Reklama

Novou tvář Dacie dostaly i odpovídající Renaulty, ovšem bez tříválce

Facelift modelů Logan, Logan MCV, Sandero a Sandero Stepway je k dispozici i mimo Evropu. Motor 1,0 SCe u toho ovšem chybí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Novou tvář Dacie dostaly i odpovídající Renaulty, ovšem bez tříválce

11.10.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Facelift modelů Logan, Logan MCV, Sandero a Sandero Stepway je k dispozici i mimo Evropu. Motor 1,0 SCe u toho ovšem chybí.

Modernizací prakticky celého portfolia Dacie jsme se zabývali nedávno. Krátce po živém debutu modelů Logan, Logan MCV, Sandero a Sandero Stepway na autosalonu v Paříži byly zveřejněny i české ceny, za které je tato čtveřice k mání. Přestože je ceník kompletní, momentálně není příliš na výběr. Verze osazené novým základním motorem 1,0 SCe budou reálně k dispozici až později.

Dle aktuální tiskové zprávy se zdá, že tříválcová pohonná jednotka bude nabízena pouze na trzích Evropské unie, kde je brán zřetel na nízkou papírovou spotřebu resp. emise CO2. Jakmile výše zmíněné modely získají ve zbytku Evropy či mimo ni logo Renaultu, jejich facelift se zabývá už jen zevnějškem a kabinou. Zvenčí se přitom objevují hlavně nové nárazníky, světla a LEDky pro denní svícení.

Další novinky najdeme po otevření dveří, kde nechybí nový volant, dekorativní doplňky či tlačítka se zjemněným povrchem. Dorazilo i nové čalounění zahrnující i béžový odstín Alpaca či třídimenzionální prošívání - to je ovšem vyhrazeno pouze Renaultu Sandero Stepway. Pro všechny modely a verze je pak nově standardem elektrické otevírání oken.

Za příplatek či u vyšších úrovní výbavy je možné počítat ještě s multimediálním systémem Media Nav Evolution, zpětnou kamerou či asistentem rozjedu do kopce. Ceny se budou odvíjet od místních podmínek, nás ovšem s ohledem na přítomnost variant Dacie až tak moc zajímat nemusí.

Novou tvář Dacie dostaly i odpovídající Renaulty, ovšem bez tříválce - 1 - Renault-Dacia novinky 2016 prvni foto 01Novou tvář Dacie dostaly i odpovídající Renaulty, ovšem bez tříválce - 2 - Renault-Dacia novinky 2016 prvni foto 02Novou tvář Dacie dostaly i odpovídající Renaulty, ovšem bez tříválce - 3 - Renault-Dacia novinky 2016 prvni foto 03Novou tvář Dacie dostaly i odpovídající Renaulty, ovšem bez tříválce - 4 - Renault-Dacia novinky 2016 prvni foto 04Novou tvář Dacie dostaly i odpovídající Renaulty, ovšem bez tříválce - 5 - Renault-Dacia novinky 2016 prvni foto 05Novou tvář Dacie dostaly i odpovídající Renaulty, ovšem bez tříválce - 6 - Renault-Dacia novinky 2016 prvni foto 06
Aliance Renault-Nissan omladila také verze modelů Dacie prodávané pod logem francouzské automobilky

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše