Nový VW Touareg shazuje kamufláž, chce být jako Audi Q7 (video)

5.9.2016 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Touareg 2017 si vezme mnohé z konceptu T-Prime. Tedy alespoň po stránce designové, příchod hybridního ústrojí s 381 koňmi jistý není.

O nové generaci Volkswagenu Touareg se hojně mluvilo zejména v dubnu, kdy se německá automobilka chystala na autosalon v Pekingu. Tam odhalila koncept T-Prime, o kterém se sice mluvilo také jako o základu pro ještě větší SUV, je však otázkou, jestli se VW touto cestou skutečně vydá. Ne snad, že by rčení „SUV není nikdy dost” pozbylo platnosti, automobilka ale má již hotový i dost velký Teramont a dá se předpokládat, že pokud T-Prime byl předvojem něčeho většího, pak „jen” většího nového Touaregu.

Ten by měl debutovat nejpozději během příštího roku a opětovně bude sdílet techniku s Porsche Cayenne, jehož třetí generace se taktéž klube na povrch. Kromě toho pak ostatně architekturu MLB 2 používá i Bentley Bentayga a Audi Q7, které „lidovému vozu“ slouží jako jedna z nastavených latěk, jak si můžete prohlédnout na novém videu.

Na tom je nový Touareg můžeme k vidění už jen s malým množstvím kamufláže, která halí čelní a zadní partie. Zrovna v jejich případě bychom přitom měli hledat onu souvislost se zmiňovaným konceptem T-Prime. Diodová světla jsou ale i přes černou fólii jasně patrná a pokud si vzpomenete na pekingskou studii, pak jistě souhlasíte, že jejich tvar se nezměnil.

Jsme proto zvědavi, zda kromě těchto doplňků dorazí do výroby i plug-in hybridní ústrojí, jímž byl T-Prime osazen. To počítalo s kombinací benzinového dvoulitru a elektromotoru, přičemž celkový výkon narostl na 381 koní a 700 Nm točivého momentu. Akcelerace z klidu na stovku přitom zabrala 6 sekund, zatímco nejvyšší rychlost narostla na 224 km/h.

Stranou tohoto ústrojí lze ovšem vsadit na příchod třílitrových šestiválců a čtyřlitrových osmiválců, ať již v dieselovém nebo benzinovém pojetí. S většinou agregátů přitom bude spojen osmistupňový automat a pohon všech kol, u základních modelů ale nejspíše dojde i na šestistupňový manuál.

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše