Reklama

Nové Audi A7 odhaleno únikem jeho modelu. Kde je to slibované drama?

Druhá generace Sportbacku měla být vzhledově odvážnější i separovanější od vlajkové lodi A8. Při pohledu na modýlek se nám nepozdává ani jedno.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové Audi A7 odhaleno únikem jeho modelu. Kde je to slibované drama?

3.10.2017 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Druhá generace Sportbacku měla být vzhledově odvážnější i separovanější od vlajkové lodi A8. Při pohledu na modýlek se nám nepozdává ani jedno.

S novými generacemi modelů A6, A7 a A8 je spojeno nemalé očekávání. Audi totiž již nějaký ten pátek tvrdí, že celé trojici dodalo nejen dramatičtější vzhled, ale zároveň že jednotlivé vozy od sebe navzájem odliší. V případě limuzíny A8 již bylo minimálně to první potvrzeno, i když je třeba dodat, že dramatičtější je vizáž pouze v rámci koncernového rybníčku. Ostatní automobilky jsou při mezigenerační obměně schopny odvážnějších kroků.

A8 ale míří za konzervativnější klientelou, a proto je jistá střídmost Audi na místě. V případě nové generace A7 ale netajíme jisté rozčarování. Nová generace je totiž venku díky úniku fotek zmenšeného modelu a ve srovnání s dosluhujícím vozem až tak dramatická není. Máme tu totiž sice stejně jako u limuzíny širší čelní masku a užší světlomety, nicméně ty i díky příbuznosti s modelem A8 až tak moc neohromí.

Je samozřejmě možné, že naživo bude novinka vypadat lépe a je možné, že později změníme názor. Příliš s tím ovšem nepočítejte, již snímky prototypu totiž naznačily, že A7 a A8 nebudou sdílet shodné prvky pouze vpředu, ale také vzadu, kde tedy lze očekávat pás diod napříč víkem zavazadelníku.

Pod kapotou se pro změnu uhnízdí již známé koncernové motory, byť na rozdíl od větší limuzíny zde bude vrcholem pouze osmiválcová pohonná jednotka. S ní pak stoprocentně dorazí automat a pohon všech kol, zadokolka by ale měla být v řadě verzí k dispozici. Na manuál ovšem zapomeňte, ten se v této třídě - a zejména v Evropě - již nenosí. Příchod plug-in hybridu je oproti tomu jistotou.

Stejně tak lze vsadit na to, že A7 dostane do vínku semi-autonomní řízení certifikace SAE3, které by vám již mělo umožnit sejmout ruce z volantu a stočit zrak z vozovky. Je však otázkou, kdy budete moci tuto technologii naplno využít - momentálně totiž takovému způsobu jízdy brání legislativa. Audi proto již uvedlo, že jednotlivé funkce zprovozní postupně a že zároveň požádá o výjimku z pravidel.

Nové Audi A7 odhaleno únikem jeho modelu. Kde je to slibované drama? - 1 - Audi A7 2018 unik zmenseneho modelu 02Nové Audi A7 odhaleno únikem jeho modelu. Kde je to slibované drama? - 2 - Audi A7 2018 unik zmenseneho modelu 01
Druhá generace Audi A7 byla odhalena předčasně díky úniku snímků zmenšeného modelu

Zdroj: Autoweek

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše