- -

Podívejte se na nový film od BMW. Ale pozor, předchůdcům nesahá po kotníky (videa)

Mnichovská značka spouští novou sérii svých filmových kraťasů. Novinka The Escape se ale předchůdcům zdaleka nevyrovná a i zvolené auto v tom má prsty.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Podívejte se na nový film od BMW. Ale pozor, předchůdcům nesahá po kotníky (videa)

24.10.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Mnichovská značka spouští novou sérii svých filmových kraťasů. Novinka The Escape se ale předchůdcům zdaleka nevyrovná a i zvolené auto v tom má prsty.

Možná si ještě pamatujete na rok 2001. V té době spatřil světlo světa krátký snímek The Star, který představoval Cliva Owena v roli bezejmenného řidiče a Madonnu jako jeho pasažérku. Daleko větší roli ovšem dostalo BMW M5 E39, kterému britský herec řádně popustil uzdu. Rázem se tak zrodila legenda, která zastínila všechny další kraťasy z první i druhé série BMW Films.

Na tento úspěch se mnichovská automobilka nyní pokouší navázat třetí řadou, kde v případě prvního dílu The Escape taktéž hraje hlavní roli řada 5, ta nová. Protentokrát si ovšem musíme vystačit s běžnějším modelem 540i, který namísto 4,9litrového atmosférického osmiválce používá přeplňovaný třílitrový šestiválec. Motorizace ale u tohoto snímku roli nehraje.

Nevíme, jak z vašeho úhlu pohledu, ale z toho našeho nový snímek postrádá jiskru. Nemluvíme teď o momentu překvapení, ten samozřejmě ani dorazit nemohl. Zápletka je totiž opětovně triviální - Owen jakožto řidič BMW dostane za úkol odvést něco či v tomto případě někoho z bodu A do bodu B. A jeho snahu mu bude komplikovat řada faktorů.

Jenže zatímco u snímku The Star budete ryčet nadšením ještě dnes a spousta momentů vám zůstane v hlavě navždy, u novinky jednoduše odkoukáte, oč jde a tím to pro vás zhasne. Asi neexistuje jediný důvod, proč si The Escape pouštět znovu - snad jen kvůli Jonu Bernthalovi v roli šéfa přepadového komanda. Owen je ale nevýrazný a samotné BMW vlastně nic moc nepředvede, nakonec ani není pořádně slyšet.

Více vás ale již od snímku nechceme odrazovat. Koneckonců, jak jsme zmínili, jde pouze o náš úhel pohledu a ten váš může být diametrálně odlišný. Vyjádřit jej můžete v komentářích. K novému kraťasu BMW Films přikládáme i dva dokumenty z natáčení, které jsou - alespoň pro nás - vlastně zajímavější než samotný The Escape.

Podívejte se na nový film od BMW. Ale pozor, předchůdcům nesahá po kotníky (videa) - 1 - BMW Films The Escape foto 01Podívejte se na nový film od BMW. Ale pozor, předchůdcům nesahá po kotníky (videa) - 2 - BMW Films The Escape foto 02Podívejte se na nový film od BMW. Ale pozor, předchůdcům nesahá po kotníky (videa) - 3 - BMW Films The Escape foto 03Podívejte se na nový film od BMW. Ale pozor, předchůdcům nesahá po kotníky (videa) - 4 - BMW Films The Escape foto 04Podívejte se na nový film od BMW. Ale pozor, předchůdcům nesahá po kotníky (videa) - 5 - BMW Films The Escape foto 05Podívejte se na nový film od BMW. Ale pozor, předchůdcům nesahá po kotníky (videa) - 6 - BMW Films The Escape foto 06Podívejte se na nový film od BMW. Ale pozor, předchůdcům nesahá po kotníky (videa) - 7 - BMW Films The Escape foto 07Podívejte se na nový film od BMW. Ale pozor, předchůdcům nesahá po kotníky (videa) - 8 - BMW Films The Escape foto 08
Natáčení nového snímku The Escape se zdá být zajímavějším než samotný filmeček

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše