Reklama

Kolona nových BMW M5 F90 natočena v ulicích, jedno z nich i zaburácelo (video)

Německá novinka dostane výkon přes 600 koní. A budou to pořádně hlasité koně, jak můžete sami slyšet. Škoda, že se odvázal řidič jen jednoho prototypu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Kolona nových BMW M5 F90 natočena v ulicích, jedno z nich i zaburácelo (video)

20.3.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Německá novinka dostane výkon přes 600 koní. A budou to pořádně hlasité koně, jak můžete sami slyšet. Škoda, že se odvázal řidič jen jednoho prototypu.

Tento měsíc končí výroba stávající generace BMW M5. Tu novou, s kódovým označením F90, ovšem na montážních linkách hned tak neuvidíme. Mnichovská automobilka si s jejím příchodem dá načas, neboť oficiální živý debut máme očekávat až v září ve Frankfurtu. Produkce se pak má rozeběhnout někdy před koncem roku, první exempláře však za svými majiteli zamíří až někdy na jaře 2018.

S ohledem na tento časový harmonogram tedy asi není překvapivé, že po světě stále ještě jezdí testovací prototypy oháknuté do kamufláže od hlavy až k patě. Menší konvoj byl aktuálně nachytán v norském Oslu, což velmi pravděpodobně souvisí s testy za polárním kruhem. Tamní podmínky jsou jistě ideální pro vývoj systému 4x4, kterým bude nové BMW M5 vůbec poprvé v historii vybaveno.

Dle dosavadních informací bychom by mělo jít o standardní systém vybavený elektronicky ovládanou mezinápravovou spojkou. BMW však plánuje umožnit majitelům stiskem tlačítka na multifunkčním volantu přesměrovat veškerý výkon dozadu jako doposud. Stejně tak bude možné následně zapojit do hry obě nápravy, čímž bude vylepšena trakce na silnicích s kluzkým povrchem.

Kromě toho lze počítat také s lepší akcelerací z klidu na stovku, s čímž napomůže také posílený 4,4litrový přeplňovaný osmiválec. Ten by nově měl produkovat minimálně 600 koní, metu 100 km/h tak má M5 protnout již za 3,5 sekundy. Řeč je navíc pouze o základní variantě, posléze má přijít ještě potentnější varianta CS, která dostane mnohem vyšší výkon.

Ze vzdálenější budoucnosti se ale vraťme do přítomnosti, konkrétně do Osla. I přes důkladnou kamufláž si můžeme prohlédnout pozměněný vzhled. Stojí za ním agresivnější nárazníky, větší boční prahy a nafouknuté blatníky.

Kolona nových BMW M5 F90 natočena v ulicích, jedno z nich i zaburácelo (video) - 1 - BMW M5 2018 kolona Oslo video 01Kolona nových BMW M5 F90 natočena v ulicích, jedno z nich i zaburácelo (video) - 2 - BMW M5 2018 kolona Oslo video 02Kolona nových BMW M5 F90 natočena v ulicích, jedno z nich i zaburácelo (video) - 3 - BMW M5 2018 kolona Oslo video 03Kolona nových BMW M5 F90 natočena v ulicích, jedno z nich i zaburácelo (video) - 4 - BMW M5 2018 kolona Oslo video 04Kolona nových BMW M5 F90 natočena v ulicích, jedno z nich i zaburácelo (video) - 5 - BMW M5 2018 kolona Oslo video 05Kolona nových BMW M5 F90 natočena v ulicích, jedno z nich i zaburácelo (video) - 6 - BMW M5 2018 kolona Oslo video 06Kolona nových BMW M5 F90 natočena v ulicích, jedno z nich i zaburácelo (video) - 7 - BMW M5 2018 kolona Oslo video 07Kolona nových BMW M5 F90 natočena v ulicích, jedno z nich i zaburácelo (video) - 8 - BMW M5 2018 kolona Oslo video 08Kolona nových BMW M5 F90 natočena v ulicích, jedno z nich i zaburácelo (video) - 9 - BMW M5 2018 kolona Oslo video 09
Kolona několika nových BMW M5 byla natočena v norském Oslu, řidič toho posledního se kamery nebál...

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama