Reklama

Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje

Zázrak se nestal, Dodge Viper už má potvrzený termín svého definitivního skonu. Tak úplně definitivní ale nebude, VLF Force 1 se bude prodávat dál.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje

19.7.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Zázrak se nestal, Dodge Viper už má potvrzený termín svého definitivního skonu. Tak úplně definitivní ale nebude, VLF Force 1 se bude prodávat dál.

Chystaný konec výroby Dodge Viper je už déle dobře známou věcí. Už dříve jsme se dozvěděli, že tečka za érou jeho existence má být napsána 31. srpna 2017, neb auta vyrobená v USA musí mít od 1. září hlavové airbagy a do Viperu se nic takového nevejde. Mohli jsme ovšem ještě doufat v nějaký zázrak, teď už ale s jistotou víme, že nenastane. Koncern FCA oznámil, že letošní 31. srpen se dny života této legendy sečtou nadobro a s ní i brány slavné továrny na Connor Avenue.

V té souvislosti vyvstává otázka, co bude s ještě jedním autem, které je na Viperu závislé - VLF Force 1. Tenhle sběratelský kousek, za jehož vývojem stojí Henrik Fisker, je v podstatě překarosovaný Viper - má stejný motor i šasí. Force 1 má vzniknout v 50 kusech a dodávky zákazníkům začínají teprve teď, zhruba měsíc před zastavením výrobních linek Viperu, takže obavy o jeho budoucnost byly na místě.

Sám Fisker ovšem ujišťuje, že s výrobou Force 1 nebude problém. „Máme víc než dost dárcovských aut na to, abychom postavili všechny plánované Force 1. Byly pro tento projekt nakoupeny dopředu,” uvedl pro Automotive News. Sběratelé, kteří si objednali VLF Force 1, tedy o svá auta nemusejí mít strach a pokud byste o Viper i po jeho vyprodání a konci výroby stáli, VLF zůstane ještě chvíli v nabídce.

Podle vyjádření FCA navíc nemusí mít strach ani zhruba 80 zaměstnanců továrny Connor Avenue, že by přišli o obživu. Byť se fabrika bude zcela zavírat, pracovníkům bude nabídnuto jiné místo v rámci koncernu FCA.

Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje - 1 - VLF Force 1 oficialni 01Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje - 2 - VLF Force 1 oficialni 02Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje - 3 - VLF Force 1 oficialni 03Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje - 4 - VLF Force 1 oficialni 04Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje - 5 - VLF Force 1 oficialni 05Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje - 6 - VLF Force 1 oficialni 06Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje - 7 - VLF Force 1 oficialni 07Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje - 8 - VLF Force 1 oficialni 08Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje - 9 - VLF Force 1 oficialni 09Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje - 10 - VLF Force 1 oficialni 10Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje - 11 - VLF Force 1 oficialni 11Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje - 12 - VLF Force 1 oficialni 12Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje - 13 - VLF Force 1 oficialni 13Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje - 14 - VLF Force 1 oficialni 14Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje - 15 - VLF Force 1 oficialni 15Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje - 16 - VLF Force 1 oficialni 16Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje - 17 - VLF Force 1 oficialni 17Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje - 18 - VLF Force 1 oficialni 18Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje - 19 - VLF Force 1 oficialni 19Legendární Dodge Viper definitivně končí. Přesto bude žít dál, v nitru tohoto stroje - 20 - VLF Force 1 dalsi 01
VLF Force 1 má technický základ ve Viperu, to je nakonec patrné z proporcí i z „vnitřností”

Zdroje: Auto News, Autoweek

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše