- -

Pětiválec, turbo, quattro, kombi. Brutální start starého Audi bere dech (video)

Audi 200 Avant s motorem 2,2 turbo je dodnes bizarně atraktivní stroj. Tento předvádí svou mimořádnost v jednoduše brutální akci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Pětiválec, turbo, quattro, kombi. Brutální start starého Audi bere dech (video)

23.10.2016 | Petr Miler | 13 příspěvků

Audi 200 Avant s motorem 2,2 turbo je dodnes bizarně atraktivní stroj. Tento předvádí svou mimořádnost v jednoduše brutální akci.

Slovy jako „brutální” se snažíme neplýtvat, až si ale prohlédnete přiložené video, těžko vás napadne nějaké výstižnější. Hlavním protagonistou je tu 25 let staré Audi 200 Avant, svérázně střižený velký kombík, který ve své špičkové verzi používal techniku, co čtyři kruhy proslavila ze všeho nejvíce - pětiválcový motor 2,2 přeplňovaný turbodmychadlem, pohon všech kol quattro a manuální pětistupňovou převodovku.

To je docela působivá kombinace i dnes, teď si ale totéž představte na konci 80tých let, kdy tohle auto přišlo na trh. Byl to podobně ujetý stroj jako dnes Audi RS6 Avant, jenže v o poznání skromnějším balení - RS6 vypadá, že vám jednu ubalí a také že ano. Kombík 200 Avant působí spíše dojmem, že z něj v houfu za ruce vystoupí celá mateřská školka a začne vám zpívat dětské odrhovačky.

Je to zkrátka sleeper svého druhu, však považte další dobové technické parametry - hmotnost 1 645 kg sice není malá, ale s až 162 kW (220 koňmi) výkonu šlo beztak o velmi rychlé auto - na stovce bylo za 6,8 sekundy a rozjelo se až na 241 km/h. Někteří jej dodnes nemohou vyhnat z hlavy a patří mezi ně i majitel stroje z přiloženého videa, který se rozhodl demonstrovat, jak drsný dokáže tento nevinně vyhlížející kombík být i dnes.

Nutno říci, že mu nadělil spoustu úprav - video jejich přesným výčtem začíná, ale nové je tu vážně kde co od pístů přes turbo, vstřikovače, mezichladič až třeba po spalované palivo - E85 už má blíže k ethanolu než benzinu. Majitel se chlubí, že tohle všechno postavil sám a... má čím. Podívejte se se sami, jak brutálně - opravdu - auto vypálí z místa, jak se „staví na zadní” a jak i dlouho po startu dokáže intenzivně akcelerovat. Nic víc na videu není, ale i tohle stačí k tomu, aby se vám zatajil dech. Však uvidíte sami...

Pětiválec, turbo, quattro, kombi. Brutální start starého Audi bere dech (video) - 1 - Audi 200 Avant 20v turbo quattro launch video 01Pětiválec, turbo, quattro, kombi. Brutální start starého Audi bere dech (video) - 2 - Audi 200 Avant 20v turbo quattro launch video 02Pětiválec, turbo, quattro, kombi. Brutální start starého Audi bere dech (video) - 3 - Audi 200 Avant 20v turbo quattro launch video 03Pětiválec, turbo, quattro, kombi. Brutální start starého Audi bere dech (video) - 4 - Audi 200 Avant 20v turbo quattro launch video 04Pětiválec, turbo, quattro, kombi. Brutální start starého Audi bere dech (video) - 5 - Audi 200 Avant 20v turbo quattro launch video 05Pětiválec, turbo, quattro, kombi. Brutální start starého Audi bere dech (video) - 6 - Audi 200 Avant 20v turbo quattro launch video 06Pětiválec, turbo, quattro, kombi. Brutální start starého Audi bere dech (video) - 7 - Audi 200 Avant 20v turbo quattro launch video 07
Audi 200 Avant je opravdu nenápadný stroj, i ve verzi 20V turbo quattro

Pětiválec, turbo, quattro, kombi. Brutální start starého Audi bere dech (video) - 8 - Audi 200 Avant 20v turbo quattro launch video 08Pětiválec, turbo, quattro, kombi. Brutální start starého Audi bere dech (video) - 9 - Audi 200 Avant 20v turbo quattro launch video 09
Starty, které předvádí na videu, vynikají brutalitou

Zdroj: Car Throttle

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 13 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše