Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mazda Takeri aneb budoucí Mazda 6 poprvé na videu
6.11.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Koncept Takeri, který dozajista jen lehce maskuje podobu nové generace Mazdy 6, už jsme mohli vidět na oficiálních obrázcích i neoficiálních fotografiích. Nyní pro vás máme takové polooficiální video.
Mazda to zatím přímo neřekla, ale soudě dle předchozích událostí okolo kompaktního SUV CX-5 je více než pravděpodobné, že nedávno představený koncept Takeri je jen nevýznamně skrytým podobenstvím nového modelu 6. Že se vůz pyšní velmi slušivým designem bylo zřejmé už z oficiálních materiálů, trochu „živěji” jsme si ale Takeri mohli prohlédnout až na ne zrovna oficiálních živých fotkách.
Nyní zde máme další podobný materiál, který nám „M6” přibližuje ještě více, úplně oficiální ale také není. Slovo polooficiální si lze vysvětlovat všelijak, po jeho spatření a se znalostí předchozích snímků ale pochopíte, jak to myslíme. Pořízen byl tentokrát videokamerou na stejném místě jako dřívější fotky, tentokrát je ale jistě prezentován se souhlasem Mazdy. Ta totiž na tomto místě nechala pořídit fotky zástupce některých (předpokládáme japonských) tištěných magazínů a jeden z nich celé pořizování fotek zaznamenal i na video, které zveřejnil.
Nečekejte tedy žádné jízdní záběry, snímek na první pohled připomene spíše japonskou verzi Pata a Mata, nakonec ale umožní do detailů prozkoumat vzhled Mazdy Takeri ze všech stran, a to dokonale.
Připomeňme závěrem, že vůz oslaví svou premiéru na tokijské Motor Show závěrem listopadu, kde bude hlavní hvězdou po boku nových japonských sporťáků Subaru BRZ STi a Toyota FT-86 a dalších novinek, pravděpodobně zejména japonské provenience.
Zdroj: Car@Nifty
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” ve sprintu vykleplo i tisícikoňové Lamborghini. Ani si neškrtlo, i když dostalo náskok
18.6.2026
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
18.6.2026
Volkswagenu unikly fotky jeho nejnovějšího SUV. Auto to bude malé, s jeho cenami to bude přesně naopak
17.6.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Do Ruska se ve velkém pašují západní auta s přelepenými logy jako vozy jiných značek. Prodeje letos rostou o 104 procent, Škody o 143 procent
novinka
Také plány Jaguaru Land Roveru se hroutí pod tíhou reality, původně jen elektrický model dorazí i se spalovacím pohonem
před 2 hodinami
Kvůli těmto závadám se nejčastěji vyhazuje od technických kontrol, STK neprojde v Německu už pětina všech aut
před 4 hodinami
Majitel Koenigseggu, který letos „flexil” na miliardové jachtě při GP Monaka, má taková auta dvě. Jedno se rozhodl prodat
před 5 hodinami
Sada sportovních doplňků pro Porsche Taycan už se prodává a stojí šílené peníze, ty Němci chtějí i za falešné řazení
před 7 hodinami
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
