Reklama

Podívejte se na nový film od BMW. Ale pozor, předchůdcům nesahá po kotníky (videa)

Mnichovská značka spouští novou sérii svých filmových kraťasů. Novinka The Escape se ale předchůdcům zdaleka nevyrovná a i zvolené auto v tom má prsty.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Podívejte se na nový film od BMW. Ale pozor, předchůdcům nesahá po kotníky (videa)

24.10.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Mnichovská značka spouští novou sérii svých filmových kraťasů. Novinka The Escape se ale předchůdcům zdaleka nevyrovná a i zvolené auto v tom má prsty.

Možná si ještě pamatujete na rok 2001. V té době spatřil světlo světa krátký snímek The Star, který představoval Cliva Owena v roli bezejmenného řidiče a Madonnu jako jeho pasažérku. Daleko větší roli ovšem dostalo BMW M5 E39, kterému britský herec řádně popustil uzdu. Rázem se tak zrodila legenda, která zastínila všechny další kraťasy z první i druhé série BMW Films.

Na tento úspěch se mnichovská automobilka nyní pokouší navázat třetí řadou, kde v případě prvního dílu The Escape taktéž hraje hlavní roli řada 5, ta nová. Protentokrát si ovšem musíme vystačit s běžnějším modelem 540i, který namísto 4,9litrového atmosférického osmiválce používá přeplňovaný třílitrový šestiválec. Motorizace ale u tohoto snímku roli nehraje.

Nevíme, jak z vašeho úhlu pohledu, ale z toho našeho nový snímek postrádá jiskru. Nemluvíme teď o momentu překvapení, ten samozřejmě ani dorazit nemohl. Zápletka je totiž opětovně triviální - Owen jakožto řidič BMW dostane za úkol odvést něco či v tomto případě někoho z bodu A do bodu B. A jeho snahu mu bude komplikovat řada faktorů.

Jenže zatímco u snímku The Star budete ryčet nadšením ještě dnes a spousta momentů vám zůstane v hlavě navždy, u novinky jednoduše odkoukáte, oč jde a tím to pro vás zhasne. Asi neexistuje jediný důvod, proč si The Escape pouštět znovu - snad jen kvůli Jonu Bernthalovi v roli šéfa přepadového komanda. Owen je ale nevýrazný a samotné BMW vlastně nic moc nepředvede, nakonec ani není pořádně slyšet.

Více vás ale již od snímku nechceme odrazovat. Koneckonců, jak jsme zmínili, jde pouze o náš úhel pohledu a ten váš může být diametrálně odlišný. Vyjádřit jej můžete v komentářích. K novému kraťasu BMW Films přikládáme i dva dokumenty z natáčení, které jsou - alespoň pro nás - vlastně zajímavější než samotný The Escape.

Podívejte se na nový film od BMW. Ale pozor, předchůdcům nesahá po kotníky (videa) - 1 - BMW Films The Escape foto 01Podívejte se na nový film od BMW. Ale pozor, předchůdcům nesahá po kotníky (videa) - 2 - BMW Films The Escape foto 02Podívejte se na nový film od BMW. Ale pozor, předchůdcům nesahá po kotníky (videa) - 3 - BMW Films The Escape foto 03Podívejte se na nový film od BMW. Ale pozor, předchůdcům nesahá po kotníky (videa) - 4 - BMW Films The Escape foto 04Podívejte se na nový film od BMW. Ale pozor, předchůdcům nesahá po kotníky (videa) - 5 - BMW Films The Escape foto 05Podívejte se na nový film od BMW. Ale pozor, předchůdcům nesahá po kotníky (videa) - 6 - BMW Films The Escape foto 06Podívejte se na nový film od BMW. Ale pozor, předchůdcům nesahá po kotníky (videa) - 7 - BMW Films The Escape foto 07Podívejte se na nový film od BMW. Ale pozor, předchůdcům nesahá po kotníky (videa) - 8 - BMW Films The Escape foto 08
Natáčení nového snímku The Escape se zdá být zajímavějším než samotný filmeček

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše