Reklama

Mercedes S 2017: facelift natočen s minimem maskování, změní se hlavně uvnitř (video)

Vylepšená vlajková loď třícípé hvězdy zřejmě míří do Ženevy. Spíše než výrazně jiný design přiveze řadové šestiválce a 48voltový elektrický okruh.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes S 2017: facelift natočen s minimem maskování, změní se hlavně uvnitř (video)

20.9.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Vylepšená vlajková loď třícípé hvězdy zřejmě míří do Ženevy. Spíše než výrazně jiný design přiveze řadové šestiválce a 48voltový elektrický okruh.

O faceliftu Mercedesu třídy S se mluví již delší dobu, přičemž prototypy byly nachytány s relativně drobným maskováním již loni. Letos v létě jsme si pro změnu mohli prohlédnout interiér, což v kombinaci s tříletým pobytem na trhu naznačovalo možnou premiéru v Paříži. Jelikož má ale pro francouzskou motor show třícípá hvězda připravenou řadu dalších novinek, můžeme s příchodem modernizace počítat mnohem později - nejspíše až v březnu v Ženevě či někdy v mezičase.

Po stránce vizuální přitom těch novinek příliš nebude, víceméně zde vidíme jen odlišnou grafiku světlometů - předních i zadních - a lehce modifikovaný zadní nárazník. Změněn bude samozřejmě i ten čelní a lehkou obměnou projde dozajista také maska chladiče. Dále lze vsadit na jiný design litých kol, osvěžena bude rovněž paleta barev. Tím ale změny v rámci exteriéru končí.

Uvnitř se novinka zaměří hlavně na úbytek tlačítek a ovládání pomocí dotyků, hlasu či gest. Navýšen bude taktéž počet technologií, jenž budou reagovat za vás, což znamená další vývoj v oblasti autonomního řízení. Kromě toho faceliftovaná třída S dorazí se 48voltovým elektrickým okruhem, který bude spolupracovat s integrovaným startérem-generátorem.

Výsledkem tohoto kroku bude elektrická vzpruha v nízkých a středních otáčkách, což povede k lepší akceleraci a zároveň navýšení efektivity. To samé se očekává od návratu řadových šestiválců, které budou pod kapotou modernizovaného „eSka“ debutovat a posléze se rozšíří do ostatních modelů značky.

Mercedes S 2017: facelift natočen s minimem maskování, změní se hlavně uvnitř (video) - 1 - Mercedes-Benz S 2017 facelift nove spy video 01Mercedes S 2017: facelift natočen s minimem maskování, změní se hlavně uvnitř (video) - 2 - Mercedes-Benz S 2017 facelift nove spy video 02Mercedes S 2017: facelift natočen s minimem maskování, změní se hlavně uvnitř (video) - 3 - Mercedes-Benz S 2017 facelift nove spy video 03Mercedes S 2017: facelift natočen s minimem maskování, změní se hlavně uvnitř (video) - 4 - Mercedes-Benz S 2017 facelift nove spy video 04
Facelift třídu S výrazně nepozmění, více novinek lze čekat pod kapotou

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama