Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Infiniti Q50 Eau Rouge se dále odhaluje, bude z něj model Q50S s motorem 3,7 V6 (video)
24.12.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Koncept Q50 Eau Rouge pro detroitský autosalon 2014 nabírá i přes další expresionistickou upoutávku jasnějších podob. Stane se z něj model S s výkonem přes 320 koní.
Nové Infiniti Q50 se coby jakýsi nástupce-nenástupce modelu G světu představilo už v lednu a v mezičase stihlo též dorazit do českých luhů a hájů. Auto podle výrobce nabízí kde co, jedno mu ale minimálně v našich končinách chybí - pořádný motor. Hybridní verze s až 364 koňmi sice nezní marně, životnost „hybridních stád” ale bývá omezená a sportovní esprit takových modelů rovněž. Benzinový dvoulitr s 214 koňmi také nevypadá nezajímavě, ale k mání zatím není a především - je to pořád foukaný čtyřválec, s takovým motorem v rádoby noblesním sedanu střední třídy mnoho parády nenaděláte.
Naděje na něco peprnějšího svitla nedávno, když Infiniti pro lednový NAIAS v Detroitu avizovala verzi Q50 Eau Rouge. Upoutávka to byla velmi nekonkrétní a mohla znamenat leccos včetně provedení vybaveného voňavou červenou vodičkou vystřikující ze stropu, tak nějak jsme ale očekávali, že půjde spíše o sportovní verzi odkazující na veleslavnou zatáčku podobně věhlasného okruhu v belgickém Spa Francorchamps. A zdá se, že jsme se nemýlili.
Ani druhá, takřka vánoční upoutávka automobilky ve formě vida tedy o mnoho konkrétnější není a za své zpracování asi Oscara nedostane. Neprovází ji ani přesnější informace, přesto si z ní lecco můžeme vyčíst sami. Když se na vůz prezentovaný po boku Vettelovy formule podíváte pozorně, najdete na něm označení 3.7 na předním blatníku a Q50S na zádi. Je tedy dosti pravděpodobné, ne-li zcela jisté, že celé hrátky s ˜„červenou vodou” jsou jen na oko a Japonci v Detroitu ukáží vrcholnou sportovní verzi Q50S s motorem 3,7 V6 známým z dalších modelů značky. To by znamenalo výkon alespoň 320 koní, ale dost možná vyšší - zrovna jednotka o objemu 3,7 litru má jistě větší potenciál.
Tohle všechno se ale ještě uvidí, a to už dost brzy. Do té doby se můžete utěšovat pohledem na přiložený snímek.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Brutalitu Aston Martinu natočili při testech na okruhu v Portimao. Vypadá jako Batmobil, zní jako staré F1 a je rychlý jako ty nové
včera
„Bugatti pro chudé” ve sprintu vykleplo i tisícikoňové Lamborghini. Ani si neškrtlo, i když dostalo náskok
18.6.2026
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
18.6.2026
Nové na MotoForum.cz
- Vítězem Marc Marquez před Ogurou a Bagnaiou včera 14:36
- Po 8 letech má Čech na Masecu podium včera 13:11
- Prvním dnešním brněnským vítězem se stal Hakim Danish včera 11:21
- Proč bylo odvolání Aprilie zamítnuto včera 10:06
- #46 - Vale Rossi je v Brně v úplně nové roli včera 10:00
Nejčtenější články
Už i v USA podlehli kouzlu kódu E46. O docela obyčejné BMW řady 3 z roku 2003 se 100 tkm se v aukci strhla mela
24.5.2026
Stát chce, aby autobusy jezdily po silnicích rychlostí až 225 km/h, vyřešil by tak váznoucí rozšiřování hromadné dopravy
24.5.2026
BMW došla kola, která jinak nikomu neukazuje. Výrobu části objednaných aut zastavilo až do října
24.5.2026
Peugeot se s velkými kombíky skutečně vrací i do Evropy, pro místní silnice by mohly být vítaným osvěžením už pro svůj vzhled
24.5.2026
Nejošklivější nové auto týdne, měsíce i roku schytává těžkou bídu od jinak nekritických kolegů, je leda parodií na 8 let starého předchůdce
24.5.2026
Živá témata na fóru
- Onboard videa 06.21. 23:43 - brnenska.odchytova
- Za kolik jezdíte s dieselem? 06.21. 21:12 - Stepan
- whitelist & blacklist 06.21. 21:04 - M.Z.
- BMW Divize 06.21. 13:41 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 06.21. 11:00 - pavproch
- Politický koutek 06.21. 10:52 - pavproch
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 06.20. 19:13 - Stepan
- Banky, peníze, finance, investice... 06.20. 11:09 - jerry
