Nová Honda Civic pro Evropu potvrzena pro Paříž, dorazí jako hatchback i sedan

8.9.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Také Starý kontinent se konečně dočká vozu, který má napomoci chřadnoucím prodejům. Kromě hatchbacku dorazí i další varianta Hondy Civic.

Desátá generace Hondy Civic se světu odhalila v loňském roce. Ovšem jen jako sedan, který prozatím zamířil jen na některé trhy, mezi něž patří třeba Spojené státy. Evropa nedostala nic a čeká především na hatchback, který jsme si jako koncept mohli prohlédnout již v Ženevě a který jako produkční varianta zazářil na oficiálních fotkách před pár dny. Jak se ovšem ukázalo, opětovně jej čekala cesta do zámoří.

Starý kontinent se tak nakonec „své“ Hondy Civic dočká až na pařížském autosalonu, byť ve virtuální rovině můžeme očekávat ranější premiéru. Ať však již tato situace dopadne jakkoliv, oproti americkému provedení nás čeká maximálně jen pár změn týkajících se odlišné barvy světlometů či prostoru pro registrační značky. Jiný pak bude i přístrojový štít, respektive jeho obsah spojený s kilometry a nikoliv mílemi.

Největších změn tak ve výsledku dozná motorový prostor, kde se sice taktéž jako ve Státech objeví přeplňovaný 1,5litrový čtyřválec, ovšem pravděpodobně v jiném naladění. Společnost mu pak bude dělat 1,6litrový turbodiesel namísto další benzinové jednotky - atmosférického dvoulitru - která je taktéž vyhrazena jen Američanům (některé trhy mají i jedna-šestku či jedna-osmu).

Výroba hatchbacku pro celý svět bude probíhat v britském Swindonu, přičemž prodej evropské varianty odstartuje v lednu 2017. Kromě toho se na počátku příštího roku dočkáme i výše zmiňovaného sedanu, který bude pro změnu montován v Turecku. I ten přitom nemá v Paříži chybět, stejně jako Honda Jazz Spotlight Edition, která se pyšní bronzovými ornamenty.

Nová Honda Civic pro Evropu potvrzena pro Paříž, dorazí jako hatchback i sedan - 1 - Honda pro Pariz 2016 avizo 01
Premiéra Hondy Civic hatchback na autosalonu v Paříži byla definitivně potvrzena...

Nová Honda Civic pro Evropu potvrzena pro Paříž, dorazí jako hatchback i sedan - 2 - Honda pro Pariz 2016 avizo 02
...mimo to dorazí i Jazz Spotlight Edition ověnčený bronzovými ornamenty

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše

Reklama