Někdo vytáhl na nejnáročnější okruh tříkolý Fiat 500 pro 16leté. Převrátil se? (video)

Na Nordschleife člověk potká spoustu věcí, ale tříkolku s 20 koňmi výkonu a maximálkou 80 km/h? To vidíme na nejnáročnějším okruhu světa poprvé.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Někdo vytáhl na nejnáročnější okruh tříkolý Fiat 500 pro 16leté. Převrátil se? (video)

25.4.2017 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Na Nordschleife člověk potká spoustu věcí, ale tříkolku s 20 koňmi výkonu a maximálkou 80 km/h? To vidíme na nejnáročnějším okruhu světa poprvé.

Co vás napadne, když se řekne „Ellenator”? Nějaký Transformer na bázi filmového Shelby Mustangu GT500 „Eleanor”? Nebo třeba nějaká zbraň z absurdní počítačové střílečky? Všechno špatně. Je to v Německu vyrobená „tříkolka”, kterou můžete řídit od 16 let věku. Už jsme o ní psali - je to komický kříženec Reliantu Robin a nějakého malého hatchbacku, který má motor o objemu jednoho litru, ale můžete ho řídit s papíry na motorku do 125 ccm.

Firma Auto Ellenrieder, která je autorem Ellenatoru, dříve stavěla tyhle čtyřkolky pouze z malých hatchbacků koncernu Volkswagen. Své pole působnosti ale rozšířila i na vozy FCA - na videu níže se můžeme podívat na Fiat 500 s podobně úzkým rozchodem zadních kol. A vidíme ho v místě, kde bychom ho opravdu nečekali - na Severní smyčce Nürburgringu.

Připomínáme, že Ellenatory mají omezený výkon na 20 koní a 60 Nm a jejich maximální rychlost je 80 km/h. Na Ringu je nejnižší dovolená rychlost 60 km/h a většina lidí tam jezdí o hodně, hodně víc než osmdesát, takže tenhle stroj byl ze všeho nejvíc překážkou. Ze sebe ale ještě větší překážku kupodivu neudělal - nepřevrátil se a nerozvěsil svou karoserii po svodidlech.

Za volantem tohoto vozítka to jistě byla zábava smísená s adrenalinem, jestli lze ještě trochu přidat, než se chromý fiátek převrátí. O tom bychom se ale jistě dozvěděli, kolem trati je hromada lidí, kteří pak svá videa sdílejí na Youtube. Ostatně, tak víme i o samotné jízdě tohoto Ellenatoru - na přiloženém videu se objevuje mezi divnými auty na trati v čase okolo 3:50.

Někdo vytáhl na nejnáročnější okruh tříkolý Fiat 500 pro 16leté. Převrátil se? (video) - 1 - fiat 500 ellenator na nordschleife 01Někdo vytáhl na nejnáročnější okruh tříkolý Fiat 500 pro 16leté. Převrátil se? (video) - 2 - fiat 500 ellenator na nordschleife 02Někdo vytáhl na nejnáročnější okruh tříkolý Fiat 500 pro 16leté. Převrátil se? (video) - 3 - fiat 500 ellenator na nordschleife 03Někdo vytáhl na nejnáročnější okruh tříkolý Fiat 500 pro 16leté. Převrátil se? (video) - 4 - fiat 500 ellenator na nordschleife 04Někdo vytáhl na nejnáročnější okruh tříkolý Fiat 500 pro 16leté. Převrátil se? (video) - 5 - fiat 500 ellenator na nordschleife 05Někdo vytáhl na nejnáročnější okruh tříkolý Fiat 500 pro 16leté. Převrátil se? (video) - 6 - fiat 500 ellenator na nordschleife 06
Převrácení na videu nečekejte, nedojde k němu

Zdroj: TOP Nürburgring Videos@YouTube

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše