- -

Lamborghini Huracán Performante láká i jinými věcmi, než je čas z Ringu (videa)

Italská novinka se již ukázala u dealera v jedovatém zeleném laku Verde Mantis. Kromě toho nechala promluvit své mohutné výfuky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lamborghini Huracán Performante láká i jinými věcmi, než je čas z Ringu (videa)

28.3.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Italská novinka se již ukázala u dealera v jedovatém zeleném laku Verde Mantis. Kromě toho nechala promluvit své mohutné výfuky.

Jen málokterá novinka poslední doby vzbudila takový poprask jako Lamborghini Huracán Performante. Tomu se ale nelze divit, koneckonců už jen proto, že jde o vrcholný derivát desetiválcového supersportu ze Sant'Agata Bolognese. Ve srovnání se základní variantou má vyšší výkon, nižší hmotnost a aerodynamičtější karoserii. Právě všechny tyto modifikace vedly k celé řadě palcových titulků, byť poněkud nepřímo.

Italové se totiž kromě samotného modelu pochlubili i rekordem ze Zeleného pekla, který je více než úchvatný. Huracán Performante na počátku října loňského roku zvládl obkroužit Nordschleife za pouhých 6 minut a 52 sekund. Tedy o více než půlminutu rychleji než základ se 610 koňmi. Či respektive bychom měli zmínit, že takový čas udává Lamborghini. Zda jej ale kupé skutečně dosáhlo, to je nadále předmětem dohadů.

Automobilka zveřejnila video i data z telemetrie, v obou případech lze ale najít drobné „vady na kráse“, které věrohodnost celé akce poněkud snižují. Lamborghini ale necítí potřebu nadále něco dokazovat a jelikož humbuk kolem rekordu utichl, může se věnovat prvním objednávkám.

Jedním z prvních míst, kde se nový Huracán objevil, je kalifornské dealerství Los Gatos Luxury Cars, kde Huracán Performante přistál již před dvěma týdny. Youtuber Brian Zuk se na „místo činu“ vydal hned několikrát, aby pokaždé odešel alespoň s několikasekundovými záběry, jež zachycují hlavně zvuk desetiválce. Ovládání hlasitosti tedy dejte na maximum.

V Evropě startuje cena tohoto skvostu na 195 040 Eur (cca 5,27 mil. Kč) bez daně. V ní jistě není zahrnut zelený lak Verde Mantis, kterým se natočený exemplář chlubí. Za ten jistě bude nutno připlatit, stejně jako italskou trikoloru na bocích.

Lamborghini Huracán Performante láká i jinými věcmi, než je čas z Ringu (videa) - 1 - Lamborghini Huracan Performante Verde Mantis videoscreen 01Lamborghini Huracán Performante láká i jinými věcmi, než je čas z Ringu (videa) - 2 - Lamborghini Huracan Performante Verde Mantis videoscreen 02Lamborghini Huracán Performante láká i jinými věcmi, než je čas z Ringu (videa) - 3 - Lamborghini Huracan Performante Verde Mantis videoscreen 03Lamborghini Huracán Performante láká i jinými věcmi, než je čas z Ringu (videa) - 4 - Lamborghini Huracan Performante Verde Mantis videoscreen 04Lamborghini Huracán Performante láká i jinými věcmi, než je čas z Ringu (videa) - 5 - Lamborghini Huracan Performante Verde Mantis videoscreen 05Lamborghini Huracán Performante láká i jinými věcmi, než je čas z Ringu (videa) - 6 - Lamborghini Huracan Performante Verde Mantis videoscreen 06Lamborghini Huracán Performante láká i jinými věcmi, než je čas z Ringu (videa) - 7 - Lamborghini Huracan Performante Verde Mantis videoscreen 07Lamborghini Huracán Performante láká i jinými věcmi, než je čas z Ringu (videa) - 8 - Lamborghini Huracan Performante Verde Mantis videoscreen 08
Lamborghini Huracán Performante zamířilo do Ameriky oháknuté do zeleného laku Verde Mantis

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama