Reklama

Nordschleife předčasně zahájila sezónu, otevřeno bylo už o víkendu. A bude zas

(+ videa) Výlet do Zeleného pekla jste si mohli naplánovat již na uplynulý týden. Čekaly by vás přitom nejen vyšší ceny, ale i změny na trati.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Nordschleife předčasně zahájila sezónu, otevřeno bylo už o víkendu. A bude zas

13.3.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

(+ videa) Výlet do Zeleného pekla jste si mohli naplánovat již na uplynulý týden. Čekaly by vás přitom nejen vyšší ceny, ale i změny na trati.

Letošní sezóna turistických jízd na Nordschleife odstartovala o týden dříve než se čekalo, a to již o uplynulém víkendu 11. a 12. března. O posunu termínu se sice začalo mluvit již před pár dny, málokdo tomu ovšem věřil. Zvláště když pozornost celého motoristického světa byla soustředěna na ženevský autosalon. Jelikož se ale v případě švýcarské motor show již žádného překvapení nedočkáme, můžeme se Zelenému peklu pověnovat blíže.

Začneme přitom tím, co je nového, a to již od samotného zakoupení lístků. To je i nadále možné fyzicky přímo na okruhu. Pokud ovšem nechcete zbytečně čekat ve frontě, stačí stáhnout příslušnou aplikaci a vše vyřídit online přes mobilní telefon. Účet platíte kreditní kartou, při vjezdu na okruh je ovšem třeba opětovné připojení k internetu. Nyní je totiž vše hlídáno elektronicky, a to i v případě fyzicky zakoupených karet.

Na samotném okruhu lze očekávat řadu novinek oproti loňskému roku. To není zas až tak překvapivé, profil trati i její okolí se totiž mění neustále již od jejího vzniku ve 30. letech minulého století. Pro letošek je tak možné v případě Fuchsröhre počítat s novým plotem, který již na dálku naznačuje, jakým směrem se okruh stáčí. Nemusíte být tak srdcař, abyste horizont přelétli ve vyšší rychlosti než dosud.

Kromě toho sekce Aremberg dostala nový povrch, o změnách v části zvané Brünnchen jsme již hovořili před časem. Mimo to tu máme příchod traťových maršálů, kteří se objevují na sedmi místech (Hatzenbach, Schwedenkreuz, Adenauer Forst, Kallenhard, Wehrseifen, Brünnchen 1 a Brünnchen 2) a hlásí nejen nebezpečí na trati, ale i vaše agresivní chování, třeba zbytečné driftování či špatné předjíždění.

K chování maršálů ovšem již míří nejen chvála, ale také kritika. Jejich verdikt vás totiž může vykázat z okruhu, aniž byste byli čímkoliv vinni - za oním „úmyslným driftem“ se totiž často skrývá třeba jen špatný odhad nájezdové rychlosti, přehnané korekce, zkrátka cokoliv. Při vaší návštěvě bude proto jistější, když při spatření oranžové vesty nedáte popud svým emocím, ale spíše rozumu.

Tím bychom dnešní zmínky o zahájení sezóny na Nordschleife mohli ukončit. V úplném závěru jen dodáme ceny, které činí 25 Eur (cca 676 Kč) v případě motocyklu nebo auta a období od pondělka do čtvrtka. Přes víkend a v době svátků tato částka roste na 30 Eur (811 Kč), za celoroční permanentku pak dáte 1 900 Eur (51 348 Kč).

Nordschleife předčasně zahájila sezónu, otevřeno bylo už o víkendu. A bude zas - 1 - Nordschleife 2017 zahajeni sezony 01Nordschleife předčasně zahájila sezónu, otevřeno bylo už o víkendu. A bude zas - 2 - Nordschleife 2017 zahajeni sezony 02Nordschleife předčasně zahájila sezónu, otevřeno bylo už o víkendu. A bude zas - 3 - Nordschleife 2017 zahajeni sezony 03Nordschleife předčasně zahájila sezónu, otevřeno bylo už o víkendu. A bude zas - 4 - Nordschleife 2017 zahajeni sezony 04Nordschleife předčasně zahájila sezónu, otevřeno bylo už o víkendu. A bude zas - 5 - Nordschleife 2017 zahajeni sezony 05Nordschleife předčasně zahájila sezónu, otevřeno bylo už o víkendu. A bude zas - 6 - Nordschleife 2017 zahajeni sezony 06Nordschleife předčasně zahájila sezónu, otevřeno bylo už o víkendu. A bude zas - 7 - Nordschleife 2017 zahajeni sezony 07Nordschleife předčasně zahájila sezónu, otevřeno bylo už o víkendu. A bude zas - 8 - Nordschleife 2017 zahajeni sezony 08Nordschleife předčasně zahájila sezónu, otevřeno bylo už o víkendu. A bude zas - 9 - Nordschleife 2017 zahajeni sezony 09Nordschleife předčasně zahájila sezónu, otevřeno bylo už o víkendu. A bude zas - 10 - Nordschleife 2017 zahajeni sezony 10Nordschleife předčasně zahájila sezónu, otevřeno bylo už o víkendu. A bude zas - 11 - Nordschleife 2017 zahajeni sezony 11Nordschleife předčasně zahájila sezónu, otevřeno bylo už o víkendu. A bude zas - 12 - Nordschleife 2017 zahajeni sezony 12Nordschleife předčasně zahájila sezónu, otevřeno bylo už o víkendu. A bude zas - 13 - Nordschleife 2017 zahajeni sezony 13Nordschleife předčasně zahájila sezónu, otevřeno bylo už o víkendu. A bude zas - 14 - Nordschleife 2017 zahajeni sezony 14Nordschleife předčasně zahájila sezónu, otevřeno bylo už o víkendu. A bude zas - 15 - Nordschleife 2017 zahajeni sezony 15Nordschleife předčasně zahájila sezónu, otevřeno bylo už o víkendu. A bude zas - 16 - Nordschleife 2017 zahajeni sezony 16Nordschleife předčasně zahájila sezónu, otevřeno bylo už o víkendu. A bude zas - 17 - Nordschleife 2017 zahajeni sezony 17
Letošní sezóna turistických jízd na Nordschleife odstartovala o týden dříve, než se čekalo

Zdroj: Bridge to Gantry

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama