Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Jeep Grand Cherokee 2013: evropská verze na prvním videu sjíždí hlavně lesní cesty
26.2.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Také faceliftovaný Cherokee se chystá do Ženevy. Abychom na to nezapomněli, vypustil Jeep do světa první video právě tímto modelem v hlavní roli.
Osmnáctiměsíční facelifty se začínají stávat klasikou. Zvláště v Americe, kde k urychlené modernizaci sáhla třeba devátá generace Hondy Civic. Výjimkou ovšem není ani Evropa, kde si obdobně jepičí život užil Aston Martin Virage, než byl nahrazen modelem DB9. Jeep Grand Cherokee, nejnovější přírůstek z ranku „osmnáctek“, se ovšem prodávat bude na obou kontinentech. Přičemž jeho zaoceánský update zahrnující zvenčí především LEDková světla a nové nárazníky jsme představili již v rámci detroitského autosalonu. Debut verze evropské se pak očekává na autosalonu ženevském, přičemž avíza tohoto kroku jsme se dočkali už před čtrnácti dny.
V souvislosti s touto premiérou Jeep uvolnil první fotografie a také nové video, ve kterém se faceliftovaný Grand Cherokee vydává brázdit zejména lesní cesty. Najevo přitom dává obdobné ovládání jízdních režimů, jakým byla vybavena třeba třetí generace Range Roveru. Vyjma toho ovšem můžeme spatřit také nový trojramenný volant, sedmipalcový dotykový displej nebo volič samočinné převodovky. Tou se přitom nově stává osmistupňový automat TorqueFlite, který by měl snižovat spotřebu a zároveň naplno propouštět potenciál motoru na všechna čtyři kola.
V rámci pohonných jednotek bude evropská selekce kopírovat tu zámořskou, přičemž oproti stávající nabídce vlastně nedojde k jediné změně. I nadále totiž můžete (dokonce v ČR) volit ze dvou úrovní naladění třílitrového turbodieselu (190 nebo 241 koní), 3,6litrového benzinového šestiválce Pentastar flexfuel (286 koní) nebo dvou osmiválcových motorů HEMI. První z nich o objemu 5,7 litru přitom nabízí (kromě deaktivace poloviny válců) koní 352, druhý 6,4litrový pak 468. Videozáběry z interiéru také naznačují, že měnit se zřejmě nebude ani výbava. Téměř na konci snímku je totiž patrný nápis Summit na sedadlech, kterým je označena jedna z vrcholných úrovní. Mimo to ovšem bude moci sáhnout také po verzích Laredo, Limited, Overland, S-Limited, SRT8 a SRT Alpine, přičemž ceny díky nově přidaným nebo modernizovaným komponentům zřejmě odstartují na sumě 1,2 milionu.




Faceliftovaná evropská verze Jeepu Grand Cherokee se představí na autosalonu v Ženevě s identickými změnami, jaké dostal americký model v Detroitu
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Das Auto: VW Touareg trefila raketa, dál jezdí, jako by se nechumelilo
včera
Číňané tvrdí, že jejich auto jako první pojede 500 km/h. Už byli blízko: „Pilot ve 496 vyměkl a ubral,” říkají, zkusí to znovu
25.7.2026
Majitel prvního kusu znovuzrozené italské legendy za 40 milionů se s tím nemaže, jejích 710 koní hned poslal na pastvu
24.7.2026
Nové na MotoForum.cz
- Mezi nejlepšími v posledních pěti Grand Prix Moto2 je Filip Salač včera 10:00
- Kdo bude týmovým kolegou Lecuony? 25.7.2026
- Nakagami pojede na Grand Prix Japonska s wild card 24.7.2026
- Proč je Ai Ogura pro Marca Márqueze nejnebezpečnějším mužem. 24.7.2026
- Zákaznické týmy požadují slovo: SITA jako protiváha MSMA 23.7.2026
Nejnovější články
Nevídané, Porsche zlevňuje nechtěný elektrický Macan. U nás trochu víc na oko, jinde až o statisíce
před 3 hodinami
Toto je nový král ztráty hodnoty, drahé elektrické SUV přišlo za 3 roky a 43 tisíc km o 77 procent své ceny, stojí teď míň než základní Fabie
včera
Dva techniky VW zatkli kvůli „šmelení” s akciemi na základě interních informací. Předtím se ptali Googlu: „Zavřou mě, když to udělám?”
včera
Elektrický Mercedes CLA postavený na míru Číně je fiaskem nevídaných rozměrů. Nekupuje ho skoro nikdo, výroba byla zastavena
včera
Ford propustil drahé zkušené techniky a nechal nová auta stavět AI. Teď musel vzít 350 lidí zpátky, aby napravili, co umělá inteligence zkazila
včera
Živá témata na fóru
- Politický koutek 07.27. 06:46 - pavproch
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 07.26. 19:34 - jerry
- Onboard videa 07.26. 16:58 - Truck Daškam
- Škoda Auto obecně 07.25. 22:33 - jerry
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 07.25. 11:27 - Snowman000
- 5x Millers + OffTopíč: LaS Tempesta GTX 43.5 07.24. 15:46 - pavproch
- Dříve M135i, nyní ///M2 07.24. 11:01 - Spectral
- VZKAZY 07.23. 17:44 - Brus
