlomety a masku. Nyní je jasně patrný i nárazník a zejména do něj zasahující ochranné plastové lemy. Korejci se tímto způsobem nejspíše snažili vůz opticky rozšířit, dle nás se jim to ale příliš nepovedlo. Navíc se musíme ptát, proč Hyundai sáhlo po tak úzkých světlometech, když pak muselo přidávat další „dvě patra“ - další světla totiž nejsou jen pod těmi hlavními, ale úplně dole, uprostřed pod maskou chladiče.

Zadní partie již vypadají lépe, ačkoliv také zde ony „bočnice“ mají určitý přesah a taktéž hostí světlomety. Zcela spodního páru se ale tentokráte nedočkáme. Místo toho tu máme dvoubarevný koncový sloupek a kontrastně lakovanou střechu, díky čemuž Kona vlastně vypadá i docela přitažlivě. Stranou designu dodejme, že vůz dostane do vínku modulární platformu, na které již stojí třeba Hyundai i20. Počítat tedy lze se zhruba 4,1metrovou délkou a 2,6metrovým rozvorem. Pod kapotu se pak nastěhují maloobjemové motory, které se spíše než na jízdní dynamiku zaměří na spotřebu. Spárovány přitom budou pouze s pohonem předních kol, manuály i automatem.

Hyundai Kona nafoceno bez maskování, má vážně podivnou příď - 1 - Hyundai Kona 2017 spy bez maskovani 01Hyundai Kona nafoceno bez maskování, má vážně podivnou příď - 2 - Hyundai Kona 2017 spy bez maskovani 01a
Hyundai Kona nafoceno bez maskování, má vážně podivnou příď - 3 - Hyundai Kona 2017 spy bez maskovani 02Hyundai Kona nafoceno bez maskování, má vážně podivnou příď - 4 - Hyundai Kona 2017 spy bez maskovani 02a
Hyundai Kona bylo nafoceno bez maskování při pořizování katalogových snímků. Kdo mohl tušit, že ho v dnešní době zvěční i někdo jiný...

Hyundai Kona nafoceno bez maskování, má vážně podivnou příď - 5 - Hyundai Kona 2017 spy bez maskovani ilustrace
Spekulativní ilustrace nebyly zase tak daleko od pravdy. Že vůz dostane další dva pár světel, ale nenapadlo ani jejich autora

Zdroje: Gabriel Dias@Facebook, Autoweek.nl

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše