- -

Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér

Nový francouzský hot hatch ukázal na nových fotkách už prakticky vše, do prodeje přesto dorazí až na jaře 2018. Víme více i o jeho technice.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér

30.5.2017 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Nový francouzský hot hatch ukázal na nových fotkách už prakticky vše, do prodeje přesto dorazí až na jaře 2018. Víme více i o jeho technice.

Francouzská automobilka v posledních dnech více než lákala na překvapivě brzkou premiéru nového Renaultu Mégane RS. Hot hatch ze země galského kohouta jsme totiž čekali až v září ve Frankfurtu, nikoliv v květnu v Monaku. Značka ovšem chtěla upozornit na své čtyřicetileté působení ve Formuli 1, a tak svou sledovanou novinku skutečně přivezla do malého knížectví na břehu Středozemního moře. Šlo ovšem o debut-nedebut, neboť Renault nám vlastně nic neukázal, ani neřekl.

Nový Megane RS sice s Nico Hülkenbergem za volantem vyrazil na slavnou městkou trať, oblepen však byl od hlavy až k patě kamufláží. Na prohlídku detailů tedy bylo možné rovnou zapomenout, v rámci informací jsme se dozvěděli pouze o příchodu manuální i automatické převodovky. První má přitom okouzlit hlavně Evropany, zatímco o druhou bude velký zájem především v asijských státech. Cílová klientela se tím ale rozšíří stoprocentně.

Tím nám ale oficiální preview skončilo, dále se již Renault zahalil mlčením. Mnohé o jeho novince ale naznačují nové snímky, které se dostaly na světlo světa neoficiální cestou. V prvé řadě si přitom můžeme prohlédnout karoserii, která se oproti standardu až tak moc nezměnila. Máme tu sice agresivněji stylizované nárazníky, velká litá kola, mohutnější boční prahy či ventilační otvor na předních blatnících, vše ale působí vcelku nenápadně.

Patrice Ratti, šéf Renaultsportu, již dříve uvedl, že nikterak nekřičící stylizace modelu je záměrná. Sportovní divize francouzské automobilky chce totiž spíše upozornit na jízdní dynamiku než na okatý vzhled. Není přitom nejspíše třeba dodávat, že jde o razantní odklon oproti předchozím strategiím, kdy se od davů odlišovala nejen varianta RS, ale již i standardní model - ostatně stačí vzpomenout na druhou generaci z let 2002 až 2009.

Kromě exteriéru můžeme nahlédnout také do kabiny, kde tou hlavní novinkou jsou sportovní sedadla s výrazným bočním vedením. Nechybí ani volant s patřičně tlustým věncem, za nímž prosvítá přístrojový štít s budíkem otáčkoměru prozrazujícího příchod červeného pásma v 6 000 ot./min. Přesně v těchto otáčkách přitom vrcholí dodávka výkonu u varianty Megane GT, která dostala do vínku přeplňovanou jedna-šestku.

Na tento malý agregát může RS zapomenout, jeho hnacím ústrojím bude přeplňovaná jedna-osma ze znovuzrozeného Alpine. Zatímco u kupé motor dává 250 koní, Mégane by měl - i s ohledem na vyšší hmotnost - počítat minimálně se třemi stovkami. Celé stádo ovšem zamíří pouze na přední kola.

Vpředu i vzadu přitom hot hatch používá specifické ráfky s dvojitými paprsky, s nimiž jsou spárovány pneumatiky Michelin a brzdy Brembo. Tím jsme se ale dostali na úplný konec dostupných informací či dohadů, pročež můžeme zmínit pouze termín příchodu na trh. Ten rozhodně není brzký, k prodejcům by totiž nový Megane RS měl dorazit na jaře příštího roku. Tedy skoro rok po své skoro-premiéře v Monaku.

Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 1 - Renault Megane RS 2018 spy bez kamuflaze nove 01Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 2 - Renault Megane RS 2018 spy bez kamuflaze nove 02Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 3 - Renault Megane RS 2018 spy bez kamuflaze nove 03Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 4 - Renault Megane RS 2018 spy bez kamuflaze nove 04Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 5 - Renault Megane RS 2018 spy bez kamuflaze nove 05Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 6 - Renault Megane RS 2018 spy bez kamuflaze nove 06Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 7 - Renault Megane RS 2018 spy bez kamuflaze nove 07Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 8 - Renault Megane RS 2018 spy bez kamuflaze nove 08Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 9 - Renault Megane RS 2018 spy bez kamuflaze nove 09
Nový Renault Mégane RS se na nových fotkách ukázal skoro v plné kráse zvenčí i zevnitř...

<Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 10 - Renault Megane RS 2018 spy tovarna 01Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 11 - Renault Megane RS 2018 spy tovarna 02Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 12 - Renault Megane RS 2018 spy tovarna 03br>...některé jeho části jsme mohli vidět už dříve

Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 13 - Renault Megane RS 2018 Monaco prvni sada 01Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 14 - Renault Megane RS 2018 Monaco prvni sada 02Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 15 - Renault Megane RS 2018 Monaco prvni sada 03Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 16 - Renault Megane RS 2018 Monaco prvni sada 04Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 17 - Renault Megane RS 2018 Monaco prvni sada 05
Na oficiálních fotkách bylo třeba počítat s černou kamufláží...

Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 18 - Renault Megane RS 2018 Monaco prvni sada 06Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 19 - Renault Megane RS 2018 Monaco prvni sada 07Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 20 - Renault Megane RS 2018 Monaco prvni sada 08Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 21 - Renault Megane RS 2018 Monaco prvni sada 09Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 22 - Renault Megane RS 2018 Monaco prvni sada 10Nový Renault Mégane RS znovu nafocen bez kamufláže, odhalil i interiér - 23 - Renault Megane RS 2018 Monaco prvni sada 11
...během monackého debutu pak se žlutou

Zdroj: Mégane RS Online@Facebook

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama