Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Mazda 6 2015: facelift oficiálně, do Evropy s ním má dorazit i pohon 4x4
19.11.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Vzhled šestky se změnil jen lehce, novinky v kabině jsou podstatnější. Více je i bezpečnostních technologií.
Představením modernizované Mazdy 6 pokračujeme v našem „japonském speciálu“, který odstartovala prezentace zcela nového crossoveru CX-3 a jenž jsme rozvinuli odhalením faceliftu SUV CX-5. Hned v úvodu však musíme zmínit, že tisková zpráva zmiňuje pouze americkou verzi, která není nabízena s dieselovým motorem. To samozřejmě není překvapivé sdělení, v jednom směru je však zásadní. Jak nám naznačil únik fotografií, na japonském trhu je tato pohonná jednotka spojena také s pohonem všech kol. Ten by se podle britských zdrojů měl ukázat rovněž v Evropě, což je krok vcelku logický. S obdobnou nabídkou totiž vyrukovalo také „nové“ Mondeo a v této třídě není ničím výjimečným.
Jelikož tuto zprávu prozatím nemůžeme zcela stoprocentně potvrdit, nebudeme jí nadále věnovat pozornost. Ze stejného důvodu pak nemůžeme prezentovat případné změny, kterých by se mohl dočkat samotný motor. Jelikož však jde o stejnou pohonnou jednotku, jakou je osazena také Mazda CX-5, s největší pravděpodobností dorazí agregát ve stejném naladění jako před faceliftem. V případě středně velkého SUV jsme se totiž rovněž žádných změn nedočkali.
Netknut pak zůstal i benzinový dvoulitr, který lze rovněž očekávat na evropských trzích, stejně jako 2,5litrový čtyřválec SkyActiv-G. Američané ovšem profitují z nové verze, která produkuje 187 koní a je především osazena systémem i-ELOOP. Pod tímto názvem si můžeme představit rekuperaci brzdné energie, se kterou je spojen systém start/stop a automatická převodovka. Průměrná spotřeba přitom poklesla ze 7,8 l/100 km na 7,3 litru na sto kilometrů.
Z motorového prostoru se můžeme přesunout k venkovnímu designu, který se dočkal jen velmi lehké modernizace. Máme tu totiž jen „křidélka“ po stranách čelní masky, s nimiž přicházejí nové přední a zadní LEDkové světlomety. Dále tu máme novou anténu v podobě žraločí ploutvičky, zbytek změn pak kopíruje modernizaci Mazdy CX-5. I pro Šestku je tak možné objednat 19palcová litá kola či nové barvy.
Také interiér do značné míry kopíruje změny, kterými japonská automobilka osadila zmiňované SUV. Máme tu tedy elektronickou parkovací brzdu či z palubní desky vystupující sedmipalcový displej, s nímž je spárována nová verze multimediálního systému Mazda Connect. Zmínit můžeme rovněž přepracovaný přístrojový štít nebo nové barevné kombinace, zvláště u aut osazených koženým čalouněním.
Do příplatkové výbavy se pak nastěhovalo vyhřívání zadních sedadel, v rámci bezpečnostních technologií pak můžeme opět mluvit o změnách, s jakými přišla Mazda CX-5. Nechybí tedy detekce únavy řidiče, monitoring jízdních pruhů a slepých úhlů či autonomní brzdy. Prodej má taktéž odstartovat na počátku příštího roku, kdy snad již budeme vědět najisto, jak je to s oním pohonem všech kol.





























































Vylepšená Mazda 6 by do Evropy měla dorazit s pohonem všech kol. Oficiálně však prozatím tato zpráva potvrzena nebyla
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Sériové silniční auto se poprvé v historii rozjelo na 400 metrech na víc než 300 km/h. Dlouze mrkněte a neuvidíte nic
včera
Novinář poprvé nafotil a natočil nemaskované elektrické Ferrari na ulici. Vypadá tak snad ještě hůř, to se nezdálo být možné
včera
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
včera
Nové na MotoForum.cz
- Bulega zůstává stále neporažen 14.6.2026
- Vítězem Arenas, 25. Vostatek, König DNF 14.6.2026
- Bulegovo vítězství v Superpole Race 14.6.2026
- Bulegova spanilá jízda pokračuje 13.6.2026
- Debise vítězem soboty v Misanu, naši nebodovali 13.6.2026
Nejnovější články
BMW říká, že novou M3 nezdevastuje nesmyslným pohonem jako Mercedes a Audi, nadšenci jdou slavit
před 26 minutami
Ford Mondeo nezemřel, v novém se ukázal i ve své druhé verzi. Při jeho cenách to bude opět hit
včera
První generaci Porsche Cayenne dnes koupíte za pakatel, smysl dává hlavně ve verzích, které automobilka zařízla
včera
Sériové silniční auto se poprvé v historii rozjelo na 400 metrech na víc než 300 km/h. Dlouze mrkněte a neuvidíte nic
včera
„Nebuďte slušnej, řekněte jméno!” Čínská značka tvrdí, že její novinku navrhl bývalý designér Ferrari. Ferrari říká: Tak povídejte, kdo to byl
včera
Živá témata na fóru
- Škoda Auto obecně 06.16. 00:10 - mattonecz
- IT poradna 06.15. 23:11 - abgx1
- Onboard videa 06.15. 20:54 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 06.15. 14:15 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 06.15. 08:29 - řidičBOB
- Rychlodotazy 06.14. 19:44 - jerry
- BMW Divize 06.13. 13:01 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 06.12. 11:06 - M.Z.
