Home > Rubriky a sekce > Bleskovky, Bleskovky > Článek
Nissan Juke: malý crossover je na světě
7.1.2010 | Jaroslav Vavera | Přidat příspěvek
V pořadí čtvrtý crossover Nissanu v Evropě posiluje postavení japonské značky v tomto rychle se rozvíjejícím segmentu. Od podzimu se na něj můžeme těšit také na našem trhu.
Měsíc před premiérou novinky, které je plánováno na 10. února, odhalila společnost Nissan název svého nového malého crossoveru. Oficiální světové představení absolvuje Nissan Juke na březnovém ženevském autosalonu, samotný prodej novinky bude zahájen v říjnu tohoto roku.
Nissan Juke nabídne evropským zákazníkům alternativu k tradičnímu malému hatchbacku. Technicky tento vůz vychází z koncepčního vozu Qazana, který byl velmi dobře přijat na ženevském autosalonu před dvěma lety. Do modelové řady Nissan se začlení mezi kompaktní rodinný vůz Note a crossover Qashqai.
Juke bude vyráběn společně s modely Qashqai, Qashqai+2 a Note ve výrobním závodě v Sunderlandu ve Velké Británii.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nový VW Polo GTI ukázal svou akceleraci a zvuk. Je to ještě větší tragédie, než by vás kdy napadlo
včera
Čech předělal další elektrickou Škodu na ostré spalovací auto, tělo samý sval jí najednou sluší
5.7.2026
Děti si udělaly ze zaparkovaného Ferrari skluzavku. „Jé, stěrač!” říkaly, když se jim zasekl pod zadkem. Rodiče nabídli odškodné 15 tisíc
3.7.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Volkswagen v těžkých časech couvá ze slepé uličky, dosavadní účet? Nejméně 36 miliard Kč
před 36 minutami
Švýcaři předělávají dálnici na okresku, něco takového snad svět ještě neviděl
před 2 hodinami
Pokud takhle bude skutečně vypadat Octavia po druhé modernizaci, Škoda ji asi nebude stíhat vyrábět
před 3 hodinami
Přichází Nissan k rozumu? Své jasně nejprodávanější auto v Evropě i v Česku nakonec neodpraví, nezbylo by mu nic
před 4 hodinami
Američané se vysmáli Ferrari, výkon přes 2 tisíce koní spojili se skutečnou manuální převodovkou
před 5 hodinami
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
