Reklama

Lamborghini Huracan Performante prý kraluje Ringu, je úplně nejrychlejší? (video)

Italská novinka shodila kila a nabrala koně. Kromě toho má modifikovanou převodovku, podvozek i aerodynamiku, a to vše kvůli Zelenému peklu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lamborghini Huracan Performante prý kraluje Ringu, je úplně nejrychlejší? (video)

20.2.2017 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Italská novinka shodila kila a nabrala koně. Kromě toho má modifikovanou převodovku, podvozek i aerodynamiku, a to vše kvůli Zelenému peklu.

Aktuálním králem Nürburgringu je Porsche 918 Spyder, jenž slavný okruh obkroužilo za 6 minut a 57 sekund. Jen o chlup pomalejší je přitom Lamborghini Aventador SV, které do Zeleného pekla dorazilo se zcela odlišnou koncepcí. Hybridní techniku totiž vyměnilo za atmosférický motor a hmotnostní dietu. Nyní se ovšem zdá, že oba tyto vozy, jejichž cena vyšplhala nad deset milionů korun, spláčou nad výdělkem.

Lamborghini totiž v Ženevě představí Huracán Performante, který by oproti standardní variantě měl shodit zhruba 40 kilogramů. Rovných 25 kg z této porce přitom připadá na nový výfukový systém, zbytek je dílem kovaných karbonových kompozitů. Automobilka ovšem kromě toho poladila 5,2litrový desetiválec, jenž by nyní měl produkovat možná až 640 koní namísto základních 610.

Značka dále překalibrovala software dvouspojkového automatu kvůli rychlejší změně rychlostních stupňů, sáhla na podvozek a poladila rovněž aerodynamiku. Ta prý dokonce spoléhá na elektricky ovládané aktivní prvky, které by měly být hlavním klíčem k vyšší rychlosti. Zda veškeré tyto modifikace skutečně postačí ke sražení času pod sedm minut, to je nyní sporné, automobilka ale hovoří o rekordu dosaženém už loni v říjnu - jestli absolutním nebo v rámci nějaké třídy, nevíme.

Aktuálně tak jen dodáme, že základní Huracán zvládá Nordschleife za 7 minut a 28 sekund, nejde ovšem o oficiální čas. Místo toho jej zajel Christian Gebhart z magazínu Sport Auto. Běžný Aventador byl pak s Horstem von Saurmou za volantem rychlejší pouze o tři sekundy, přesedlání na provedení SuperVeloce a ryze tovární měření však čas srazilo o 26 s.

Huracán Performante by tedy skutečně mohl dosáhnout absolutního rekordu, čímž by ovšem poněkud zatopil firemní hierarchii. Dočkáme se tedy v rámci koncernu VW Group neobvyklého kroku, kdy menší model může pokořit větší a dražší? To zjistíme již ve čtvrtek 23. února, kdy lze očekávat slavnostní odhalení.

Lamborghini Huracan Performante prý kraluje Ringu, je úplně nejrychlejší? (video) - 1 - Lamborghini Huracan Performante 2017 nove spy foto 01Lamborghini Huracan Performante prý kraluje Ringu, je úplně nejrychlejší? (video) - 2 - Lamborghini Huracan Performante 2017 nove spy foto 02Lamborghini Huracan Performante prý kraluje Ringu, je úplně nejrychlejší? (video) - 3 - Lamborghini Huracan Performante 2017 nove spy foto 03
Nové Lamborghini Huracán Performante bylo nafoceno během testů v Portugalsku, a to prakticky bez maskování, jen v matoucím černém hávu

Lamborghini Huracan Performante prý kraluje Ringu, je úplně nejrychlejší? (video) - 4 - Lamborghini Huracan Performante 2017 nove spy foto 04Lamborghini Huracan Performante prý kraluje Ringu, je úplně nejrychlejší? (video) - 5 - Lamborghini Huracan Performante 2017 nove spy foto 05
Oficiální video ovšem ještě počítá s klasickou kamufláží

Zdroj: SuperCarsInPortugal@Facebook

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše