Reklama

I takovýto smyk lze srovnat. Když máte řízení auta opravdu v ruce (video)

Závodník VAG Trophy Kenan Dole se na Brands Hatch dostal do spektakulárního „kyvadla”. I zdánlivě nemožné ale dokázal zachránit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

I takovýto smyk lze srovnat. Když máte řízení auta opravdu v ruce (video)

7.8.2017 | Marek Bednář | 31 příspěvků

Závodník VAG Trophy Kenan Dole se na Brands Hatch dostal do spektakulárního „kyvadla”. I zdánlivě nemožné ale dokázal zachránit.

Když se auto s nezkušeným řidičem za volantem dostane do smyku, často končí v příkopě. A i u dost zkušených řidičů existuje určitá hranice, za kterou už nedokážou s předchozí ztrátou kontroly nic dělat. Jak vidíme na videu níže, u špičkových pilotů taková hranice nemusí existovat Předvedl to Kenan Dole na britském okruhu Brands Hatch.

Vyjížděl ze zatáčky Paddock Hill a v tom ztratil nad vozem kontrolu - záď jeho Volkswagenu Golf se začala na vlhkém asfaltu smýkat ze strany na stranu. Pochopitelně se snažil vůz chytit, ale výsledkem byly jen větší a větší smyky. Až do chvíle, kdy jel zádí napřed - a kdyby člověk nevěděl, že se z toho dostane, nevěřil by tomu.

Přesto to nějakým zázrakem zvládl, zůstal na trati a otočil se správným směrem, a dokonce se přitom ani nezastavil - pokračoval v jízdě. Sice se lehce srazil s projíždějícím Audi, ale oproti kontaktu se svodidly a nuceným opuštěním závodu to nic není. Dokonce existuje i video z kokpitu, které sdílel Dole na svém účtu na Twitteru. Obě stojí za shlédnutí, je to vážně působivá záchrana na pohled beznadějné situace.

I takovýto smyk lze srovnat. Když máte řízení auta opravdu v ruce (video) - 1 - kenan dole zachrana smyku brands hatch 01I takovýto smyk lze srovnat. Když máte řízení auta opravdu v ruce (video) - 2 - kenan dole zachrana smyku brands hatch 02I takovýto smyk lze srovnat. Když máte řízení auta opravdu v ruce (video) - 3 - kenan dole zachrana smyku brands hatch 03I takovýto smyk lze srovnat. Když máte řízení auta opravdu v ruce (video) - 4 - kenan dole zachrana smyku brands hatch 04I takovýto smyk lze srovnat. Když máte řízení auta opravdu v ruce (video) - 5 - kenan dole zachrana smyku brands hatch 05
Spaktakulární záchrana beznadějné situace

Zdroj: Car Throttle

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 31 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše