- -

Lotus prý chtějí koupit Číňané. Je to známá firma, doslova

Čínský gigant už v Evropě uzmul Volvo a výrobce londýnských taxíků, teď by v jeho rukou mohl kvůli potížím Protonu skončit i Lotus.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lotus prý chtějí koupit Číňané. Je to známá firma, doslova

1.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Čínský gigant už v Evropě uzmul Volvo a výrobce londýnských taxíků, teď by v jeho rukou mohl kvůli potížím Protonu skončit i Lotus.

Není tomu dlouho, co se vyrojily spekulace o finančních potížích malajsijského Protonu. Ty by nás na první pohled nemuseli vůbec zajímat, přeci jen tato automobilka na českém trhu neoperuje a řada lidí vlastně ani neví, že vůbec existuje. Nicméně pod Proton spadá i Lotus, tedy značka, která již evropským automobilistům říká hodně. A nás samozřejmě zajímá, co s s britským výrobcem bude.

Jako jedna z možností byl skloňován přechod pod křídla francouzského koncernu PSA Peugeot Citroën, který by kupodivu dával smysl. Šéfem Lotus je totiž Jean-Marc Gales, tedy někdejší manažer zmiňovaných automobilek ze země galského kohouta. Jak se ovšem nyní zdá, o britskou značku má zájem někdo zcela jiný - a sice čínský automobilový gigant Geely, který si očividně začíná budovat nemalé portfolio.

Tato firma již v roce 2010 pohltila Volvo, aby o dva roky později přidala do svého hájemství i London Taxi Company, tedy tradičního výrobce londýnských taxíků. Před nedávnem pak vyrukovala na světlo světa s novým SUV, které půjde do prodeje s logem zcela nového výrobce Lynk & Co. Postaveno je přitom na platformě CMA, kterou sdílí s chystaným Volvem XC40 a novým V40.

Přiřazení Lotusu k těmto značkám by tedy dávalo smysl, ryze sportovním směrem totiž Geely prozatím nemíří. Kromě toho by z akvizice nemalou měrou profitoval také britský výrobce, který již poněkud zoufale potřebuje zcela nové modely. Proton je ovšem ve velmi špatné finanční situaci, načež do kasičky Lotusu nemá co nasypat. Geely je ale ve zcela jiné kondici. Uvidíme tedy v příštích měsících, zda se tyto spekulace potvrdí. Prozatím je totiž ani jedna strana nekomentovala.

Lotus prý chtějí koupit Číňané. Je to známá firma, doslova - 1 - lotus evora sport 410 01Lotus prý chtějí koupit Číňané. Je to známá firma, doslova - 2 - lotus evora sport 410 02Lotus prý chtějí koupit Číňané. Je to známá firma, doslova - 3 - lotus evora sport 410 03Lotus prý chtějí koupit Číňané. Je to známá firma, doslova - 4 - lotus evora sport 410 05Lotus prý chtějí koupit Číňané. Je to známá firma, doslova - 5 - lotus evora sport 410 06Lotus prý chtějí koupit Číňané. Je to známá firma, doslova - 6 - lotus evora sport 410 07
Lotus potřebuje finance na vývoj nových vozů, které mateřský Proton nemá. Je tak skutečně možné, že skončí v sítích značky Geely

Zdroj: Road and Track

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše