Mazda 6 a CX-5 2015: evropské verze odhaleny, debut je čeká v Ženevě

Japonské novinky dorazí jen s minimálně pozměněným designem. Kombík ovšem pod kapotou nabídne dieselový motor a pohon všech kol.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mazda 6 a CX-5 2015: evropské verze odhaleny, debut je čeká v Ženevě

17.12.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Japonské novinky dorazí jen s minimálně pozměněným designem. Kombík ovšem pod kapotou nabídne dieselový motor a pohon všech kol.

Japonská automobilka se zejména za oceánem v posledních týdnech opravdu rozjela. V souvislosti s autosalonem v Los Angeles totiž byla odhalena podoba nového crossoveru CX-3 i faceliftovaných verzí modelů 6 a CX-5. Všechny novinky samozřejmě uvidíme také v březnu v Ženevě, přičemž u posledních dvou zmiňovaných již půjde o evropské verze. Ty se proti svým americkým protějškům budou vizuálně lišit jen minimálně, více změn můžeme očekávat v motorovém prostoru.

Oficiálně prozatím nebylo nic potvrzeno, v kuloárech se ovšem mluví o tom, že Mazda 6 Wagon dostane nový pohon všech kol. Ten bude možné spárovat s 2,2litrovým turbodieselem SkyActiv-D, který zřejmě rovněž projde jistou modernizací. Jaká však bude jízdní dynamika a spotřeba, to je aktuálně ve hvězdách. Stejně jako fakt, zda danou kombinací bude možné osadit také sedan.

Jisté ovšem je, že obě karosářské verze dostanou celou plejádu nových bezpečnostních systémů, mezi nimiž nechybí vylepšené autonomní brzdy, detekce únavy řidiče, monitoring jízdních pruhů či slepých úhlů. Stejné sklady se pak otevřely i pro Mazdu CX-5, která mimo to nabídne pod kapotou modernizovaný 2,5litrový benzinový motor SkyActiv-G doplněný technologií i-ELOOP.

Závěrem již můžeme zmínit pouze adaptivní ledkové světlomety, které zřejmě budou pro oba modely nabízeny za příplatek. Počítat přitom můžeme se čtyřmi bloky LEDek, jež mohou být individuálně utlumeny, aby tak nedošlo k oslnění protijedoucích řidičů. Tím ale dnešní kratší příval informací končí, více se zřejmě dozvíme až v příštím roce.


Mazda 6 a CX-5 2015: evropské verze odhaleny, debut je čeká v Ženevě - 1 - Mazda CX-5 a 6 EU verze prvni foto
Faceliftovanou Mazdu 6 Wagon si můžeme vůbec poprvé prohlédnout oficiálně. Do Ženevy dorazí společně s crossovereme CX-5

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše