- -

Lamborghini Huracán Performante předvádí ATA, může být klíčem k rekordu Ringu (video)

Italská novinka dostala „technologii, která vám umožní ovládat aktivní aerodynamiku inovativním způsobem“. Jde o nový spoiler a zadní křídlo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lamborghini Huracán Performante předvádí ATA, může být klíčem k rekordu Ringu (video)

24.2.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Italská novinka dostala „technologii, která vám umožní ovládat aktivní aerodynamiku inovativním způsobem“. Jde o nový spoiler a zadní křídlo.

Lamborghini před pár dny oficiálně ohlásilo příchod nového modelu Huracán Performante. Tato novinka by neměla být pouze aktuálním vrcholem značky, ale i jedním z nejrychlejších aut na Nordschleife. Možná dokonce tím úplně nejrychlejším ze sériových vozů. Napomoci jí k tomu má nejen vyšší výkon a nižší hmotnost než u standardního Lamborghini Huracán, ale také pozměněná aerodynamika, která může být klíčem k úspěchu.

Italská značka změny na karoserii pojmenovala jako systém ATA (Aerodinamica Lamborghini Attiva), přičemž dle tiskového prohlášení půjde o „technologii, která vám umožní ovládat aktivní aerodynamiku inovativním způsobem“. Nová videoupoutávka odhaluje pozměněný přední spoiler a enormní zadní křídlo, jež upravují obtékání vzduchu, minimalizují vztlak a maximalizují přítlak.

Dá se předpokládat, že především díky těmto změnám by Huracán měl získat rychlost, jež mu nejspíše napomůže srazit čas potřebný k obkroužení Severní smyčky pod sedm minut. Překonáno tak nejspíše bude nejen Lamborghini Aventador SuperVeloce, ale i Porsche 918 Spyder, které aktuálně drží rekord se 6 minutami a 57 sekundami.

Bližší informace zjistíme 1. března, kdy dojde na oficiální odhalení. Jsme přitom zvědavi, jaká budou technická data - aktuálně se spekuluje o navýšení výkonu o 25 až 40 koní, točivého momentu o 40 Nm a poklesu hmotnosti o 40 kg. Kromě toho se očekává nový management dvouspojkové převodovky a změněný podvozek.

Lamborghini Huracán Performante předvádí ATA, může být klíčem k rekordu Ringu (video) - 1 - Lamborghini Huracan Performante 2017 ATA videoscreen 01Lamborghini Huracán Performante předvádí ATA, může být klíčem k rekordu Ringu (video) - 2 - Lamborghini Huracan Performante 2017 ATA videoscreen 02Lamborghini Huracán Performante předvádí ATA, může být klíčem k rekordu Ringu (video) - 3 - Lamborghini Huracan Performante 2017 ATA videoscreen 03Lamborghini Huracán Performante předvádí ATA, může být klíčem k rekordu Ringu (video) - 4 - Lamborghini Huracan Performante 2017 ATA videoscreen 04Lamborghini Huracán Performante předvádí ATA, může být klíčem k rekordu Ringu (video) - 5 - Lamborghini Huracan Performante 2017 ATA videoscreen 05Lamborghini Huracán Performante předvádí ATA, může být klíčem k rekordu Ringu (video) - 6 - Lamborghini Huracan Performante 2017 ATA videoscreen 06Lamborghini Huracán Performante předvádí ATA, může být klíčem k rekordu Ringu (video) - 7 - Lamborghini Huracan Performante 2017 ATA videoscreen 07Lamborghini Huracán Performante předvádí ATA, může být klíčem k rekordu Ringu (video) - 8 - Lamborghini Huracan Performante 2017 ATA videoscreen 08
Lamborghini Huracán Performante počítá s technologií ATA, tedy s aktivní aerodynamikou

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše