Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nespokojení řidiči v Rusku zapálili 13 policejních speciálů na měření rychlosti
12.11.2019 | Mirek Mazal
Jiný kraj, jiný mrav, chce se říci. U nás řidiči proti pokutám za rychlost obvykle bojují na úřadech či u soudů, v Rusku zjevně raději ve velkém zapalují měřící techniku.
Vladmir Putin přistupuje k problematice měření rychlosti na silnicích překvapivě konstruktivně, možná ale ví, proč. Rusové nejsou na takový způsob dohledu příliš zvědaví, a tak se pustili do nezvykle agresivního boje proti policii. Neznámí žháři titulující se na internetu jako nespokojení řidiči tak vyrazili podpálit parkoviště plné speciálních policejních dodávek se systémy zaznamenávajícími příliš rychlých motoristy.
Při úmyslně založeném požáru ve městě Ramenskoje byla nevratně sežehnuta řada služebních Fordů Transit s měřící technikou. Zdroje z místa uhašeného požářiště popsaly zničení nejméně 13 bílých automobilů postavených úhledně blízko sebe. Odstavné místo díky tomu dobře posloužilo pro hromadné ničení radarů, oheň se nakonec rozšířil na plochu cca 200 metrů čtverečných.
Kriminalita spojená s měřiči rychlosti se v Rusku stupňuje. V regionu Moskevské oblasti bylo od začátku tohoto roku stíháno už 13 osob obviněných za poškození mobilních kamer. Tři osoby odešly od soudu s podmínkou, dalších deset lidí po údajně úmyslném nárazu do měřících komplexy přišlo o řidičský průkaz a dotyční museli hradit pokutu. Většina případů - zatím stejně jako tento - ovšem nebyla vyřešena a proti pachatelům se dále pátrá.
U nás jsou podobné aktivity namířené proti radarům výjimečné, z těch známějších připomeňme na kameru natočený útok krumpáčem na nechvalně proslulý radar v Moravských Budějovicích, který se tehdy vzhledem ke svému umístění stal symbolem účelového využívání podobných měřících prostředků.




Fordy s kamerami iritovaly některé řidiče, ...
Zdroj: TASS
Bleskovky
Slavný americký moderátor vyzkoušel Octavii, proti české automobilce neřekl křivého slova
včera
Američané oslavili 250. výročí vyhlášení nezávislosti soubojem nejvýkonnějších aut, jaká vyrábí, hned tři se na půlmíli blíží třístovce
8.7.2026
Pokud takhle bude skutečně vypadat Octavia po druhé modernizaci, Škoda ji asi nebude stíhat vyrábět
7.7.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Marná drátů snaha: Ani nový hot hatch Peugeotu nepřinese zákazníkům těchto aut to, co od nich čekají
9.6.2026
„Trapič supersportů” prohnal po nejnáročnějším okruhu světa 184koňové auto. A náramně se bavil, i když byl vlastně pomalý
9.6.2026
Podmanivé syčení odfukujících turb z nových aut z obvyklých důvodů mizí. A tak ho automobilky „fejkují” jako všechno ostatní
9.6.2026
Nové nejrychlejší civilní letadlo světa se postaralo o nový rekord, když bleskově vzalo šéfa firmy z Kanady na velkou cenu Monaka
9.6.2026
Američané zjevně našli cestu, jak se zbaví aut, která v USA nikdo nekupuje: Vyvezou je do Evropy
9.6.2026
Živá témata na fóru
- Onboard videa 07.10. 05:50 - Truck Daškam
- Banky, peníze, finance, investice... 07.09. 16:40 - pavproch
- Co právě teď posloucháte? 07.09. 12:00 - pavproch
- Rychlodotazy 07.08. 22:48 - abgx1
- Co se stalo, děje a chystá na Autoforum.cz 07.08. 20:08 - abgx1
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 07.08. 18:01 - abgx1
- Policejní kontroly a měření 07.08. 16:01 - řidičBOB
- Za kolik jezdíte s benzínem? 07.08. 12:09 - Předseda
