Reklama

Nový Renault Mégane RS drtí Ring bez smilování, klidit se muselo i Porsche (video)

Do Zeleného pekla vyrazilo za finálními test hned několik exemplářů nového francouzského hot hatche. S výkonem okolo 300 koní byly vážně rychlé.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nový Renault Mégane RS drtí Ring bez smilování, klidit se muselo i Porsche (video)

2.7.2017 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Do Zeleného pekla vyrazilo za finálními test hned několik exemplářů nového francouzského hot hatche. S výkonem okolo 300 koní byly vážně rychlé.

Nová generace Renaultu Mégane RS se s velkou pompou měla ukázat během květnové Velké ceny Monaka. Tak se skutečně i stalo, nicméně následné ovace asi nebyly tak mohutné, jak francouzská automobilka očekávala. To by ji ovšem nemělo překvapit, neboť chystaný hot hatch nám odhalila ve stylu chytré horákyně. Vůz se tak sice v Monaku objevil, zahalen však byl kamufláží. Francouzi pak zmínili jen to, že k mání bude s manuálem i automatem, což je jistě důležitý, ale nikoli jediný zajímavý fakt.

Tím nám ale celé představení skončilo. Tedy stran faktu, že Nico Hülkenberg obkroužil s hot hatchem městský okruh. Přitom se doslova rozplýval chválou na podvozek vozu, čemuž věřit můžeme a nemusíme - zaměstnavatelem německého pilota je totiž stáj F1 patřící právě Renaultu. Právě podvozky patří ale obvykle mezi to nejlepší, s čím divize Renaultsport u každé novinky vyrukuje, a tak lze očekávat, že ani nová generace Mégane RS nebude v tomto ohledu marná.

To ostatně dosvědčuje i aktuální pohled na Nordschleife, kde se tento týden prohánělo hned několik maskovaných exemplářů ostrého hatchbacku. A dávaly si k snídani, obědu i večeři jakékoliv další návštěvníky slavného okruhu, vesměs z řad továrních prototypů dalších automobilek.

Je otázkou, zda z toho nakonec opět bude rekord mezi předokolkami, u základního RS s tím ale příliš nepočítáme. Výkon totiž sice naroste na nějakých 300 koní, nicméně na konkurenci by Renault měl stále něco ztrácet. Je proto možné, že tentokráte buď dosáhne zářezu na Ringu až nějaká pozdější poladěná varianta, nebo k němu vůbec nedojde a Francouzi si spraví náladu třeba se znovuzrozenou Alpine.

Spekulace si ale necháme na jindy. Aktuálně tak jen dodáme, že nový Mégane RS se ukázal i na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, kde jej ovšem taktéž halí kamufláž,. Ta nejspíše zamíří dolů až v průběhu prázdnin, stoprocentně pak od ní francouzský hot hatch bude očištěn během zářijového autosalonu ve Frankfurtu, kde můžeme očekávat slavnostní výstavní debut.

Nový Renault Mégane RS drtí Ring bez smilování, klidit se muselo i Porsche (video) - 1 - Renault Megane RS 2018 Ring videoscreen 01Nový Renault Mégane RS drtí Ring bez smilování, klidit se muselo i Porsche (video) - 2 - Renault Megane RS 2018 Ring videoscreen 02Nový Renault Mégane RS drtí Ring bez smilování, klidit se muselo i Porsche (video) - 3 - Renault Megane RS 2018 Ring videoscreen 03Nový Renault Mégane RS drtí Ring bez smilování, klidit se muselo i Porsche (video) - 4 - Renault Megane RS 2018 Ring videoscreen 04
Nová generace Renaultu Mégane RS se s ostatními návštěvníky Ringu zrovna nepárala

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše