Reklama

Nissan Leaf 2018: nová generace se začala odhalovat, snad bude pohlednější

Nástupce japonského elektromobilu bude evoluční verzí stávajícího provedení. Výkon se nezmění, dojezd má narůst až na 547 kilometrů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nissan Leaf 2018: nová generace se začala odhalovat, snad bude pohlednější

19.5.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nástupce japonského elektromobilu bude evoluční verzí stávajícího provedení. Výkon se nezmění, dojezd má narůst až na 547 kilometrů.

Registrace Nissanu Leaf nebyly z absolutního hlediska světoborné, mezi elektromobily se ale tento model vždy řadil k nejprodávanějším. Loni japonská automobilka prodala ve Spojených státech 14 006 elektromobilů, v Evropě přidala dalších 18 210 exemplářů. To je přes 32 tisíc aut, aktuálně méně než u Tesly, z dlouhodobého hlediska je ale Leaf s více než 260 tisíci prodanými kusy nejúspěšnějším elektrickým vozem světa. A Japonci jistě doufají, že tím neřekli poslední slovo.

Prvním Leafem si prý vytvořili silné základy pro jeho druhou generaci, s jejímž příchodem máme počítat ještě letos. Dorazit má na evoluční verzi stávající platformy, v jejímž případě strukturální změny umožní zástavbu modulárních paketů baterií. V jejich případě se počítá s navýšením kapacity ze stávajících 30 na 40 kWh u základního provedení, respektive na 60 kWh u vrcholného modelu.

Očekávat lze tedy větší dojezd, který naroste až na teoretických 547 km. Nissan navíc dodává, že modernizoval také řešení dobíjení, které zvládne pracovat i se stanicemi o výkonu až 150 kW. Pohonné ústrojí ale již taková evoluce nečeká, výkon by totiž měl zůstat na 108 koních. Přenášen bude na přední kola, přičemž značka počítá také se zapojením semi-autonomního řízení ProPilot.

Bližší informace se dozvíme v řádu příštích týdnů a měsíců, Nissan nás totiž hodlá v průběhu celého léta zaměstnávat sérií fotek a útržků informací. Aktuálně tu přitom máme první z nich, který se soustředí na čelní světlo osazené technologií LED. Celý kousek přitom vypadá daleko lépe než současné provedení, to samé si snad budeme moci říci i o samotném voze.

Nissan Leaf 2018: nová generace se začala odhalovat, snad bude pohlednější - 1 - Nissan Leaf 2018 prvni foto
Druhá generace Nissanu Leaf se ukázala na prvním obrázku

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše