Reklama

Je tohle největší klikař Nordschleife? Destrukci Méganu RS unikl o fous, dvakrát (video)

Když o milimetry uniknete nehodě, můžete mluvit o štěstí. Pokud se vám to ale stane dvakrát za sebou, museli při vás stát všichni svatí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Je tohle největší klikař Nordschleife? Destrukci Méganu RS unikl o fous, dvakrát (video)

8.4.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Když o milimetry uniknete nehodě, můžete mluvit o štěstí. Pokud se vám to ale stane dvakrát za sebou, museli při vás stát všichni svatí.

Momenty, kdy někdo unikne nehodě o pověstný fous, jsou často neuvěřitelné. Při pohledu na záznam jízdy Renaultu Mégane RS po Severní smyčce Nürburgringu vás ovšem bude napadat, že tady pánbůh skutečně nebyl doma. Jelikož navíc nešlo o jedno minutí bariéry, ale dokonce dvojí, můžeme mluvit o štěstí z pekla. Či dokonce klice, která vzešla... Však víte.

Z daných záběrů lze přitom dovodit, že řidič žlutého Renaultu Mégane RS zkoušel překonat majitele černého francouzského hatchbacku. Svou snahu a tedy nejspíše i rychlost ovšem přehnal již v zatáčce Eschbach, načež do sekce Brünnchen již vlétl mimo ideální stopu i natočení volantu. V té chvíli byl přitom již jedním kolem mimo dráhu, vlivem následné korekce pak záď vozu zamířila k bariéře.

Ke kontaktu ovšem nedošlo, místo toho Mégane RS vlivem setrvačných sil pokračovat všemi čtyřmi zpět na dráhu. Odtud ale následně odpochodoval do zatravněné části první pravotočivé zatáčky sekce Brünnchen. I přestože také v tomto případě záď vozu a následně i levý bok dělily od kontaktu s ochrannou bariérou milimetry, ke kontaktu ani tentokrát nedošlo.

Řidič hot hatche by tedy měl tento víkend vyrazit spíše do kostela než znovu zkoušet štěstí na Ringu. Tady při něm museli stát všichni svatí a nezachránili mu jen auto - výměna hned několika desítek metrů bariéry by také přišla pořádně draho...

Je tohle největší klikař Nordschleife? Destrukci Méganu RS unikl o fous, dvakrát (video) - 1 - Renaul Megane RS Nordschleife klikar 01Je tohle největší klikař Nordschleife? Destrukci Méganu RS unikl o fous, dvakrát (video) - 2 - Renaul Megane RS Nordschleife klikar 02Je tohle největší klikař Nordschleife? Destrukci Méganu RS unikl o fous, dvakrát (video) - 3 - Renaul Megane RS Nordschleife klikar 03Je tohle největší klikař Nordschleife? Destrukci Méganu RS unikl o fous, dvakrát (video) - 4 - Renaul Megane RS Nordschleife klikar 04Je tohle největší klikař Nordschleife? Destrukci Méganu RS unikl o fous, dvakrát (video) - 5 - Renaul Megane RS Nordschleife klikar 05Je tohle největší klikař Nordschleife? Destrukci Méganu RS unikl o fous, dvakrát (video) - 6 - Renaul Megane RS Nordschleife klikar 06
Tak to bylo o fous, dokonce dvojnásobný. Řidič Renaultu Mégane RS tak unikl opravdu nemalému finančnímu neštěstí i úrazu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše